Czy Remeron jest dobry w leczeniu depresji?


Jak stosować lek Remeron

Pacjenci uzyskają najlepsze efekty, jeśli będą przyjmować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Obejmuje to zapewnienie, że przyjmą odpowiednią dawkę we właściwym czasie. Skonsultuj się z apteką, jeśli dawka nie jest podana na etykiecie leku.

Mirtazapinę można przyjmować przed posiłkiem lub po posiłku, pamiętając o następujących zaleceniach:

tabletki zwykłe należy połykać popijając wodą lub sokiem, ponieważ ich żucie pozostawia gorzki posmak w ustach; pacjenci powinni zdjąć osłonę tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, które topią się zamiast ich przepychać, aby uniknąć pęknięcia.

Pacjenci powinni również skonsultować się z lekarzem przed przerwaniem stosowania leku Remeron. Zatrzymanie go nagle powoduje objawy odstawienne, takie jak wymioty, niepokój, drżenie i drażliwość skóry.

Warto przeczytać!  Ważne rzeczy, których nie należy robić, aby uniknąć problemów z oddychaniem tej zimy

Jak długo powinno trwać leczenie?

Pacjenci powinni kontynuować przyjmowanie mirtazapiny, dopóki nie poczują się lepiej, co może zająć od 6 do 12 miesięcy, w zależności od zaleceń lekarzy. Można go jednak używać przez okres do dwóch lat, jeśli stan nawraca. Zatrzymanie leku wkrótce zwiększa szanse na nawrót.

Przed odstawieniem leku skonsultuj się z lekarzem, aby uniknąć skutków odstawiennych. Jeśli nie zauważysz żadnej poprawy w ciągu 4 do 8 tygodni, poproś o nowe zalecenia.