9 Najlepsze darmowe wtyczki WordPress Author Bio Box

Zwrócenie uwagi na autora lub autorów w witrynie może być kluczowym elementem ogólnej strategii. Być może próbujesz nadać bardziej osobisty ton. Być może próbujesz zbudować reputację. Być może próbujesz przyciągnąć wysokiej jakości współpracowników. To tylko kilka potencjalnych powodów, dla których możesz chcieć upewnić się, że czytelnicy łączą treść z osobą, która ją pisze.

Po wyjęciu z pudełka WordPress zapewnia użytkownikom sekcję informacji biograficznych na ekranie Profilu użytkownika, w której autorzy postów i użytkownicy witryny lub członkowie mogą dodawać informacje o sobie.

W tym artykule omówimy niektóre bezpłatne wtyczki Author Bio Box, a także przewodnik po tym, jak ukryć oryginalne pole autora w WordPress.

Czytaj dalej lub przejdź do dowolnej z poniższych sekcji:

Autor Bio Box Plugins

Proste pole autora
Branda •
Autor postu WP
Autor Bio Box
Starbox
O autorze
Autorstwo Molongui
Współautorzy Plus
Widżet Meks Smart Author

Ukrywanie pola oryginalnego autora
Rozstanie to taki słodki smutek

Domyślne pole bio autora profilu użytkownika WordPress nie jest wszystkim i wszystkim bio pudełkami.

W zależności od motywu i sposobu skonfigurowania jego ustawień informacje o autorze mogą być wyświetlane w archiwach autora postów…

Nie jesteś zadowolony ze strony archiwum autora postu? Możesz mieć to, co lubisz… z wtyczkami! (Temat: WordPress Twenty Twenty)

A na końcu każdego postu…

Motyw WordPress 2020 - Post Author Bio
Biografia autora postu na końcu każdego postu? Myślę, że możesz mieć zbyt wiele dobrego!

Jednak w przypadku niektórych motywów WordPress może się okazać, że wszystko, co błyszczy, nie jest złotem.

Na przykład możesz chcieć pudełka autora, które podnosi pisarzy nad ziemię z wesołymi myślami i linkami do ich profili społecznościowych, i odkryć, że chociaż kochasz swój motyw z miłością, która nie umrze, nie możesz dostosować jego bio pudełek do treści swojego serca.

Czy twoje obecne pola autorskie działają tak dobrze, jak tylko mogą? A może są tragedią szekspirowskich rozmiarów? Jeśli chcesz ożywić swoje profile autorów, jedna z poniższych wtyczek może po prostu załatwić sprawę.

Autor Bio Box Plugins

Bez zbędnych ceregieli…

Proste pole autora

Proste pole autora
Prosta wtyczka Author Box.

Simple Author Box mógł zacząć się jako sposób na stworzenie prostego i pięknego minimalistycznego projektu dla bioboksów autora bez konieczności włamywania się do kodu, ale od czasu przejęcia przez WebFactory Ltd, wtyczka oferuje teraz ogromny zakres opcji dostosowywania dla twojego autorskiego bio box.

Prosty ekran Ustawień pola autora.
Prosty ekran Ustawień pola autora.

Ta wtyczka daje możliwość łatwego dostosowania wszystkiego o swoim bio pudełku. Zakres ustawień i opcji jest imponujący.

Na początek możesz edytować biografię autora bezpośrednio z ekranu ustawień wtyczki, dodawać / edytować ikony mediów społecznościowych, a nawet skonfigurować niestandardowy gravatar.

Sekcje z kartami oferują wszystko, od ustawień przełączania, które pozwalają wykonywać takie czynności, jak wyświetlanie pola bio w dowolnym miejscu w witrynie za pomocą krótkiego kodu lub fragmentu kodu, pokazywanie adresu e-mail autora lub ukrywanie różnych elementów i funkcji, dostosowywanie jego wyglądu, zmienianie różnych kolorów elementów, takich jak nazwisko autora, obramowania, tła itp., A następnie wyróżnianie go na tle reszty zawartości witryny za pomocą unikalnych stylów typografii.

Możesz także przeglądać zmiany w polu biografii w czasie rzeczywistym podczas gry z ustawieniami.

Prosta funkcja podglądu na żywo pola autora
Rozszerz swojego wewnętrznego barda za pomocą ustawień Simple Author Box i funkcji podglądu na żywo.

Uważaj, korzystając z mocy pakietu słodkich konfigurowalnych opcji tej wtyczki. Nie oszukuj swojego słodkiego ja, myśląc, że posiadanie pełnej kontroli nad projektami bio boxów sprawi, że będziesz najnowocześniejszym projektantem bio boxów.

