Apple właśnie zaktualizował iOS 12, aby załatać krytyczną lukę w zabezpieczeniach

Jeśli posiadasz iPhone’a 6, iPada mini 2 lub inne starsze urządzenie Apple, niestety jesteś odcięty od najnowszej aktualizacji iOS 16.3, która pojawiła się w tym tygodniu. Ale wciąż czeka na Ciebie aktualizacja w Ustawieniach.

Apple od czasu do czasu przesyła ważne aktualizacje zabezpieczeń do starszych telefonów (ostatnie miało miejsce w sierpniu 2022 r.) i to jest jeden z takich przypadków. Aktualizacja iOS 12.5.7 zawiera tylko jedną łatkę, która naprawia lukę WebKit zero-day, która może pozwolić hakerowi na wykonanie dowolnego kodu na komputerze Mac:

WebKit

Dostępne dla: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 i iPod touch (6. generacji)Uderzenie: Przetwarzanie złośliwie spreparowanej zawartości internetowej może prowadzić do wykonania dowolnego kodu. Firma Apple jest świadoma doniesień, że ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany w wersjach systemu iOS wydanych przed iOS 15.1.Opis: Rozwiązano problem z pomyłką typów, poprawiając obsługę stanu.CVE-2022-42856: Clément Lecigne z Grupy Analizy Zagrożeń Google

Warto przeczytać!  23 wspaniałe świąteczne prezenty techniczne poniżej 100 USD – CNET

Aktualizacja zabezpieczeń została wypchnięta na nowsze urządzenia w iOS 16.1.2 30 listopada i iOS 15.7.2 13 grudnia. Nie jest jasne, dlaczego Apple czekał prawie osiem tygodni z dostarczeniem jej na urządzenia z systemem iOS 12.

Aby zainstalować aktualizację, przejdź do aplikacji Ustawienia, a następnie Ogólne i Aktualizacja oprogramowania. Stuknij Pobierz i zainstaluj i postępuj zgodnie z instrukcjami.