9 najlepszych wtyczek logiki warunkowej WordPress na rok 2023

Szukasz najlepszych wtyczek logiki warunkowej dla swojej witryny WordPress?

Wtyczki logiki warunkowej umożliwiają pokazywanie lub ukrywanie informacji na podstawie odpowiedzi i zachowania użytkowników. Pomagają zbierać odpowiednich potencjalnych klientów, zwiększają konwersje i zapewniają lepsze wrażenia użytkownika.

W tym artykule pokażemy najlepsze wtyczki logiki warunkowej WordPress.

Co to jest logika warunkowa w WordPress?

Mówiąc prościej, możesz myśleć o logice warunkowej jako o instrukcjach typu „jeżeli-to”. Jest to technika, w której możesz automatycznie wyświetlać użytkownikom odpowiednie informacje, fragmenty lub skrypty na podstawie ich działań.

Na przykład użytkownik może chcieć połączyć się z zespołem pomocy technicznej. Jeśli wybiorą zespół wsparcia jako opcję w Twojej witrynie WordPress, możesz wyświetlić odpowiednie informacje kontaktowe lub stronę docelową.

Załóżmy, że klient szuka butów turystycznych. Możesz użyć logiki warunkowej, aby pokazać tylko te produkty i dodatki, których szuka klient.

Gdzie można używać wtyczek logiki warunkowej WordPress?

Logikę warunkową znajdziesz w formularzach WordPress, zautomatyzowanych przepływach pracy poczty e-mail, metodach optymalizacji konwersji i nie tylko.

Oto kilka sposobów na użycie logiki warunkowej w witrynie WordPress:

Używaj logiki warunkowej w swoich formularzach WordPress i dynamicznie zmieniaj pola formularzy na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkowników podczas wypełniania formularzy. Twórz kampanie optin i wyświetlaj wyskakujące okienka w oparciu o różne reguły, takie jak spędzenie przez użytkownika określonego czasu na stronie lub kliknięcie linku. Załaduj fragmenty kodu i skrypty w oparciu o logikę warunkową i role użytkownika. Zadawaj różne pytania w quizach online na podstawie poprzednich odpowiedzi użytkownika. Wyświetlaj lub ukrywaj produkty, dodatki i inne elementy w oparciu o wybory klientów w Twoim sklepie eCommerce. Skonfiguruj reguły widoczności za pomocą logiki warunkowej, aby pokazać elementy menu odwiedzającym.

To powiedziawszy, zobaczmy najlepsze wtyczki logiki warunkowej WordPress, których możesz dziś użyć w swojej witrynie.

1. Kod WPC

WPCode — najlepsza wtyczka fragmentów kodu WordPress

WPCode to najlepsza wtyczka fragmentu kodu WordPress. Z łatwością dodasz niestandardowe fragmenty kodu do swojej witryny i zarządzasz nimi za pomocą wtyczki.

Najlepsze jest to, że WPCode oferuje funkcję logiki warunkowej, która pozwala skonfigurować reguły uruchamiania fragmentów kodu bez edytowania kodu. Jest bardzo łatwy w użyciu i oferuje interfejs przyjazny dla początkujących.

Na przykład możesz ładować fragmenty kodu dla zalogowanych użytkowników, uruchamiać fragmenty kodu PHP dla określonych ról użytkowników i adresów URL stron oraz wstawiać skrypty pikselowe nagłówka i stopki dla niektórych stron.

Inteligentna logika warunkowa WPCode

Możesz także ukryć niestandardowy kod przed uruchamianiem na stronach takich jak strona główna lub dla różnych ról użytkowników.

2. Bloki warunkowe

Bloki warunkowe

Bloki warunkowe to darmowa wtyczka WordPress do ukrywania lub pokazywania różnych bloków w edytorze treści. Możesz kontrolować widoczność każdego bloku bez pisania ani jednego wiersza kodu.

Wtyczki umożliwiają skonfigurowanie warunków, w których bloki WordPress będą pojawiać się dla różnych ról użytkowników lub poziomów członkostwa. Na przykład możesz pokazać blok obrazu tylko zalogowanym użytkownikom. Pozwala także wyświetlać określone bloki na podstawie rozmiaru ekranu.

Bloki warunkowe oferują również wersję premium. Możesz odblokować więcej warunków wyświetlania bloków WordPress. Na przykład możesz kontrolować widoczność bloków na podstawie typu postu, czasu, żądań serwera i innych. Istnieją również warunki dla użytkowników WooCommerce w wersji pro.

3. WPForms

WPForms

WPForms to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego dla WordPress. Jest to wtyczka przyjazna dla początkujących, która oferuje narzędzie do tworzenia formularzy typu „przeciągnij i upuść”, wiele szablonów i inteligentną funkcję logiki warunkowej.

Możesz łatwo ukrywać lub pokazywać różne pola formularzy, wyświetlać opcje płatności, rozwijane menu i nie tylko na podstawie odpowiedzi użytkownika.