Przykład prostej wtyczki Author Box bio box.
“Czy piękno może mieć lepszy handel niż uczciwość?” Twórz przyciągające wzrok bio pudełka za pomocą wtyczki Simple Author Box.

Bezpłatna wersja Simple Author Box zawiera responsywność mobilną, blok Gutenberga i jest w pełni konfigurowalna, aby pasowała do istniejącego projektu motywu.

Uaktualnij do Wersji Pro, aby uzyskać zaawansowane funkcje, takie jak zmiana pozycji pola autora w treści, powiązanie nazwiska autora z jego witryną lub stroną, dodanie efektów najechania awatara autora i zmiana pozycji obrazu, ustawień ikon społecznościowych, palety kolorów oraz rozmiarów czcionek i czcionek w celu uzyskania dodatkowych , a także umożliwienie autorom i współautorom gościnnym oraz dodawanie widżetów do witryny.

Branda •

Baner Branda
Wtyczka Branda.

Jeśli chcesz dodać bogate w funkcje pola autorskie, które idealnie komponują się z Twoją witryną lub blogiem, wypróbuj naszą wtyczkę do białego etykietowania WordPress Branda.

Branda to nasze pełne rozwiązanie white label dla WordPress, dzięki czemu pozwala dostosować front-end i back-end witryny, w tym pola autorów.

Ekran ustawień pola autora Branda.
Ekran ustawień pola autora Brandy znajduje się w sekcji Front-End w menu ustawień dostosowywania wtyczki.

Branda dba o każdy aspekt projektu pola autora, od konfigurowania opcji projektu, widoczności i elementów pola autora, po dostosowywanie profili autorów i mediów społecznościowych, kolorów, awatarów itp. Możesz także użyć niestandardowego CSS.

Przykład Branda Author Box.
“Ta marka[a] gasiła w chłodnej studni…” aby twoja własna strona była prawdziwa. Branda to jedyna premium i w 100% darmowa wtyczka white label dla WordPress. Tak więc, jeśli chcesz dostosować o wiele więcej niż tylko pola autorskie na swojej stronie, z Branda, cały świat jest Twoją sceną.

Autor postu WP

Wtyczka WP Post Author.
Wtyczka WP Post Author.

WP Post Author by AF Themes to kolejna świetna wtyczka, której możesz użyć do dodania pola biogramu autora z niestandardowymi ustawieniami do swojej witryny WordPress.

Wtyczka oferuje widżet i krótki kod przeznaczony do użytku w WordPress pojedynczy post autor i strony autora, a niestandardowe stylizacje można dodać za pomocą pola CSS.

Ekran Ustawienia autora postu WP.
WP Post Author bio box ekran ustawień wtyczki.

Chociaż ta wtyczka może mieć mniej opcji dostosowywania niż poprzednia wtyczka, nadal oferuje imponujący zakres przydatnych opcji i ustawień do ulepszania stylizacji pól bio autora witryny.

Przykład bio boxu autora postu WP.
Przykład pola bio WP Post Author. Proste, proste bio pudełko, kocham cię tak!

Autor Bio Box

Autor wtyczki Bio Box.
Autor wtyczki Bio Box.

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to prosta wtyczka, która sprawi, że pola bio autora Twojej witryny wyróżnią się na tle treści, wtyczka Author Bio Box oferuje jednostronicowy ekran ustawień z kolorowym wyglądem i opcjami stylizacji obramowania.

Autor Bio Box Ustawienia ekranu.
Autor Bio Box ekran ustawień wtyczki.

Wtyczka daje również możliwość wyświetlania pól biografii autora tylko w postach, na stronie głównej i postach lub w żadnym.

Przykład Bio Box autora
W tym prostym i prostym pudełku biogramowym autora nie ma żadnych sztuczek.

Starbox

Wtyczka Starbox.
Wtyczka Starbox.

Starbox oferuje dość funkcjonalną darmową wersję, z różnymi opcjami przełączania i rozwijanymi, a także konfigurowalnymi polami do dodawania informacji o autorze.

Ekran Starbox Settings (Ustawienia Starbox).
Ekran ustawień wtyczki Starbox author box.

Pola są ograniczone w wersji darmowej, ale masz pełną kontrolę i wiele innych opcji do wyboru przy zakupie wersji premium wtyczki Starbox PRO.

