3 katalizatory giełdowe, które powinien znać każdy trader

Istnieje duża różnica między handlem a inwestowaniem.

Kiedy inwestujesz w akcje, powinieneś mieć perspektywę długoterminową. Z pewnością możesz zmienić swoją opinię w miarę upływu czasu i wydarzeń, które to uzasadniają. Ale nie powinieneś planować posiadania akcji przez lata, a potem przestraszyć się jednego złego raportu o zarobkach (chyba że wydarzy się coś niezwykłego, na przykład oszustwo).

Handel jest inny. Trader często szuka konkretnego katalizatora.

Wielu traderów postrzega raporty o zarobkach jako ważne katalizatory. Nierzadko obserwuje się gwałtowny wzrost akcji po tym, jak firma odnotowuje lepsze wyniki kwartalne.

Na przykład, Przemysł Powella (Nasdaq: POWL) właśnie ogłosił w zeszłym miesiącu duży wzrost zysków. Zmiażdżył zyski o zdumiewające 160%, a akcje wzrosły o 20% w dniu publikacji raportu.

Kilka dni później, Cześć Grupo (Nasdaq: MOMO), firma zajmująca się technologiami rozrywkowymi, pobiła zyski o ponad 20%. Po tej wiadomości cena akcji wzrosła o 36%.

Warto przeczytać!  Jak wypłacić z Binance

Dlatego ważne jest, aby mieć krótkoterminowe katalizatory dla swoich akcji. W przeciwnym razie nie masz powodu, by sądzić, że cena szybko wzrośnie – poza tym, że „to dobry towar”, co wcale nie jest uzasadnionym uzasadnieniem.

Jeśli nie ma powodu, aby oczekiwać, że akcje wzrosną w najbliższym czasie, Twoja inwestycja może być martwa. Mógłby po prostu siedzieć i nic nie robić. Jeśli wydajesz pieniądze na krótkoterminowe działanie na rynku, chcesz, aby transakcja została zakończona uczciwie i szybko.

Zarabiaj pieniądze, wyjdź i przejdź do następnej transakcji.

Poniżej znajduje się kilka potencjalnych katalizatorów, których możesz szukać, aby przyspieszyć ruch akcji.

Zyski. Większość firm ogłasza daty raportów o wynikach w komunikatach prasowych na kilka tygodni przed ich publikacją.

Warto przeczytać!  Jak tworzyć niestandardowe szablony stron WordPress (i dlaczego)

Jeśli firma, którą jesteś zainteresowany, nie ogłosiła jeszcze daty raportu o zarobkach, po prostu dodaj trzy miesiące do daty raportu za ostatni kwartał, a prawdopodobnie będziesz bardzo blisko.

Spółki zaczną publikować wyniki za I kwartał w ciągu kilku najbliższych tygodni. Teraz jest więc idealny czas, aby zaopatrzyć się w firmy, które mają doświadczenie w przekraczaniu oczekiwań.

Ulepszenia analityka. Kiedy wydana zostanie nowa rekomendacja „Kupuj” lub „Sprzedaj”, akcje mogą znacznie się zmienić. Dlatego chcę dać moim transakcjom najlepszą okazję do ulepszenia. Aby to zrobić, znajduję akcje, których analitycy nienawidzą.

Jeśli większość analityków ma już rekomendację „Kupuj” dla akcji, szanse na podwyższenie są niewielkie. Wagon jest pełny.

Ale jeśli większość analityków oceni akcje jako „Trzymaj” lub „Sprzedaj”, czasami możesz uzyskać niezły ruch w górę, gdy ją ulepszą. Szukaj akcji, które nie mają zbyt wielu rekomendacji „Kupuj”.

Warto przeczytać!  Eksperci Prifinance wyjaśniają wymagania dostawców usług wirtualnych w UE

Krótki uścisk. Jeśli akcje są mocno shortowane (handlowcy obstawiają, że akcje spadną, więc najpierw je sprzedają, a później odkupują), każdy tik w górę ceny akcji powoduje ból dla shortów.

W końcu, gdy straty stają się zbyt duże, shorty opuszczają swoje pozycje, kupując akcje.

To stwarza większy popyt i jeszcze bardziej podnosi cenę. Gdy cena rośnie, więcej szortów kupuje akcje i możesz uzyskać potężny ruch z całego dodatkowego popytu na akcje.

Szukaj akcji z ponad 10% wartości rynkowej (liczba akcji dostępnych do obrotu) sprzedawanych krótko.

Akcje zazwyczaj nie wykonują dużych ruchów bez powodu. Potrzebujesz katalizatora, który w najbliższym czasie popchnie twoje akcje w górę.

Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz chcieć znaleźć inny zapas.