Wystarczy wybrać pole formularza w szablonie i włączyć logikę warunkową. Następnie możesz skonfigurować reguły wyświetlania różnych pól formularza.

Załóżmy na przykład, że przeprowadzasz w swojej witrynie ankietę dotyczącą wyniku promotora netto (NPS). Jeśli użytkownik oceni 8 lub więcej, możesz ukryć inne pytania w ankiecie za pomocą logiki warunkowej. Jeśli ocenią niższy wynik, możesz zadać więcej pytań, aby poprawić swoje wyniki.

Wprowadź warunkowe warunki logiczne

Poza tym WPForms oferuje wiele innych funkcji i dodatków. Możesz integrować różne usługi płatnicze i tworzyć formularze do pobierania płatności online.

Działa również z niektórymi z najpopularniejszych narzędzi do marketingu e-mailowego, dzięki czemu możesz łatwo zbierać potencjalnych klientów i rozwijać swoją listę e-mailową.

Poza tym istnieją dodatki do odzyskiwania porzuconych formularzy, śledzenia podróży użytkowników, dodawania funkcji zapisywania i wznawiania, poznawania danych geolokalizacyjnych użytkownika i nie tylko.

4. OptinMonster

Narzędzie do generowania leadów OptinMonster

OptinMonster to najlepsza wtyczka WordPress do wyskakujących okienek i generowania leadów. Pomaga uzyskać więcej konwersji, rozwinąć listę e-mailową i zwiększyć sprzedaż.

OptinMonster oferuje potężne reguły wyświetlania, dzięki którym możesz wyświetlać swoje kampanie właściwym osobom we właściwym czasie.

Na przykład możesz wyświetlać wyskakujące okienka optin użytkownikom, którzy spędzają określony czas na stronie, odwiedzają określoną stronę lub przewijają X% strony.

OptinMonster oferuje również technologię Exit-Intent, która uruchamia Twoje kampanie, gdy użytkownik ma zamiar opuścić Twoją witrynę. Pomaga to odzyskać porzucających odwiedzających i przekształca ich w subskrybentów i klientów.

Wprowadź dokładny adres URL reguły wyświetlania zamiaru wyjścia

Poza tym możesz wyświetlać kampanie użytkownikom z określonej lokalizacji lub po kliknięciu linku. Istnieją również reguły wyświetlania dla witryn eCommerce. Możesz wyświetlać wyskakujące okienka, gdy klienci mają określoną sumę koszyka lub gdy przeglądają produkt.

OptinMonster oferuje również kreator typu „przeciągnij i upuść”, który bardzo ułatwia tworzenie atrakcyjnych kampanii. Istnieje wiele szablonów dla różnych typów kampanii i różnych opcji dostosowywania. Możesz także zintegrować go z wiodącymi narzędziami do marketingu e-mailowego, aby zbierać leady.

5. YITH WooCommerce Dodatki do produktów i dodatkowe opcje

Dodatki do produktów YITH WooCommerce i dodatkowe opcje

YITH WooCommerce Product Add-Ons & Extra Options to wtyczka WooCommerce, która umożliwia dodawanie dodatkowych opcji i dodatków do produktów.

Wtyczka jest bardzo łatwa w użyciu i umożliwia dodawanie opcji i dodatkowych usług, takich jak gwarancja, ubezpieczenie, specjalne usługi transferu, ekspresowa wysyłka, dostosowania i wiele innych.

Na przykład, jeśli sprzedajesz biżuterię i pierścionki, możesz dodać opcję wygrawerowania imienia klienta. Lub jeśli sprzedajesz produkty technologiczne w WooCommerce, możesz oferować dodatkowe usługi, takie jak gwarancja, dostosowywanie produktu i sprawdzanie urządzenia.

Dzięki dodatkom i dodatkowym opcjom produktu YITH WooCommerce otrzymujesz funkcję logiki warunkowej, która automatycznie pokazuje lub ukrywa dodatki i opcje na podstawie wyboru klienta.

Możesz zdefiniować reguły, a gdy warunki zostaną spełnione, użytkownicy będą mogli zobaczyć dodatkowe usługi i dodatki w Twoich produktach WooCommerce.

6. Kreator quizów Thrive

Rozkwitaj quizy

Thrive Quiz Builder to najlepsza wtyczka do quizów WordPress i jest częścią pakietu Thrive Theme. Jest przyjazny w użyciu dla początkujących i możesz tworzyć złożone quizy dla swojej witryny bez edytowania kodu.

Wtyczka oferuje różne style quizów, w tym dobrze / źle, liczbę, procent, osobowość i ankietę. Thrive Quiz Builder zapewnia również gotowe szablony quizów, których możesz użyć, aby szybko rozpocząć.

Za pomocą wtyczki możesz tworzyć quizy warunkowe. Kreator quizów typu „przeciągnij i upuść” umożliwia wyświetlanie pytań na podstawie poprzednich odpowiedzi użytkownika. Po prostu ustaw warunki, w których następne pytanie pojawi się tylko wtedy, gdy dana osoba wprowadzi określoną odpowiedź.