Darmowa wtyczka Starbox ma na celu maksymalne ułatwienie dodawania atrakcyjnych pól autorów do Twojej witryny. Aktywacja wtyczki dodaje dodatkowe pola do domyślnej strony profilu użytkownika WordPress, umożliwiając użytkownikom wprowadzanie linków do ich profili w mediach społecznościowych na Facebooku i Twitterze, przesyłanie nazwy stanowiska, nazwy firmy, adresu URL firmy, a także domyślnych informacji biograficznych.

Ustawienia wtyczki pozwalają wybrać, czy chcesz aktywować pola autora w postach i / lub stronach, wyświetlać pole przed, po lub przed i po treści postu i nie tylko. Darmowa wersja zawiera sześć motywów do stylizacji pól autora w Twojej witrynie. W zależności od wybranego motywu pole autora może zawierać kartę najnowszych postów. Możesz także szybko zmienić rozmiar tekstu używanego do wyświetlania nazwiska i biografii autora, niezależnie od siebie. Poręczny panel podglądu pozwala zobaczyć, jak Twoje wybory będą wyświetlane w czasie rzeczywistym.

Starbox Author Bio Box Przykład.
“To nie jest w gwiazdach, aby trzymać nasze przeznaczenie”, ale Starbox może zdecydowanie pomóc autorom stać się panami własnego losu.

Podczas gdy większość wtyczek do pól autorów polega na Gravatar, aby wyświetlić zdjęcie profilowe, Starbox daje również możliwość przesłania obrazu bezpośrednio na stronę profilu użytkownika. Za pośrednictwem poszczególnych stron profilu użytkownika użytkownicy mogą wybierać spośród jednego z dostępnych motywów i samodzielnie ustawiać pozycję pola autora.

Pola autora można również ręcznie wstawiać bezpośrednio do postów, stron i obszarów paska bocznego witryny za pomocą dołączonego shortcodes. Ułatwia to dodawanie wielu pól autora do jednego posta lub strony.

Ta wtyczka do pudełek autora jest pełna przydatnych funkcji, co czyni ją popularnym i wysoce zalecanym wyborem. Wersja premium Starbox daje możliwość dodawania linków do większej liczby serwisów społecznościowych, a także oferuje szereg motywów do wyboru, w tym HTML5. Jednak darmowa wersja jest więcej niż zdolna do wyświetlania profesjonalnych bio pól autora na Twojej stronie WordPress.

O autorze

O wtyczce Author.
O wtyczce Author.

Za pomocą wtyczki o autorze bio box musisz najpierw utworzyć krótki kod, który zawiera wybrany styl szablonu i informacje, które chcesz uwzględnić w szablonie, a następnie skonfigurować ustawienia autora i wybrać utworzony szablon.

Konto WPMU DEVPro

Nasze najlepsze profesjonalne narzędzia WP w jednym pakiecie

Wpisz swój adres e-mail

Rozpocznij bezpłatny okres próbny

Wypróbuj bezpłatnie przez 7 dni30-dniowy zwrot pieniędzy

Ekran Ustawienia autora – informacje
Ekran ustawień wtyczki Author — informacje.

Na początku może to wydawać się nieco mylące, ale daje możliwość skonfigurowania i używania wielu szablonów autorów postów w całej witrynie, w tym postów, stron, pasków bocznych itp.

Przykład wtyczki o autorze pola autora.
“Pozwól mi być tym, kim jestem i staraj się mnie nie zmieniać.” Ale możesz zmienić to pole bio za pomocą skrótów i szablonów.

Dzięki bezpłatnej wersji możesz tworzyć funkcjonalne pola bio autora z konfigurowalną czcionką, kolorem i opcjami mediów społecznościowych, ale jesteś ograniczony do dwóch stylów szablonów, dwóch układów obrazów profilowych i kilku innych ograniczeń. Wersja Pro zapewnia 10 szablonów autorów projektów, więcej układów obrazów profilowych, więcej ustawień mediów społecznościowych, tła nagłówków profili, wiele opcji autora obrazów, widżetów i skrótów, responsywny projekt i wiele innych.

Autorstwo Molongui

Wtyczka Molongui Authorship.
Wtyczka Molongui Authorship.

Twórcy wtyczek twierdzą, że Molongui Authorship “zapewnia wszystkie brakujące funkcje, których możesz potrzebować do prawidłowego zarządzania i uznania wszystkich współtwórców Twojej witryny”.

To może nie być przesadzone twierdzenie. Ta wszechstronna i bogata w funkcje wtyczka do pudełek autorskich jest odpowiednia dla wszystkich typów witryn WordPress, zwłaszcza witryn z wieloma autorami, współautorami i autorami gościnnymi.

