Bentley świętuje swój 12-godzinny samochód wyścigowy GT3 w Bathurst dwoma specjalnie zaprojektowanymi modelami Continental GT S

Upamiętniając swój zwycięski Continental GT3, Bentley Mulliner przedstawia dwa nowe modele z edycji specjalnej dla zapalonych kolekcjonerów.

Podczas gdy dział sportów motorowych firmy Bentley zajmuje się torami wyścigowymi na całym świecie, żaden nie wydaje się mieć takiego znaczenia jak Bathurst i jego wyczerpujący 12-godzinny wyścig długodystansowy. Wraz z niedawną premierą nowego Continental GT S, Bentley Mulliner wykorzystał okazję, składając hołd samochodowi wyścigowemu Continental GT3, który wygrał 12-godzinny wyścig Bathurst w 2020 roku. Koncentrując się na osiągach i agresywnej prezencji wizualnej, firma Bentley Motors z dumą świętuje zwycięską markę Continental dwoma specjalnymi edycjami specjalnie zaprojektowanych modeli Continental GT S. Współpraca z zespołem Mulliner pochodzi z obchodów 2022 roku, kiedy to w ciągu 12 miesięcy ukończono 500 unikalnych projektów.

Warto przeczytać!  Zobacz, jak McMurtry Speirling rozpędza się od 0 do 100 mil na godzinę w 1,4 sekundy

PRZECZYTAJ OBOWIĄZKOWO: Nowa zimowa wystawa sztuki firmy Bentley przedstawia ręcznie malowaną latającą ostrogę Azure i Bentayga EWB

Pierwszy samochód czerpie inspirację z barwy zwycięskiego samochodu wyścigowego, z nadwoziem w jaskrawym kolorze Apple Green, kontrastującym z czarnym dachem Beluga, lusterkami bocznymi, dolnym zderzakiem i sylwetką tylnego bagażnika. Wyjątkowy przód zawiera również numer siedem namalowany na grillu, zgodnie z kierownictwem kierowcy. Drugi samochód jest pomalowany na kolor Silver Tempest, aby odzwierciedlić wprowadzenie drugiej generacji Continental GT3, który został wprowadzony na rynek pod koniec 2017 roku i zaczął konkurować w 2018 roku. Continental GT S numer dwa jest lustrzanym odbiciem pierwszego, z czarnym chromem i specyfikacją stylizacyjną z włókna węglowego na zewnątrz i specjalnie zaprojektowanym wnętrzem. Do każdego samochodu dołączony będzie pamiątkowy artefakt w ramie oraz model zwycięskiego samochodu w skali 1:18. Zobacz wszystkie aktualne modele Bentley Continental na sprzedaż w duPont REGISTRY, klikając poniższy link.

Warto przeczytać!  Opony zimowe a całoroczne [All Weather] Opony — co mówią nam dane

B1

B2

źródło: Bentley Motors