Genialne motywy administracyjne, aby odświeżyć pulpit nawigacyjny

Niezależnie od tego, czy budujesz stronę internetową dla nowego klienta, czy pracujesz nad projektem dla siebie, dostosowanie administratora WordPress sprawia, że codzienna praca nad stroną internetową za kulisami jest bardziej osobista.

Dostosowywanie zaplecza WordPress za pomocą motywu administracyjnego to prosty sposób na nadanie instalacji nowego wyglądu, który różni się od czarno-szarego motywu administracyjnego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni (jeśli jeszcze nie zmieniłeś kolorów administratora, to znaczy).

Jeśli tworzysz witryny dla klientów, zainstalowanie motywu administracyjnego pozwala nie tylko zmienić markę zaplecza, ale w wielu przypadkach również uprościć go, aby łatwiej było z niego korzystać.

W tym poście przyjrzymy się kilku świetnym darmowym i premium motywom administracyjnym WordPress. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z motywu administracyjnego, będziesz zainteresowany tym, że w rzeczywistości są one dostarczane jako wtyczki, a nie motywy.

Zajmiemy się:

Darmowe motywy administracyjne

Motyw Slate Admin
Branda •
Schematy kolorów dla administratorów
Szare schematy kolorów administratora

Motywy administracyjne Premium

WPShapere
Pierwszy
Spuścizna
Ultra WordPress Motyw administracyjny
Materiał WP

Darmowe motywy administracyjne

Sprawdź te bezpłatne motywy administracyjne:

Motyw Slate Admin

Motyw Slate Admin

Motyw administracyjny Slate nie trafia do miasta pod względem ponownego wyobrażenia sobie zaplecza, ale koncentruje się na tym, aby to, co już tam jest, było nieco bardziej zgrabne i łatwiejsze w nawigacji.

Atrakcyjna ciemnoszara kolorystyka jest przyjemna dla oka, a wyraźne kolory akcentujące oznaczają, że wybieranie odpowiednich elementów nawigacji i akcji jest dziecinnie proste. Istnieje również atrakcyjny nacisk na treść w edytorze postów, gdzie domyślna implementacja jest znacznie mniej zagracona niż domyślny administrator.

Więcej szczegółów: Slate Admin Theme

Branda •

Branda •
Branda •

Nasza własna 5-gwiazdkowa wtyczka Branda ma opcje dostosowywania do wszystkiego w zapleczu WordPress. Chociaż jest darmową wtyczką, zrobi więcej niż wiele opcji premium (które wkrótce omówię).

Możesz przekształcić swój pulpit nawigacyjny z niesamowitą personalizacją wszystkiego, od ekranów logowania, logo i schematów kolorów. Ponadto możesz dodawać niestandardowe systemowe wiadomości e-mail, które pojawią się wkrótce i strony docelowe trybu konserwacji oraz inne funkcje, aby poprawić wrażenia użytkownika.

Aby uzyskać darmową wtyczkę, Branda zdecydowanie warto wypróbować dla siebie przed zakupem opcji premium, aby uzyskać backend swojego WordPressa w idealnym stanie.

Więcej szczegółów: Branda

Schematy kolorów dla administratorów

Schematy kolorów dla administratorów
Schematy kolorów dla administratorów

Chcesz dodać trochę koloru? Wtyczka Admin Color Schemes dodaje dziewięć nowych schematów kolorów dla administratora WordPress.

Jest to prosta i łatwa w użyciu wtyczka, która może dodać nowe kolory, które mogą pasować do Twojej marki i administratora lepiej niż domyślne schematy kolorów.

Więcej szczegółów: Schematy kolorów dla administratorów

Szare schematy kolorów administratora

Szare schematy kolorów administratora
Szare schematy kolorów administratora

Dzięki wtyczce Grey Admin Color Schemes służy do uzyskania szarego schematu kolorów dla administratora WordPress.

Posiada kolory, takie jak nowoczesna szarość, klasyczna szarość, postmodernistyczna szarość i niebieski akcent.

Uwaga redaktora: Chociaż WordPress stwierdza, że ta wtyczka jest nieaktualna, przetestowaliśmy ją w marcu 2022 roku i działała dobrze!

Więcej szczegółów: Schematy kolorów Grey Admin

Motywy administracyjne Premium

Bezpłatne opcje, które omówiliśmy powyżej, dają proste sposoby odświeżenia rzeczy na zapleczu, aw niektórych przypadkach łatwe sposoby szybkiego znakowania doświadczeń użytkownika dla klientów.

Następne rozwiązania, którym się przyjrzymy, to premium. Wszystkie oferują różne rozwiązania dostosowywania zaplecza, które możesz preferować w stosunku do kilku bezpłatnych opcji, które omówiliśmy.

WPShapere
Pierwszy
Spuścizna
Ultra WordPress Motyw administracyjny
Materiał WP

WPShapere

WPShapere
WPShapere

WPShapere jest dostępny za bardzo rozsądne $ 23 i daje znaczny stopień elastyczności, jeśli chodzi o wyposażenie zaplecza WordPress.

Masz opcje całkowitej zmiany nazwy strony logowania, pełną kontrolę nad sortowaniem i wyglądem menu administratora oraz intuicyjny panel opcji, aby powiązać to wszystko razem.

