Głupi przemytnicy narkotyków uwięzieni po tym, jak Royal Mail znalazła ich marihuanę

Głupi przemytnik narkotyków został złapany przez policję po tym, jak jego ładunek amerykańskiej marihuany o wartości 5000 funtów został przekazany do sortowni Royal Mail po tym, jak przegapił miejsce dostawy.

37-letni Gary Patnett spodziewał się, że jego nielegalna paczka marihuany „Cali” zostanie dostarczona do jego domu po tym, jak on i jego młodsze rodzeństwo zamówili ją przez Internet w amerykańskiej firmie działającej legalnie w Kalifornii.

Ale nieszczęsny ojciec dwójki dzieci, nazywany przez swoją siostrę „B***end”, spóźnił się na dostawę przez niczego niepodejrzewającego kuriera – i wrócił wkrótce potem, by znaleźć na progu swojego domu kartkę „przepraszam, że cię przegapiliśmy”.

Matka jedynego dziecka, Natasha Patnett, skorzystała z aplikacji śledzącej, aby znaleźć zaginioną paczkę, zanim jej brat wyruszył na szaloną misję do najbliższej sortowni w Ellesmere Port w Cheshire, w nadziei na jej odebranie.

Ale policja – która została wezwana do magazynu po tym, jak personel podniósł alarm – zaatakowała Patnetta, gdy przyjechał na rowerze i aresztowała go.

Nieszczęsny ojciec dwójki dzieci, 37-letni Gary Patnett, zamówił ze swoją młodszą siostrą narkotyki z USA za 5000 funtów – ale spóźnił się z dostawą, co później doprowadziło do jego aresztowania. Na zdjęciu uśmiecha się przed Chester Crown Court

Matka jedynaka Natasha Patnett, lat 34, przypomniała swojemu bratu, aby nie „zapomniał o paczce” w wiadomości wysłanej do niego w dniu dostawy

Warto przeczytać!  CDC zatwierdza zaktualizowaną dawkę przypominającą dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Podczas przeszukania Patnett został znaleziony z kartą „nieodebrana dostawa” w dłoni – podczas gdy jego telefon miał wiadomość tekstową od Natashy, lat 34, o treści: „Dzień dobry, nie zapomnij o paczce”.

W Chester Crown Court para z Ellesmere Port przyznała się do importu narkotyku klasy B.

Prokurator Ryan Rothwell powiedział, że policja została powiadomiona przez pracowników poczty Royal Mail o „podejrzanej paczce” 29 stycznia 2022 r.

„W paczce znajdowało się 225 g dość wysokiej jakości marihuany o wartości od 3200 do 5100 funtów. Znajdował się w 64 paczkach tego, co zostało oznaczone jako Cali Weed” – powiedział Rothwell przed sądem.

„Paczka była zaadresowana do miejsca, w którym oskarżony przebywał w tym czasie ze swoją partnerką. Był zaadresowany do fikcyjnej kobiety, Janet Baker.

Telefon Patnetta został przejęty przez policję, a funkcjonariusze znaleźli później wiadomości do jego siostry, które dowiodły, że była „zaangażowana”, dodał prokurator.

Patnett został zobowiązany do odbycia 120 godzin nieodpłatnej pracy wraz z 20 dniami zajęć rehabilitacyjnych w kuratorskiej służbie

„Wiadomość otrzymana 27 stycznia, dzień wcześniej, o 14:34 wskazywała, że ​​wysłała wiadomość do pana Patnetta: „Ta paczka została dostarczona do ciebie, mówi tropiciel, więc musisz odpowiedzieć” – powiedział Rothwell przed sądem.

Wiadomość wskazywała, że ​​panna Patnett śledziła doręczenie przesyłki za pomocą urządzenia śledzącego.

Warto przeczytać!  Jakiego sera używa chipotle?

„Następnego dnia, 28 stycznia, o godzinie 9:45 nadeszła kolejna wiadomość: „Poranek się kończy, nie zapomnij o paczce”. Nie jestem pewien, czy zamykają o jedenastej, czy o pierwszej w piątek.

– Dzień po jego aresztowaniu panna Patnett przestała używać tego numeru. Nakaz przeszukania został przeprowadzony pod jej adresem w marcu ubiegłego roku. Została aresztowana. Podczas przesłuchania obaj oskarżeni nie odpowiedzieli na żadne pytania”.

Patnett miał już dwa wcześniejsze wyroki skazujące, jeden z 2002 r. za zajęcie pojazdu kwalifikowanego, a drugi z 2018 r. za podróż koleją bez uiszczenia opłaty za przejazd.

Jego siostra była wcześniej skazana z 2015 roku za przemyt sterydów do więzienia, za co została skazana na 12 tygodni więzienia w zawieszeniu.

Broniąc Patnetta, Paul Wood powiedział: „Jest prawdziwy żal. Trzymał się z dala od kłopotów i zajmował się długotrwałym uzależnieniem od kokainy.

Natasha Patnett, na zdjęciu, została wcześniej skazana w 2015 roku za przemyt sterydów do więzienia. Jest na zdjęciu przed Chester Crown Court

„Ma dwoje dzieci w wieku 7 i 12 lat i pozostaje z nimi w kontakcie w każdy weekend. Na pierwszy rzut oka jest odpowiedzialnym ojcem.

Jonathan Keane, który bronił siostry Patnetta, powiedział, że jego klient był wcześniej w toksycznym związku.

Dodał: „Wyrzuty sumienia z pewnością wzrosły na dwa sposoby. Kiedy myśli o wpływie swojego przestępstwa na córkę, którą jest jedyną opiekunką, i ma wgląd w wpływ narkotyków na społeczeństwo, biorąc pod uwagę trudności, z jakimi boryka się jej brat i z którymi miała zatargi w przeszłości.

Warto przeczytać!  Jak pielęgniarki mogą poprawić jakość życia starszych pacjentów

Patnett został zobowiązany do odbycia 120 godzin nieodpłatnej pracy wraz z 20 dniami zajęć rehabilitacyjnych ze służbą kuratorską.

W związku z wcześniejszym wyrokiem, jego siostrze wyznaczono 140 godzin nieodpłatnej pracy wraz z 20 dniami zajęć rehabilitacyjnych. Na wcześniejszej rozprawie została ukarana grzywną w wysokości 46 funtów za posiadanie amfetaminy.

Wydając wyrok, sędzia protokolant David O’Mahony powiedział: „Gary, raport obecności odnotowuje twoje wyrzuty sumienia i odnosi się do twoich wysiłków, by uporać się z nałogiem. Jesteś bezrobotny, ale masz nadzieję znaleźć pracę, kiedy ta sprawa zostanie załatwiona.

Zwracając się do rodzeństwa Patnetta, sędzia powiedział: „Natasza, w swoim raporcie przed wydaniem wyroku mówisz, że motywowałeś się strachem i chciałeś pomóc swojemu bratu.

„Jesteś pełnoetatową matką na zasiłku, ale pracowałaś w przeszłości i chcesz znowu pracować w przyszłości. Używałeś narkotyków, głównie marihuany, aby poradzić sobie ze swoim zdrowiem psychicznym, ale masz wyrzuty sumienia.

Cali Weed to marihuana uprawiana komercyjnie w Kalifornii, pierwszym stanie w USA, który zalegalizował medyczną marihuanę i jednym z pierwszych stanów, który zalegalizował narkotyk do użytku rekreacyjnego.

Ze względu na surowy reżim regulacyjny i testowania produktów, lek jest uważany za wyższej jakości niż ten uprawiany nielegalnie w Wielkiej Brytanii.