Ekran ustawień wtyczki zawiera wiele kart do konfigurowania i dostosowywania szerokiej gamy opcji, od układów, szablonów, typografii, awatarów i ikon mediów społecznościowych, po metadane SEO, modyfikatory byline, logikę warunkową, skróty i inne. Integruje się również z WordPress Theme Customizer.

Ekran ustawień wtyczki Molongui Authorship.
Ekran ustawień wtyczki Molongui Authorship.

Wybierz bezpłatną wersję wtyczki, jeśli chcesz tylko wyświetlić ulepszone pole autora na swojej stronie. Jeśli Twoja strategia zależy od przyciągania autorów treści lub promowania multi-authoringu, guest authoringu lub współtworzenia w Twojej witrynie, wersja premium odblokowuje szereg dodatkowych elementów i zaawansowanych funkcji dostosowywania (takich jak skróty i możliwość tworzenia linków “nofollow”), które pozwolą Ci zanurzyć się głęboko pod maską, aby majstrować, dostosowywać i dostrajać ustawienia pola bio autora do treści twojego serca.

Molongui Authorship plugin bio box przykład.
“O Romeo, dlaczego ty jesteś?” Może spróbuj poszukać w domu Molongui.

Wersja premium zawiera również narzędzia do ustawień eksportu / importu, interfejs API REST i dostęp do pomocy technicznej premium (w przypadku tragedii).

Współautorzy Plus

Widżet Co-Authors Plus
Widżet Co-Authors Plus.

Co-Authors Plus to kolejna wtyczka, którą możesz zainstalować, jeśli współpracujesz z wieloma autorami nad tym samym postem i potrzebujesz łatwego sposobu na przyznanie wszystkim autorom kredytu.

Co-Authors Plus nie jest wtyczką “author bio box” w tym sensie, że pomaga zdefiniować projekt i strukturę elementów biografii autora. Zamiast tego ta wtyczka ułatwia uznanie więcej niż jednej osoby za stworzenie artykułu. W związku z tym ta wtyczka jest świetna, jeśli planujesz publikować artykuły z dwoma lub więcej autorami i chcesz dać obu równe uznanie za ich wkład.

Współautorzy Plus
Chcesz dodać wielu autorów do swoich postów? Współautorzy plus pozwala chwiejnej rzeszy grać na nim.

Wtyczka aktualizuje główne pole meta autorów, które jest wyświetlane na ekranach edycji postów i stron. Umożliwia to wyszukiwanie istniejących użytkowników w blogu, a następnie dodawanie ich jako współautorów posta lub strony, nad którą pracujesz. Możesz przeciągać i upuszczać autorów, którzy zostali dodani do post w celu zmiany kolejności wyświetlania ich pól biograficznych podczas publikowania posta.

Po przypisaniu współautora do posta lub strony, może on następnie edytować tę stronę zgodnie z ustawieniami roli użytkownika WordPress.

Inną ciekawą cechą tej wtyczki jest możliwość dodawania byline’ów bez konieczności tworzenia konta użytkownika dla każdego autora. Ułatwia to tworzenie kont autorów gości, pozwala na kredytowanie plakatów gości, nadając im byline, i eliminuje potrzebę tworzenia rzeczywistego konta użytkownika dla jednorazowych autorów, którzy przesyłają treści do witryny WordPress lub bloga.

Uwaga: Aby wyświetlić wiele pól bio w jednym poście, musisz ręcznie dodać kod do plików szablonów motywu, więc pamiętaj o tym przed pobraniem i zainstalowaniem tej wtyczki. Jeśli nie masz nic przeciwko zadzieraniu z kodem, na stronie wtyczki znajduje się pomocna dokumentacja, która pomoże Ci to osiągnąć bez dramatu.

Ponadto, jeśli używasz struktury motywów Genesis na swojej stronie internetowej, będziesz chciał zainstalować wtyczkę Genesis Co-Authors Plus. To bezpłatne narzędzie działa wraz z tą wtyczką, umożliwiając obsługę wielu pól autora w jednym poście.

Widżet Meks Smart Author

Widżet Meks Smart Author.
Widżet Meks Smart Author.

Meks Smart Author Widget pozwala wyświetlić informacje o profilu autora / użytkownika w widżecie WordPress.

Ustawienia widżetu Meks Smart Author Widget.
Ustawienia widżetu Meks Smart Author Widget.

Widżet zapewnia szereg elastycznych opcji wyświetlania, w tym niestandardowy rozmiar awatara, łączenie obrazu awatara i nazwy wyświetlanej użytkownika ze stroną archiwum autora (można również zastąpić adres URL linku autora i link do dowolnej strony lub adresu URL), a także inteligentną funkcję, która może automatycznie wykryć i wyświetlić bieżącego autora posta na szablonach pojedynczego posta i autora.

