10 przykładów epickich projektów stron 404 od firm sześciocyfrowych

Szukasz epickich przykładów projektów stron 404, które zainspirują Twoje własne?

Właściwa strona 404 może faktycznie pomóc Ci zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i konwersji, które na pewno byś stracił. Ale co sprawia, że naprawdę dobra strona 404? Czy możesz stworzyć zabójczą stronę 404 bez konieczności zatrudniania programisty? Czy ma znaczenie, jak wysokiej klasy wygląda Twoja strona 404?

Na te pytania odpowiemy raz na zawsze.

W tym poście omówimy 10 z najlepszych przykładów projektowania stron 404, jakie widzieliśmy. Następnie wyjaśnimy dlaczego działają.

Zanurzmy się.

Co to jest strona 404 i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Strona 404 to strona niestandardowa utworzona w witrynie, która jest wyświetlana za każdym razem, gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do adresu URL w witrynie, który już nie istnieje. Celem strony 404 jest uniemożliwienie takim odwiedzającym natychmiastowego opuszczenia witryny.

Tak więc, oczywiście, jeśli nie masz strony 404, stracisz tych odwiedzających. A błędy 404 są częstsze, niż mogłoby się wydawać. Każda witryna, która działa od jakiegoś czasu, usunie strony i posty.

Dobry projekt strony 404 może pomóc zatrzymać odwiedzających, którzy natkną się na błąd 404, a następnie przekonwertować tych odwiedzających, przekierowując ich na inną stronę.

Najlepsze przykłady projektowania stron 404

Teraz, gdy już wiesz, co może zrobić dla Ciebie projekt strony 404, nadszedł czas, aby sprawdzić naszą listę najlepszych projektów, jakie widzieliśmy. Jeśli chcesz utworzyć stronę 404, zalecamy użycie SeedProd, aby to zrobić. SeedProd pozwala na tworzenie niestandardowych stron docelowych w WordPress (w tym stron 404) bez żadnego kodowania.

Sprawdź naszą pełną recenzję SeedProd i stwórz własną stronę 404. Lub zanurz się bezpośrednio w naszej liście, aby najpierw uzyskać inspirację.

#1. PushEngage

Projekt strony PushEngage 404 jest doskonałym przykładem wszystkiego, czego potrzebujesz ze strony błędu. Jest wyraźna wiadomość z przeprosinami i pasek wyszukiwania, który zachęca do pozostania na stronie i wyszukania potrzebnego zasobu.

Daje również możliwość przejścia do strony głównej lub skontaktowania się z zespołem.

W ten sposób odwiedzający mają możliwość pozostania na stronie i przeglądania większej ilości treści. Ale jeszcze ważniejsze jest korzystanie z menu nawigacyjnego. Menu nawigacyjne ułatwia użytkownikowi natychmiastowe przejście do dowolnego miejsca na stronie. A posiadanie menu nawigacyjnego w projekcie strony 404 sprawia, że strona wydaje się być częścią tej samej witryny, a nie losowym komunikatem o błędzie.

Dzięki temu projektowi strony 404 cel jest prosty: Utrzymać ludzi na stronie PushEngage.

Możesz od razu użyć tej strony 404 jako szablonu. Jest bardzo minimalny i bardzo skuteczny. Możesz więc odtworzyć stronę w ciągu kilku minut.

#2. 9gag

9gag 404 Projektowanie stron

9gag ma jeden z najbardziej bezpośrednich i prostych projektów stron 404, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Nie ma absolutnie nic do rozważenia dla odwiedzającego. Otrzymasz wyraźne wezwanie do działania, aby pobrać ich aplikację.

Jest bardzo skoncentrowany na konwersji odwiedzających stronę internetową na użytkowników aplikacji i to wszystko, co oferuje. Strona jest bardzo minimalna, a GIF Johna Travolty wyglądającego na zagubionego jest niesamowitym akcentem.

Tak, właśnie rozmawialiśmy o oferowaniu różnych sposobów na zatrzymanie gościa. Ale nie możesz też przytłoczyć ich zbyt wieloma opcjami. Dla deweloperów aplikacji ten szablon jest czystym złotem. Możesz łatwo utworzyć stronę docelową aplikacji i link do niej ze strony 404.

#3. Pixar •

Projekt strony Pixar 404

Pixar zawsze bierze ciasto z kreatywnością. Mają jeden z najbardziej zabawnych, kreatywnych i wciągających przykładów projektowania stron 404.

Z jedną z postaci z ich filmu Inside Out, bawią się tym, jak frustrujące może być wylądowanie na niewłaściwej stronie. Następnie ludzie mogą skorzystać z menu głównego u góry strony, aby wrócić do witryny.

Jedyną krytyką, jaką mamy, jest to, że nie ma paska wyszukiwania, który pomógłby użytkownikom znaleźć powiązany zasób. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress, możesz dość szybko skonfigurować niestandardową wyszukiwarkę w całej witrynie za pomocą SearchWP.

Sprawdź naszą recenzję SearchWP, aby dowiedzieć się więcej.

#4. Disney

Projekt strony Disney 404

Projekt strony Disneya 404 jest również super fajny. Otrzymasz pasek wyszukiwania, aby znaleźć powiązane zasoby.

Ale co ważniejsze, wszystko na stronie wydaje się być marką Disneya. Animowany efekt z ich popularną postacią Wreck It Ralph z ich hitowego filmu Ralph Breaks the Internet jest super uroczy.

