Businessinsider.co.za | Pies zastrzelił Amerykanina po tym, jak przypadkowo nadepnął na naładowaną broń podczas polowania

Pies. Nie ten pies, o którym mowa. (Getty Images)

Mężczyzna wchodzący w sobotę do ciężarówki został postrzelony przez psa, który nadepnął na jego karabin na tylnym siedzeniu.Mężczyzna został uderzony w plecy i zmarł na miejscu – poinformowały władze.Problem psów strzelających do swoich właścicieli nie jest niczym niezwykłym. Aby uzyskać więcej historii, przejdź do www.BusinessInsider.co.za.

Według biura szeryfa hrabstwa Sumner, mieszkaniec Kansas podczas polowania został przypadkowo postrzelony i zabity przez psa po tym, jak zwierzę nadepnęło na karabin z tyłu samochodu.

Mieszkaniec Wichita Joseph Austin Smith, lat 30, zmarł na miejscu zdarzenia w sobotę rano kilka minut po przybyciu służb ratunkowych i próbie reanimacji oraz innych środków ratujących życie, zgodnie z oświadczeniem prasowym biura szeryfa hrabstwa Sumner, uzyskanym przez Insider.

Warto przeczytać!  Ukraina twierdzi, że okrucieństwa stwierdzone podczas wycofywania się wojsk rosyjskich mogą być ludobójstwem

Według biura szeryfa Smith wsiadł na miejsce pasażera pickupa, który miał sprzęt myśliwski, naładowany karabin i psa z tyłu. Wtedy właśnie pies należący do właściciela ciężarówki „nadepnął na karabin, powodując wystrzał z broni” – czytamy w oświadczeniu.

Do strzelaniny doszło na północ od miasta Gueda Springs, na 1600 Block of East 80th Street South.

Jak podaje NBC, kierowcy nic się nie stało.

To nie pierwszy raz, kiedy pies przypadkowo uruchomił broń i zabił lub zranił człowieka w pojeździe.

Analiza Washington Post z 2015 roku dotycząca 10 strzelanin do psów w latach 2004-2015 wykazała, że ​​połowa incydentów miała miejsce podczas wypadku na polowaniu, a 40% miało miejsce w pojeździe.

W Rosji podobny wypadek miał miejsce z udziałem mężczyzny i jego psa podczas polowania w 2018 roku. Po wypuszczeniu z furgonetki łapa psa zahaczyła o spust pistoletu wycelowanego w brzuch właściciela.

Warto przeczytać!  DaBaby spadł ze sceny i zgubił pierścionek z brylantem o wartości 20 000 dolarów podczas występu w Las Vegas

W 2019 roku kobieta z Oklahomy została postrzelona w udo przez swojego labradora, gdy jechała swoim pickupem.

A w listopadzie Turek został zastrzelony podczas wkładania psa do samochodu. Łapa psa również uruchomiła strzelbę.