Fioletowy młyn plotek: Loterie Daltona Risnera, Utrzymanie kucharza, Adrian nie odchodzi

21 sierpnia 2020; Englewood, Kolorado, Stany Zjednoczone; Denver Broncos pilnuje Daltona Risnera (66 l.) podczas obozu treningowego w Centrum Szkoleniowym UCHealth. Obowiązkowe źródło: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports.

Fioletowy młyn plotek VikingsTerritory to dwudniowa kronika każdego tygodnia. Wszystkie plotki z tego tygodnia są łapane na lasso i umieszczane w dwóch miejscach — artykułach z soboty i niedzieli — do przeglądu. Dziś jest edycja 27 maja.

Fioletowy młyn plotek: Loterie Daltona Risnera, Utrzymanie kucharza, Adrian nie odchodzi

Pamiętaj – plotki to plotki. To, co czytasz w weekendy w tych utworach, jest tym, o czym mówi świat w odniesieniu do Wikingów, niekoniecznie rzeczami, które przyjdą do skutku.

Oto pierwsza partia tygodnia.

Plotka: Dalton Risner może wylądować w Minnesocie.

Loteria Risnera
1 listopada 2020; Denver, Kolorado, USA; Obrońca Denver Broncos Dalton Risner (66) w czwartej kwarcie przeciwko Los Angeles Chargers na Empower Field na Mile High. Obowiązkowe źródło: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Przede wszystkim jest połączenie z Chrisem Kuperem. Jest trenerem linii ofensywnej Wikingów i był współpracownikiem Risnera przez pierwsze trzy sezony jako zawodowiec. Przede wszystkim jest to powód, by wierzyć, że Risner to Vikings jest realistyczny.

Tymczasem źródło powiedziało VikingsTerritory w tym tygodniu, że Minnesota rzeczywiście „przygląda się”. Risnera. Był 41. generalnym wyborem (2. runda) w drafcie NFL 2019, najwyraźniej nie był priorytetem, aby ponownie podpisać kontrakt z Broncos prowadzonym przez Seana Paytona, a teraz żyje na drucie wolnego agenta, przynajmniej przez jakiś czas.

Wikingowie mają tylko czterech ofensywnych strażników na wykresie głębokości. Większość drużyn ma pięć lub sześć w swoich 90-osobowych składach.

Teoria Risnera do Minnesoty jest bardzo realna.

Plotka: Wikingowie mogliby po prostu zatrzymać Dalvina Cooka po miesiącach plotek sugerujących wymianę lub zwolnienie.

Opieka nad Dalvinem
8 stycznia 2023; Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone; Biegnący z Minnesota Vikings Dalvin Cook (4) prowadzi piłkę i zostaje pokonany przez obronę Chicago Bears Justina Jonesa (93) podczas pierwszej kwarty na Soldier Field. Obowiązkowe źródło: Daniel Bartel-USA TODAY Sports

Ta możliwość staje się z każdą chwilą coraz bardziej realna, głównie dlatego, że Wikingowie nie są w piekle pensji. Klub ma około 10 milionów dolarów w kapitale, a w jakiś sposób duży hit Cooka w wysokości 14,1 miliona dolarów w 2023 roku jest już upieczony.

Kiedy w marcu teorie trade-cook i release-cook nabrały rozpędu, Minnesota pilnie potrzebowała miejsca na czapkę. Rynek handlowy dla Cooka może nie być solidny, w którym to momencie Wikingowie mogliby po prostu wylądować na „Cóż, dlaczego go nie zatrzymać?”

Dziwnie byłoby znosić kilka miesięcy przewrotnych plotek Cooka, a potem żadnego ruchu, ale wydarzyły się dziwniejsze rzeczy niż zatrzymanie 27-latka. Powiedzielibyśmy, że mimo wszystko Cook zostaje w stosunku 40/60.

Plotka: Adrian Peterson nie przechodzi na emeryturę.

28 grudnia 2010; Filadelfia, Pensylwania, Stany Zjednoczone; Minnesota Vikings biegający z powrotem Adrian Peterson (28) prowadzi piłkę podczas czwartej kwarty przeciwko Philadelphia Eagles na Lincoln Financial Field. Wikingowie pokonali Orły 24:14. Obowiązkowe źródło: Howard Smith-USA TODAY Sports.

Zapytany o przejście na emeryturę w tym tygodniu, Peterson stwierdził: „Pod względem mentalnym oficjalnie jeszcze tego nie odłożyłem. Zobaczymy co się stanie. Mój sposób myślenia jest taki, że jeśli Bóg pozwoli, może nadarzy się okazja i może stanie się to w tym sezonie. pójdę stamtąd. Ale w tym sezonie nic się nie dzieje. Na pewno go zawiozę”.

Wybrany w 2007 roku przez Minnesota Vikings, Peterson zajmuje piąte miejsce w historii w biegu na jardy, wyprzedzając legendarnego Barry’ego Sandersa o czwarte miejsce z zaledwie 352 jardami. Zajmuje również czwarte miejsce pod względem przyłożeń w pośpiechu, potrzebując jeszcze tylko czterech, aby wyprzedzić Marcusa Allena po raz trzeci w historii.

Nie będzie pożądany jako wolny agent – ​​ma 38 lat – ale teoretycznie poradziłby sobie w sytuacjach związanych z krótkim dystansem. I ze względu na niego, miejmy nadzieję, że będzie to dla zespołu, który awansuje do play-off.

Peterson został również zapytany przez FOX 9 o powrót do Wikingów w marcu 2022 roku. Odpowiedział: „Kto wie? To mogłoby się zdarzyć. Ale kiedy nadejdzie czas na emeryturę, oczywiście wrócę w fioletowym mundurze.

Kiedyś odejdzie na emeryturę w purpurze.

Adam Thielen klaszcze z powodu frustrującej narracji

Dustin Baker jest politologiem, który w 2007 roku ukończył University of Minnesota. Subskrybuj jego codzienny kanał YouTube, VikesNow. Prowadzi podcast z Bryantem McKinnie, który jest emitowany w każdą środę z Raunem Sawhem i Salem Spice. Jego obsesja na punkcie wikingów sięga 1996 roku. Na liście winnych przyjemności znajdują się: Lody z masłem orzechowym, „Rodzina Soprano”, Basset Hounds i The Doors (zespół).

Wszystkie statystyki dostarczone przez Pro Football Reference / Stathead; wszystkie informacje umowne dostarczone przez OverTheCap.com.