Android Jones, kultowy artysta wizualny, traci wartość sztuki przez dziesięciolecia w niszczącym pożarze studia

Rozważ pomoc jednemu z najbardziej kultowych artystów wizualnych muzyki elektronicznej, Androidowi Jonesowi, którego dziesięciolecia pracy spłonęły w wyniku niszczycielskiego pożaru.

Jones niedawno podzielił się łamiącą serce wiadomością, że jego studio artystyczne spłonęło 18 stycznia. Mówi, że stracił około 20 lat pracy w pożarze, który pochłonął wszystkie jego książki o sztuce, szkice, dyski twarde, laptopy i sprzęt. Studio kreatywne na zamówienie zostało zbudowane przez jego zmarłego ojca, który zmarł w 2013 roku.

Znany artysta z Kolorado rozpoczął teraz kampanię GoFundMe, aby pomóc odbudować studio i zdobyć narzędzia potrzebne do kontynuowania pracy.

„Nigdy nie czułem się tak bezbronny i surowy. Obudziłem się, czując się jak duch dawnego siebie. Nic nie może zastąpić tych rzeczy” — pisze Jones. „Całe lata energii, które zainwestowałem w zdobycie tych cennych rzeczy, mojej kolekcji świętych rzeczy. Wydaje się niemożliwe, aby wyrazić słowami, jak to jest być świadkiem całej tej skoncentrowanej energii, całej jej potencjalnej wartości, a moja siła życiowa dematerializuje się w śmiercionośne piekło dymu unoszącego się w powietrze”.

Warto przeczytać!  Phoebe Bridgers gra Lucindę Williams i nie tylko w nowym odcinku

Przewiń, aby kontynuować

Dla tych, którzy nie znają Jonesa, od dłuższego czasu jest on podstawą społeczności muzyki elektronicznej. Stworzył okładki albumów dla Tipper i STS9, pojawił się na Burning Man, Lightning in a Bottle i Lost Lands, a jego psychodeliczne dzieła zdobią ściany i ubrania fanów na całym świecie.

„Czuję się zagubiony. Żal jest wyjątkowy” – kontynuował Jones. „Stodoła była czymś więcej niż miejscem, była moją najwyższą manifestacją możliwości twórczych. Jako nieustannie ewoluująca rzeźba była moim najcenniejszym dziełem sztuki. Była zewnętrzną projekcją mojego wewnętrznego świata. To miejsce zawierało całe moje szaleństwo i magia. Tyle mnie wczoraj spłonęło, że nawet nie czuję się tą samą osobą. To było moje święte bezpieczne miejsce, a teraz zostało usunięte z rzeczywistości i zostałem z ohydną pozostałością jego tlącego się zwłok, i herkulesowe zadanie oczyszczenia i przywrócenia. A teraz muszę odkryć, kim jestem bez tego. Nie wiem, co teraz zrobić. Nie wiem, co ze sobą zrobić.

Warto przeczytać!  Koszmar z ulicy Wiązów Petera Jacksona, film, którego nie było

Przyczyna pożaru nie została ustalona w chwili pisania tego tekstu. Możesz wesprzeć Jonesa, przekazując darowiznę na jego kampanię tutaj.

Możesz dowiedzieć się więcej o niezwykłej karierze Jonesa, czytając nasz wywiad z nim w 2020 roku.

Śledź Androida Jonesa:

Strona internetowa: androidjones-obtain.com
Facebook: facebook.com/AndroidJonesart
Świergot: twitter.com/Android_Jones
Instagram: instagram.com/android_jones