Dlaczego Justin Roiland nie będzie już częścią Ricka i Morty’ego

Wwraz ze współtwórcą Ricka i Morty’ego, Justinem Roilandem, oczekującym na proces pod zarzutem przemocy domowej, przyszłość animowanego serialu komediowego wisi na włosku.

Teraz Adult Swim, sieć, w której emituje Rick and Morty, ogłosiła, że ​​zerwała kontakty z Roilandem i przekształci jego role głosowe w serialu. Decyzja Adult Swim pojawia się niecałe dwa tygodnie po tym, jak NBC News po raz pierwszy poinformowało 12 stycznia, że ​​Roiland został oskarżony o przestępstwo przemocy domowej w hrabstwie Orange w Kalifornii w związku z incydentem ze stycznia 2020 r. Z udziałem nienazwanej kobiety, z którą wtedy się spotykał . Wiadomość rozeszła się tego samego dnia, w którym Roiland pojawił się w sądzie na rozprawie przedprocesowej w tej sprawie.

„Adult Swim zakończył współpracę z Justinem Roilandem” – powiedziała Marie Moore, wiceprezes ds. komunikacji w Warner Bros. Global Kids, Young Adults i Classics we wtorkowym oświadczeniu, według The Hollywood Reporter.

Warto przeczytać!  Dziwaczny 6-metrowy posąg „Lobsta Mickey” wraca do Bostonu

Jakie zarzuty postawiono Justinowi Roilandowi?

Roiland został oskarżony w 2020 roku o jedno pobicie domowe z obrażeniami ciała i jedno bezprawne uwięzienie z powodu groźby, przemocy, oszustwa lub oszustwa po rzekomym incydencie w tym roku z anonimową Jane Doe, z którą się spotykał, zgodnie ze skargą karną złożony w maju 2020 r. przez prokuratora okręgowego hrabstwa Orange. Został aresztowany i zwolniony za kaucją w wysokości 50 000 USD w sierpniu 2020 r. I postawiony w stan oskarżenia w październiku 2020 r. W październiku 2020 r. Złożono również nakaz ochronny, który uniemożliwia Roilandowi zbliżenie się na odległość mniejszą niż 100 stóp od domniemanej ofiary.

Roiland nie przyznał się do winy, a w oświadczeniu jego adwokat T. Edward Welbourn nazwał relacje medialne ze sprawy „niedokładnymi”.

Warto przeczytać!  Unoszący się na Cloud Nine: Emma przekształca powóz diabelskiego młyna w sypialnię

„Żeby było jasne, nie tylko Justin jest niewinny, ale mamy również wszelkie oczekiwania, że ​​ta sprawa zostanie oddalona, ​​gdy biuro prokuratora okręgowego zakończy metodyczną analizę dowodów” – powiedział Welbourn. „Nie możemy się doczekać oczyszczenia imienia Justina i pomocy mu tak szybko, jak to możliwe”.

W dniach następujących po przesłuchaniu 12 stycznia wiele osób zgłosiło się w mediach społecznościowych z dodatkowymi zarzutami nadużyć – w tym drapieżnego zachowania wobec nieletnich – wobec Roilanda.

Kolejna rozprawa przedprocesowa wyznaczona jest na 27 kwietnia.

Co oskarżenia Justina Roilanda oznaczają dla przyszłości Ricka i Morty’ego?

Jako współtwórca, producent wykonawczy i główny aktor głosowy Ricka i Morty’ego, Roiland odegrał ogromną rolę w niezwykle popularnym serialu. Szósty sezon serialu, który przyciągnął średnio 560 000 widzów na żywo na odcinek, zakończył się w grudniu 2022 r., A siódmy sezon jest już w drodze w ramach długoterminowej umowy na 70 nowych odcinków zamówionych przez Adult Swim w 2018 r.

Warto przeczytać!  Randki przy wysokiej inflacji: single radzą sobie z kryzysem kosztów utrzymania

Teraz role głosowe Roilanda, w tym tytułowego Ricka i Morty’ego, zostaną podobno przekształcone, gdy serial, który jest zarezerwowany do sezonu 10, posuwa się naprzód. Kolega współtwórca Roilanda, Dan Harmon, będzie samotnym showrunnerem.

Roiland nadal ma dwa trwające projekty z Hulu, animowany serial komediowy Solar Opposites, który został przedłużony na piąty sezon w październiku, oraz Koala Man, który zadebiutował 9 stycznia.

Więcej lektur obowiązkowych od TIME

Napisz do Megan McCluskey pod adresem [email protected]