Meks Author Widget wyświetlany na pasku bocznym.
“Usiądź obok mnie i pozwól światu się ześlizgnąć…” Wyświetl informacje o autorze na pasku bocznym[d]. Uwaga: Ta wtyczka zawiera tylko widżet pola autora. Aby wyświetlić informacje o autorze w widżetowanym obszarze witryny (np. na pasku bocznym) oraz w postach / stronach, zalecamy zainstalowanie zarówno tej wtyczki, jak i jednej z innych wtyczek wymienionych w tym poście.

Ukrywanie pola oryginalnego autora

Wiele motywów zawiera już pole autora, a jeśli tak jest w twoim przypadku, prawdopodobnie okaże się, że powyższe wtyczki dodają drugie pole autora do twoich stron.

Tak było w przypadku, gdy próbowałem stworzyć ten post za pomocą motywu WordPress Twenty Twenty.

Dwadzieścia dwadzieścia motywów ze zduplikowanymi polami autora.
Yiikes… Podwójny, podwójny trud i kłopoty!

Użyłem więc motywu o nazwie Newsphere zamiast motywów AF, aby stworzyć ten samouczek.

Motyw Newsphere używany do samouczka demo.
Tylko jedno pole autora … teraz Newsphere jest zwycięzcą dis content!

Oczywiście nie chcesz, aby dwa pola autora były wyświetlane w całej witrynie, więc aby usunąć oryginalne pole autora, musisz trochę zagłębić się w swój kod.

Jak zawsze, jeśli wprowadzasz zmiany w motywie, lepiej użyć motywu podrzędnego.

Aby usunąć domyślne pole autora dla motywu, musisz dowiedzieć się, gdzie znajduje się kod. Najczęściej pola autora pojawią się na stronach pojedynczego posta, więc będziesz chciał sprawdzić swój pojedynczy plik .php i poszukać kodu, który pobiera się w polu autora.

Jednak w wielu motywach pojedynczy.php pobiera inne pliki, a potrzebny kod będzie w jednym z tych innych plików.

Na przykład, szukając motywów, które mógłbym wykorzystać do testowania, spojrzałem na motyw WordPress Twenty Twenty. Nie znalazłem informacji o moim polu autora, ale odkryłem, że pojedynczy.php plik (zwykle pojedynczy.php w większości motywów) pobiera plik o nazwie treść, który wyglądał tak, jak chciałem.

“O singiel.php-soled jest, wyłącznie w liczbie pojedynczej.php dla samotności.”

Następnie przeszedłem do pliku zawartości.php i wyśledziłem kod, który wyświetlał moje pole autora.

W zależności od motywu może to być tylko trochę lub dużo kodu. W przypadku motywu Twenty Twenty było to tylko trochę kodu.

“Precz, cholerne miejsce! Precz, mówię!”

Mógłbym po prostu usunąć ten kod. (Ponownie pamiętaj, że najlepiej jest użyć motywu podrzędnego. Możesz po prostu skopiować oryginalną zawartość.php plik do motywu podrzędnego, a następnie usunąć część, którą chcesz usunąć.)

Oto kod, który chciałbym usunąć w motywie Twenty Twelve.

“Możesz go wziąć i wyciąć”…

Zamiast jednak usuwać kod, inny sposób na zrobienie tego jest po prostu skomentowanie tej części kodu. Możesz to zrobić w następujący sposób:

<?php

/*

… kod…

*/

?>

Oto przykład:

Ta lepsza praca… Jestem cały komentowany!

To zadziałało. Teraz motyw Twenty Twenty wyświetla tylko jedno pole bio autora … ten, który dodaliśmy za pomocą wtyczki.

Motyw Twenty Twenty wyświetla teraz tylko jedno pole biografii autora. Wszystko dobrze, co się dobrze kończy.

Rozstanie to taki słodki smutek

I to wszystko. Jeśli chcesz urozmaicić swoje profile autorów, myślę, że jedna z powyższych wtyczek powinna ci się udać – sprawiając, że twoje biografie wyróżniają się nieco bardziej i jednocześnie łączą je z profilami społecznościowymi autorów.

Wypróbuj je. Możesz kochać wszystkich, ufać nielicznym i nikomu nie czynić zła.

Uwaga redaktora: Ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i trafności.
[Originally Published: May 2020 / Revised: April 2022]

Czy użyłeś którejś z powyższych wtyczek do bioboksów autora? Zapraszam do napisania swoich przemyśleń i komentarzy poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.