Irytująca rzecz o potencjalnych oszustwach w wiadomościach.

Ted Seides, założyciel podcastu Capital Allocators oraz założyciel, prezes i współdyrektor ds. informatyki w Protégé Partners LLC, opowiedział nam, dlaczego tak trudno jest wykryć oszustwo.

Istnieje kilka głównych wyzwań:

Zwykle spędzamy 99% naszego czasu na ocenie zalet możliwości, ale 1% naszego czasu na zastanawianiu się, czy to, co widzimy, jest prawdziwe. Oszust spędza 100% swojego czasu, wyprzedzając Cię o dwa kroki. Nie wszystkie oszustwa zaczynały się w ten sposób. Niektóre stały się oszustwami w celu zatuszowania strat.

Ostatnio oszustw jest więcej, bo w świecie start-upów otoczenie do tego zachęca.

Często mówimy, że okresy znaczących wyzwań są również okresami wielkich możliwości.

Oznacza to, że jeśli istnieją wielkie inwestycje, które potencjalnie dają ponadprzeciętne zwroty, atrybuty również prowadzą do puchu i przesadnie obiecanych pomysłów.

Następnie Ted opowiedział nam, jak nie mógł wykryć pewnych oszustw i również przez nie cierpiał:

Całe moje życie akademickie i zawodowe prowadzi mnie do przekonania, że ​​niektóre rzeczy nie są czarne lub białe. Czasami zadawałbym sobie pytanie:

Kyith, jeśli odkryjesz wielką szansę, ale znajduje się ona na szarej linii między dobrem a złem, którą ścieżkę byś wybrał?

Wiesz, nie mam na to dobrej odpowiedzi.

Niektóre rzeczy, które robimy, mają nadzieję tymczasowo złagodzić problem, ale w końcu domino prowadzi do punktu bez powrotu.

Chciałbym wierzyć, że moje wyrafinowanie w analizie fundamentalnej, doświadczenie w przeglądaniu wielu spółek i to, jak wystarczająco dużo książek zostało sfabrykowanych, sprawią, że będę lepszy niż większość, jeśli chodzi o unikanie oszustw. Wystarczająco bym tego unikał, ale oszustwo nie jest jedyną rzeczą, przez którą tracimy pieniądze.

Warto przeczytać!  POTWIERDZONE: Sam Bankman-Fried przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych – Sam i zespół prawniczy podpisali umowę o ekstradycję…

Wiara w przesadną wewnętrzną wartość przedsiębiorstw nie jest jawnym oszustwem, ale może nadszarpnąć nasz kapitał.

Ponieważ inwestuję dłużej, stałem się tępy w tej dziedzinie lub miałem szczęście, że uniknąłem ich w przeszłości. Było wystarczająco dużo przypadków, w których chciałem zainwestować, ale nie okazało się to katastrofalne. Jeśli mam być prawdomówny, nie wykryłem czynnika sprawczego upadku.

Biorąc pod uwagę czas, który mogę zainwestować w przeprowadzenie due diligence, wolę po bezpiecznej stronie położyć kres mojemu przekonaniu, wymuszając dywersyfikację, aby zapobiec znacznej utracie kapitału.

Ted Seides dał następującą radę:

Uznaj, że oszustwo to oszustwo. Zachowaj czujność. To, co kończy się oszustwem, może zacząć się jako legalny biznes. W razie wątpliwości trzymaj się z daleka. Mimo wszystko rozważnie dywersyfikuj.

Byrne z Diff podsumowuje niedawny artykuł, który szczegółowo analizuje oszustwa.

Po pierwsze, w dokumencie zauważono, że oszustwa mają charakter cykliczny. Dziś mamy mniej oszustw publicznych.

Czemu?

Równowagę oszustwa ustalają dwie siły:

Jak opłacalne jest angażowanie się w to firm. Jak satysfakcjonujące jest złapanie go.

Byrne uważa, że ​​oszustwo jest problemem ludzkim, a nie tylko problemem standardów kont. Jeśli popełnianie oszustw na rynkach publicznych jest trudniejsze, to dokąd udają się oszuści?

Środowisko bardziej sprzyja popełnianiu oszustw. To jest stawka podstawowa.