Otrzymasz także menu nawigacyjne na górze, aby łatwo dotrzeć do dowolnej strony, którą chcesz znaleźć. Jest to ulepszenie w stosunku do 404-stronicowego projektu Pixara. Jeśli przyjrzysz się bliżej menu nawigacyjne, zobaczysz, że wskazuje na ich Sklep, Parki i podróżei Film Stron. To wszystko są twórcy pieniędzy i za każdym razem, gdy ktoś konwertuje ze strony 404, są to pieniądze, które w przeciwnym razie straciliby.

#5. Serwis Netflix

Przykład strony Netflix 404

Netflix to bardziej platforma odkrywcza niż wyszukiwarka. Tak więc, po raz pierwszy, pozwolimy faktowi przesunąć, że na ich stronie 404 nie ma paska wyszukiwania. A poza tym, jak możesz być wściekły na ten projekt? Tłem jest scena z Zagubionych w kosmosie.

Jest to tak odpowiednie, że udało im się to zrobić.

Najważniejszą rzeczą do zauważenia jest duży przycisk CTA w środku: Strona główna serwisu Netflix. To proste, skuteczne i bardzo atrakcyjne. Oglądanie strony 404 jest bardzo złym doświadczeniem dla użytkownika. Ale czasami wszystko, czego potrzebujesz, aby zaoferować dobry UX, to wyraźnie oznaczony przycisk.

#6. Tripadvisor

Tripadvisor 404 Projektowanie stron

Tripadvisor ma zabawny i animowany przykład strony 404. To dobrze pasuje do ich marki, a strona wydaje się kampowa i zabawna. Prawie jak… wycieczka z zabawnym przyjacielem.

Sprawdź nagłówek dowcipu o zgubieniu strony, ale nie bagażu. Jest to idealny rodzaj humoru dla witryny podróżniczej i zaprasza użytkownika do przejścia do 4 głównych sekcji swojej witryny:

HoteleRestauracjaRzeczy do zrobieniaWynajemy

Doskonały sposób na ponowne zaangażowanie użytkownika i pomoc w dalszym planowaniu następnych wakacji bez nachylenia.

#7. Stały kontakt

Projekt strony Constant Contact 404

Constant Contact jest przeznaczony głównie dla młodych właścicieli firm i marketerów. Tak więc, podczas gdy ich język może wydawać się nieco nieformalny, tak właśnie został zaprojektowany.

Ten projekt strony 404 jest prosty, elegancki i rozumie sposób myślenia użytkownika. Zauważ, że nawet z ich nieformalnym językiem, kopia wydaje się przepraszająca i pomocna.

Jeśli mamy jeden chwyt, to chodzi o ostatnią część kopii. Mówi, że możesz “wypróbować jeden z poniższych linków” i zawiera tylko jeden link do kliknięcia. Zalecamy zmianę sformułowania wokół przycisku lub podanie większej liczby linków do eksploracji.

#8. Luzu

Przykład strony błędu Slack 404

Slack stworzył całe animowane tło dla swojej strony błędu 404. Jest więc bardzo wciągający i ma na celu utrzymanie ludzi na stronie przez dłuższy czas.

Oczywiście mają link, który przenosi użytkowników z powrotem do Centrum pomocy wraz z kilkoma innymi linkami do różnych stron.

Nie ma linku do Dom i to jest jedyna rzecz, której brakuje. W tym przypadku projekt strony 404 nie musi zawierać paska wyszukiwania, ponieważ zawiera link do Centrum pomocy, w którym można wyszukiwać witrynę.

#9. Steve Madden

Steve Madden 404 Projektowanie stron

404-stronicowy projekt Steve’a Maddena oferuje wiele opcji dla zagubionych odwiedzających. Możesz użyć ich paska wyszukiwania, aby znaleźć produkty na stronie. Ale jest też menu nawigacyjne, aby znaleźć strony kategorii.

Następnie otrzymujesz również dwa wezwania do działania, które przekierowują Cię do popularnych produktów.

Każdy cal tego projektu strony 404 jest zoptymalizowany pod kątem kliknięć, aby zwiększyć średni czas spędzony w witrynie. Bardzo łatwo jest również utworzyć taką stronę. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć bloków eCommerce SeedProd.

#10. Amazonka

Przykład strony błędu Amazon 404

Jeśli Amazon dobrze się bawi ze swoim projektem strony 404, to jest to wyraźna wskazówka, że Ty też powinieneś!

Strona zaczyna się od przeprosin dużymi, pogrubionymi literami. Następnie przekierowuje użytkowników na stronę główną Amazon LUB pozwala użytkownikom spotkać “psy Amazon”. To beztroskie przekierowanie to świetny sposób na zatrzymanie ludzi na ich stronie na dłużej.

W końcu, kto nie kocha psów?

Co zrobić po zakończeniu projektowania stron 404?

To wszystko dla tego, ludzie!

Tworzenie projektu strony 404 jest w rzeczywistości najłatwiejszą częścią budowania biznesu online. Trudną częścią jest generowanie ruchu w witrynie i zachęcanie ludzi do konsekwentnego kupowania od Ciebie.

Zalecamy rozpoczęcie od powiadomień push. Powiadomienia push to świetne narzędzia do zwiększania zaangażowania i konwersji. Nie jesteś przekonany? Zapoznaj się z tymi niesamowitymi zasobami dotyczącymi kampanii powiadomień push:

Jak konwertować subskrybentów na kupujących za pomocą powiadomień Web PushJak powiadamiać subskrybentów o nowych postach WordPressJak wysyłać powiadomienia z powrotem do magazynu, aby uzyskać większą sprzedaż

Zalecamy używanie PushEngage do wysyłania powiadomień push.

PushEngage jest #1 push nieoprogramowanie do yfikacji na świecie. Tak więc, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij korzystać z PushEngage już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.