Konto WPMU DEVWOLNY

Zarządzaj nieograniczoną liczbą witryn WP za darmo

Wpisz swój adres e-mail

Zarejestruj się za darmo

Nieograniczona liczba witrynBrak karty kredytowej

Dzięki obsłudze brandingu white label, obsłudze Multisite i kompatybilności z WooCommerce i innymi popularnymi wtyczkami, takimi jak Contact Form 7, jest to niezwykle powerful i atrakcyjna opcja w przedziale cenowym.

Więcej szczegółów: WPShapere

Pierwszy

Pierwszy
Pierwszy

Pierwszy motyw administracyjny jest również wyceniony na zaledwie 20 USD i zapewnia okrojony zestaw opcji dostosowywania zaplecza do zabawy.

Masz możliwość dostosowania paska administracyjnego u góry za pomocą własnego logo, kontroli nad tekstem stopki i dziewięciu schematów kolorów do wyboru. Nie jest to najbardziej w pełni funkcjonalna opcja premium, ale rozwiązuje wiele typowych problemów w rozsądnej cenie.

Więcej szczegółów: First

Spuścizna

Spuścizna
Spuścizna

Legacy to motyw administracyjny WordPress z białą etykietą, który jest dostarczany z 20 różnymi wbudowanymi wariantami do wyboru wraz z możliwością tworzenia własnego, w pełni dostosowanego motywu. Wtyczka daje pełną kontrolę nad zawartością i układem menu, pomaga tworzyć piękne niestandardowe ekrany logowania i umożliwia w pełni białe etykiety zaplecza dla klientów.

Legacy jest dostępny za 23 USD i działa płynnie z BuddyPress, konfiguracjami Multisite w ogóle, bbPress, WooCommerce i Gravity Forms.

Więcej szczegółów: Legacy

Ultra WordPress Motyw administracyjny

Ultra WordPress Motyw administracyjny
Ultra WordPress Motyw administracyjny

Motyw administracyjny Ultra WordPress przyjmuje podobnie kompleksowe podejście do Legacy i obsługuje 30 gotowych opcji motywu do wyboru, wraz z możliwością zdefiniowania własnego.

Masz również pełną kontrolę nad górnym paskiem administratora i wszystkimi elementami menu administratora po lewej stronie, a także możliwość dostosowywania stron logowania i łatwej integracji niestandardowego brandingu w całym tekście.

Ultra Admin jest dostępny za 23 USD i płynnie integruje się z BuddyPress, bbPress i WooCommerce.

Więcej szczegółów: Ultra WordPress Admin Theme

Materiał WP

Materiał WP
Materiał WP

Zamkniemy naszą listę MateriałWP, który jest dostępny od 69 USD rocznie.

Opierając się luźno na wytycznych Google dotyczących projektowania materiałów, wtyczka zapewnia naprawdę inaczej wyglądający backend dla witryn własnych lub klientów i sprawia, że dostosowywanie jest dziecinnie proste. Poszczególne elementy administracyjne można dowolnie zmieniać, a funkcje, takie jak zmiana kolejności menu administratora metodą “przeciągnij i upuść”, umożliwiają łatwe i szybkie skonfigurowanie rzeczy.

Więcej szczegółów: Materiał WP

Przyszłość motywów administracyjnych

Podobnie jak w przypadku wielu części WordPressa, obszar motywów administracyjnych z pewnością zmieni się ogromnie w ciągu najbliższych 18 miesięcy – w dużej mierze w wyniku tego, że REST API w końcu w pełni przejdzie do rdzenia. Prawdopodobnie pojawią się zupełnie oddzielne aplikacje, które dostarczają zupełnie nowe podejście do tego, co oznacza administrowanie witryną WordPress.

WordPress.com aplikacja komputerowa Calypso firmy Automattic jest pierwszą z nich i jest to bardzo znaczący rozwój. Prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie, aby robić twarde i szybkie przewidywania dotyczące tego, w którym dokładnie kierunku pójdzie personalizacja administratora, ale wiele punktów to dość bezpieczne zakłady:

Aplikacje oparte na JavaScript korzystające z INTERFEJSU API REST będą stanowić poważną alternatywę dla obecnego ekosystemu wtyczek, a obecnie nieco niedostatecznie obsługiwany obszar niestandardowych administratorów będzie gorącym obszarem do zbadania przez programistów.
Prawdopodobnie pojawią się niestandardowe interfejsy administracyjne ukierunkowane na określone branże witryn.

Minie jeszcze trochę czasu, zanim zobaczymy kolejną falę administratorów WordPress, a kolekcja wtyczek, które podkreśliliśmy powyżej, powinna dać ci wiele opcji dostrojenia doświadczenia administratora WordPress zarówno dla ciebie, jak i klientów w międzyczasie.

Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany stroną dostosowywania klienta równania, koniecznie sprawdź nasz artykuł na temat tworzenia idealnego CMS klienta, aby uzyskać jeszcze więcej opcji.

Od redakcji: Ten post został zaktualizowany pod kątem dokładności i trafności. [Originally Published: Jan 2016 / Revised: March 2022]

Czy używasz motywu administracyjnego? Czy korzystasz z którejkolwiek z opcji, o których wspomnieliśmy w tym artykule? Jeśli masz ulubionego, którego przegapiliśmy, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

admindostosowywanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.