Kiedy skończą, możesz skierować ich do strony lub produktu na podstawie ich odpowiedzi.

Poza tym możesz tworzyć odznaki dla użytkowników, dostosowywać quizy, śledzić wyniki, sprawdzać przebieg quizów i sprawdzać, gdzie użytkownicy odpadli, a także uzyskiwać szczegółowe analizy wyników Twoich quizów.

7. Potężne formy

Wtyczka Formidable Forms i dodatek Signature

Formidable Forms to kolejna wtyczka logiki warunkowej WordPress na naszej liście. Wtyczka umożliwia tworzenie prostych formularzy kontaktowych do zaawansowanych i złożonych formularzy WordPress, takich jak kalkulatory hipoteczne.

Formidable Forms oferuje funkcję logiki warunkowej wbudowaną w narzędzie do tworzenia formularzy typu „przeciągnij i upuść”. Możesz łatwo ustawić warunki dla każdego pola formularza i pokazać je lub ukryć na podstawie odpowiedzi użytkownika.

Jeśli masz formularz wieloetapowy, możesz użyć logiki warunkowej, aby automatycznie pomijać strony i kierować użytkowników do odpowiedniej sekcji. Podobnie możesz wysłać potwierdzenie e-mailem lub przekierować użytkowników na odpowiednie strony na podstawie ich odpowiedzi.

Inne funkcje oferowane przez Formidable Forms obejmują gotowe szablony dla aplikacji internetowych. Pozwala także tworzyć aplikacje do ofert nieruchomości, recenzji produktów, menu restauracji i nie tylko.

Wtyczka posiada również funkcję widoków wizualnych, która umożliwia wyświetlanie danych z wpisów formularzy na froncie Twojej witryny.

8. Jeśli Menu

Jeśli Menu

If Menus to kolejna wtyczka logiki warunkowej dla WordPress na naszej liście. Jest to darmowa wtyczka WordPress, za pomocą której możesz tworzyć dynamiczne menu i kontrolować ich widoczność na swojej stronie.

Wtyczka pozwala używać logiki warunkowej do pokazywania lub ukrywania różnych elementów menu. Na przykład pozwala wyświetlać niektóre elementy menu tylko wtedy, gdy użytkownik jest zalogowany, ukrywać elementy menu na urządzeniach mobilnych, wyświetlać określone menu administratorowi i redaktorom i nie tylko.

Podobnie, możesz także pokazać elementy menu użytkownikom z różnych lokalizacji lub pokazać członkom zupełnie nowe menu.

9. Zestaw lejków

Automaty FunnelKit

FunnelKit to najlepsza wtyczka do lejka sprzedażowego i automatyzacji WooCommerce. Pozwala tworzyć strony docelowe o wysokiej konwersji, strony z zamówieniami, oferty dodatkowe, strony kasy i nie tylko.

FunnelKit Automation oferuje wiele wyzwalaczy, które można wykorzystać do automatyzacji przepływów pracy. Możesz ustawić różne warunki i na podstawie działań użytkownika możesz inicjować różne zadania.

Na przykład, jeśli klient dodaje produkty do koszyka, ale nie dokonuje zakupu, możesz uruchomić przepływ pracy odzyskiwania porzuconych koszyków.

W podobny sposób możesz automatycznie pokazywać klientom różne produkty jako dodatkowe lub dodatkowe zamówienia. W ten sposób zwiększysz sprzedaż bez wydawania pieniędzy na płatne reklamy.

Której wtyczki logiki warunkowej WordPress powinieneś użyć?

Wybór odpowiedniej wtyczki logiki warunkowej do WordPressa zależy od Twoich wymagań i tego, co chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz tworzyć dynamiczne formularze, które pokazują użytkownikom różne pola na podstawie ich wyboru, najlepszą wtyczką jest WPForms. Jest bardzo łatwy w użyciu i oferuje wiele opcji dostosowywania.

Podobnie, jeśli chcesz uruchamiać różne fragmenty kodu w oparciu o określone warunki, WPCode jest idealnym rozwiązaniem. Pozwala konfigurować reguły i warunki bez edytowania kodu.

Z drugiej strony możesz użyć OptinMonster do wyświetlania różnych kampanii na podstawie działań użytkowników lub tworzenia quizów warunkowych za pomocą Thrive Quiz Builder.

Możesz także użyć logiki warunkowej w WooCommerce i użyć FunnelKit do uruchamiania przepływów pracy w oparciu o wybory i działania klientów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki logiki warunkowej WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WooCommerce i dowiedzieć się, jak rozpocząć własny podcast.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby zobaczyć samouczki wideo WordPress. Można nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku.

Post 9 najlepszych wtyczek logiki warunkowej WordPress na rok 2023 po raz pierwszy pojawił się na WPBeginner.