I na koniec, chociaż uważam, że ludzie przechwalający się zwrotami są irytujący, ludzie wysoko postawieni i potężni ośmielają się mówić o tym, że oszustwa są tak oczywiste, tylko wtedy, gdy okazuje się, że są one równie irytujące.

Warto przeczytać!  Edycja świąteczna: Święty Mikołaj jest wszędzie

Ale z punktu widzenia eksperta, ci, którzy są najbardziej podatni na oszustwo, to ci, którzy w ich mniemaniu jest najmniej prawdopodobne, aby ucierpieli z powodu oszustwa, ponieważ są po prostu zbyt dobrzy.

Zainwestowałem w zdywersyfikowany portfel funduszy giełdowych (ETF) i akcje notowane w USA, Hong Kongu i Londynie.

Moim preferowanym brokerem do handlu i przechowywania moich inwestycji jest Brokerzy interaktywni. Brokerzy interaktywni umożliwiają handel w USA, Wielkiej Brytanii, Europie, Singapurze, Hong Kongu i na wielu innych rynkach. Opcje również. Brak minimalnych opłat miesięcznych, bardzo niskie opłaty za wymianę walut, bardzo niskie prowizje dla różnych rynków.

By dowiedzieć się więcej odwiedź Interactive Brokers już dziś.

Dołącz Kanał Telegramu Fos Inwestycyjnych tutaj. Podzielę się materiałami, badaniami, danymi inwestycyjnymi, transakcjami, na które natrafię, które umożliwiają mi prowadzenie Fos Inwestycyjnych.

Do Jak ja na Facebook. Dzielę się tam kilkoma ciekawostkami, których często nie ma na blogu. Możesz także subskrybować moje treści za pośrednictwem poniższy e-mail.

Dzielę moje zasoby według następujących tematów:

Budowanie podstawy bogactwa – jeśli znasz i stosujesz te proste koncepcje finansowe, twoje długoterminowe bogactwo powinno być całkiem dobrze zarządzane. Dowiedz się, czym są Aktywne inwestowanie — dla aktywnych inwestorów giełdowych. Moje głębsze przemyślenia z mojego doświadczenia w inwestowaniu w akcje Nauka o REIT – Mój bezpłatny „kurs” na temat inwestowania w REIT dla początkujących i doświadczonych inwestorów Śledzenie akcji dywidendowych – Śledź wszystkie akcje przynoszące dywidendę 4-10% w SGFree Stock Portfolio Śledzenie arkuszy Google, które wielu uwielbia Planowanie emerytury, Niezależność finansowa i wydawanie mniejszych pieniędzy — Głęboko omawiam, ile potrzebujesz, aby to osiągnąć, oraz różne sposoby na uwolnienie się finansowo. Providend — Gdzie obecnie pracuję, prowadząc badania. Tylko płatne doradztwo. Brak prowizji. Doradcy Niezależności Finansowej i Specjaliści ds. Emerytur. Bez opłat za pierwsze spotkanie, aby zrozumieć, jak to działa

Warto przeczytać!  Czy ten wzór załamie XRP, czy też szykuje się bycze odrodzenie na 2023 rok?

Kyith jest właścicielem i jedynym autorem za Investment Moats. Czytelnicy oglądają Fosy inwestycyjne, aby dowiedzieć się i zbudować silniejsze, mocniejsze fundamenty bogactwa, dowiedzieć się, jak opracować pasywną strategię inwestycyjną, dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w REIT oraz o śrubach i śrubach Aktywnego Inwestowania.

Czytelnicy śledzą również Kyith, aby dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować bezpieczeństwo finansowe i niezależność finansową.

Kyith pracował jako inżynier operacji IT od 2004 do 2019 roku. Obecnie pracuje jako starszy specjalista ds. rozwiązań w płatnej firmie doradczej Providend.

Aktualne portfolio Kyitha można zobaczyć tutaj, które korzysta z jego bezpłatnego narzędzia Google Stock Portfolio Tracker.

Jego ulubionym brokerem inwestycyjnym jest Interactive Brokers, co pozwala mu inwestować w papiery wartościowe z różnych giełd na całym świecie, przy bardzo niskich stawkach prowizyjnych, bez opłat powierniczych, przy kursach zbliżonych do spotowych.

Możesz przeczytać więcej o Kyith tutaj.