Bob Rock: Sesje Motley Crue były łatwe, nowe piosenki są niesamowite

Producent Bob Rock powiedział, że praca z Motley Crue nad ich nowymi piosenkami była bardzo łatwym doświadczeniem, a wyniki są „niesamowite”.

Kierował nagraniem trzech utworów, które niedawno uznano za ukończone, z nowym gitarzystą Johnem 5. W ostatnim odcinku Talk Is Jericho Rock powiedział, że częścią sukcesu sesji było to, że Nikki Sixx kilka lat temu wziął lekcje gry na basie.

„Byli trzeźwi, kiedy zrobiłem Dr. Feelgood”, powiedział Rock o pierwszej pracy z Crue w 1988 roku. „I spalili wiele mostów. Wysłali mi kasetę, a pierwszą piosenką na niej była „Dr. Feelgood”, a moja żona, Angie, po prostu powiedziała: „Cóż, robisz tę płytę!” … byłem fanem. Kiedy byłem młodszy, lubiłem New York Dolls [so] Mam to, co robią”.

Następnie przypomniał sobie wczesną rozmowę z Sixxem: „Powiedział mi:„ Nie sądzę, żebym kiedykolwiek grał na którejkolwiek z płyt Motley Crue. Chyba ktoś przyszedł w nocy i wymienił mi wszystkie części. Mówi: „Naprawdę nie wiem, jak grać na basie”. Powiedziałem: „Szkoda – grasz na tym na basie!”

Oznaczało to więcej pracy dla Rocka, który przyznał, że potrzeba było „wielu poprawek”, aby Sixx zagrał każdą nutę. Ale kiedy ponownie zgłosił się do współpracy z Crue nad ścieżką dźwiękową do ich biografii The Dirt, wszystko się zmieniło. Producent pamiętał wizytę w Sixx, aby rozpocząć pracę nad demami. „Podniósł bas i zaczął grać” – wspomina Rock. „Powiedziałem:„ Wow, wow, wow – co tu się dzieje?’ Od pięciu lat bierze lekcje gry na basie. Nagle stał się niesamowitym basistą!”

Rock dodał, że myśli: „To takie fajne: w tym momencie swojej kariery chciał być lepszy. Podziwiam to. I tak w The Dirt, Nikki i Tommy [Lee] grali na żywo z podłogi, obaj”. Zauważył, że z tego powodu ostatnie sesje były „naprawdę łatwe”. „Trzy piosenki, które właśnie dostałem z nimi, są niesamowite. To był po prostu najlepszy czas. … Miałem Johna 5, Nikki Sixx – znakomitego basistę – Tommy’ego Lee. To było proste.”

Motley Crue jest obecnie w trasie po Europie z Def Leppard.

Zmiany w składzie Motley Crue: kompletny przewodnik

Kompletna historia zmian w składzie Motley Crue.