Box Office: „Mała syrenka” zarobiła 10,3 miliona dolarów na podglądach

Mała syrenka zarobiła 10,3 miliona dolarów na pokazach w kasie w Ameryce Północnej na początku długiego weekendu z okazji Dnia Pamięci.

To jeden z najlepszych seansów w historii przed świątecznym weekendem. Dorobek Małej Syrenki obejmuje 850 000 dolarów dochodu ze specjalnych pokazów w środę; reszta pochodzi z tradycyjnych czwartkowych wieczornych pokazów.

Ogólnie rzecz biorąc, Mała Syrenka zajmuje 7. miejsce na liście najlepszych podglądów zdjęć z oceną G lub PG.

Rob Marshall reżyseruje aktorski remake ukochanego filmu animowanego Disneya. W nowej Małej Syrence występuje Halle Bailey jako Ariel, pełna werwy młoda syrenka, która zawiera niebezpieczną umowę ze złą morską wiedźmą Ursulą (Melissa McCarthy), aby doświadczyć życia na lądzie i spotkać przystojnego księcia Eryka (Jonah Hauer-King). Pakt stanowi jednak wielkie zagrożenie dla wodnego królestwa jej ojca.

W obsadzie są także Daveed Diggs, Awkwafina, Javier Bardem, Jacob Tremblay, Noma Dumezweni i Art Malik.

Występ Bailey jako Ariel spotkał się z uznaniem krytyków wśród rasistowskiej reakcji komentatorów w mediach społecznościowych protestujących przeciwko obsadzeniu czarnej aktorki w roli tytułowej. Znawcy Disneya nie spodziewają się, że te protesty zaszkodzą filmowi w Ameryce Północnej, ale czekają, aby zobaczyć, jak film będzie się prezentował na niektórych rynkach zagranicznych.

Mała Syrenka chce zarobić aż 120 milionów dolarów za czterodniowe wakacje. Oznaczałoby to piąty co do wielkości start w kraju w weekend Dnia Pamięci, ranking obecnie zajmowany przez aktorski film Disneya Aladdin, który otworzył się na 116,8 miliona dolarów w ciągu czterech dni wakacji po zarobieniu 7 milionów dolarów w zapowiedziach.

Oczekuje się, że czterodniowa produkcja filmu obejmie trzydniowy zysk brutto w wysokości 100 milionów dolarów. Przedsprzedaż wyprzedza Aladyna, ale za innymi przeróbkami na żywo Pięknej i Bestii oraz Króla Lwa.

Za granicą film śledzi otwarcie za 80 milionów dolarów do niedzieli.

Zainteresowanie wzbudzają dziewczęta, mamy i inne kobiety, podobnie jak Piękna i Bestia, której widownia składała się w 70 procentach z kobiet.

Film zawiera ścieżkę dźwiękową wielokrotnego zdobywcy Oscara Alana Menkena, a także nowe piosenki Lin-Manuela Mirandy.

Legendarna komedia akcji The Machine i komedia Roberta De Niro O moim ojcu również otwierają się w całym kraju, ale nie oczekuje się, że zarobią więcej niż 5 lub 6 milionów dolarów w swoich krajowych debiutach.

The Machine z Screen Gems, w którym występuje Bert Kreischer, jest inspirowany stand-upem komika o tym samym tytule. Współpracownicy Marka Hamilla.