Chevrolet Equinox nowej generacji szpiegował z wyposażeniem testowym

Najnowsze spojrzenie na Chevroleta Equinox nowej generacji przykuwa uwagę jednego biegającego po Milford Proving Grounds. Ten nosi czujniki na kołach i ma dużo przewodów na ciele.

W porównaniu z obecnym Equinox, model nowej generacji wygląda bardziej dopracowany i ma bardziej wyprostowaną postawę. Wygląda też na nieco większy, przynajmniej pod względem fizycznym. Istnieją podobieństwa do najnowszego Chevy Traverse.

6 Zdjęcia

Z przodu (porównanie poniżej) nowy przód ma pudełkowaty grill z poziomymi elementami wewnątrz. Wzdłuż krawędzi maski znajdują się wąskie światła. Główne lampy są nieco niższe w zewnętrznych rogach.

Zdjęcia szpiegowskie Chevroleta Equinox 2025
Nadwozie Chevroleta Equinox 2022

Z tyłu tylne światła są krótsze, ale zajmują większą powierzchnię. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz rurę wydechową wychodzącą od strony pasażera. Istniejący projekt ukrywa wyloty.

Zdjęcia szpiegowskie Chevroleta Equinox 2025
Nadwozie Chevroleta Equinox 2022

Nie mamy jeszcze żadnych zdjęć wnętrza nowego Equinoxa. Istnieją spekulacje, że może przyjąć układ z dwoma ekranami, aby kabina bardziej przypominała Equinox EV.

Układ napędowy nowej generacji Equinox jest tajemnicą. Obecna wersja ma turbodoładowany silnik o pojemności 1,5 litra, który wytwarza 175 koni mechanicznych i moment obrotowy 203 Nm. Jedynym wyborem jest sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów. Nie możemy wykluczyć, że model przyjmie konfigurację hybrydową w celu poprawy oszczędności paliwa i emisji, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tego.

Dostępne informacje wskazują, że nowy Equinox pojawi się w roku modelowym 2025. Jeśli tak jest, spodziewalibyśmy się, że wprowadzenie pojazdu na rynek nastąpi pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku.

Chevy rozszerza również ofertę Equinox o model EV, który trafi do sprzedaży jesienią 2023 roku. Działa on na firmowej platformie Ultium. Kupujący mogą wybrać wariant z napędem na przednią oś o szacunkowej mocy 210 KM lub z napędem na wszystkie koła o mocy 290 KM. Marka szacuje zasięg jazdy na 300 mil.

Bazowy Equinox EV 1LT rozpocznie się od ok. Chevy nie podaje jeszcze szacunków cen dla klas 2LT, 3LT, 2RS lub 3RS.