Emerytowany sędzia główny Quebecu, Jacques Fournier, dołącza do grupy ds. sporów BLG

„Dzięki swojemu autorytatywnemu pochodzeniu, szanowny Jacques R. Fournier stanowi kluczowy dodatek do naszego krajowego zespołu ds. sporów. Jego strategiczne rady okażą się nieocenione dla naszych klientów” – powiedział John Murphy, krajowy partner zarządzający i dyrektor generalny BLG. „Oprócz swojej praktyki w zakresie mediacji i arbitrażu handlowego w skomplikowanych sprawach, będzie aktywnie uczestniczył w naszym programie doskonalenia zawodowego i pomagał w ciągłym uczeniu się naszych prawników na wszystkich poziomach”.

Emerytowany sędzia jest także doświadczonym pedagogiem. Od 2008 r. prowadzi edukację sędziowską sędziów Quebecu, a od 2015 r. sędziów kanadyjskich w ramach wspólnego programu Kanadyjskiego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości i Krajowego Instytutu Sądownictwa. Od kilku lat prowadzi seminaria szkoleniowe dla nowo powołanych sędziów. Przez całą swoją karierę konsekwentnie pracował jako wolontariusz w izbach adwokackich Quebecu i Montrealu.

Warto przeczytać!  Sullivan & Cromwell naciskali na mnie, abym złożył wniosek o ogłoszenie upadłości FTX, mówi założyciel giełdy kryptowalut

Przyjęty do palestry w Quebecu w 1978 roku, Fournier uzyskał tytuł LL.L. z Université de Montréal w 1977 i licencjat z historii w 1974 na tej samej uczelni. Był także członkiem zarządu Canadian Institute for Advanced Legal Studies.