Jak korzystać z czujników temperatury i wilgotności w HomePod i HomePod Mini

W styczniu 2023 r. firma Apple wydała aktualizację oprogramowania HomePod 16.3, która dodaje czujniki wilgotności i temperatury do modeli „HomePod” drugiej generacji i wszystkich modeli HomePod mini. W tym artykule wyjaśniono, jak korzystać z funkcji.


W styczniu 2023 r. firma Apple ogłosiła pełnowymiarowy „HomePod” drugiej generacji wyposażony w czujniki temperatury i wilgotności, których można używać do pomiaru klimatu w pomieszczeniu, ale wydała również aktualizację oprogramowania, która zapewniła tę samą funkcjonalność istniejącym modelom „HomePod mini”.

‌HomePod mini‌ firmy Apple był znany z nieużywanych czujników temperatury i wilgotności, ale teraz firma Apple zaktualizowała oprogramowanie, czujniki te są dostępne również w mniejszych inteligentnych głośnikach. Niestety, czujniki te nie są zawarte w „HomePod” pierwszej generacji.

Aby uzyskać odczyt z czujników, upewnij się, że zaktualizowałeś iPhone’a lub iPada do wersji 16.3 lub nowszej, co powinno umożliwić aktualizację oprogramowania HomePod do wersji 16.3, a następnie wykonaj następujące kroki.

Otworzyć Dom aplikację na swoim „iPhonie” lub „iPadzie”.

Wybierz swój dom, a następnie pokój, w którym znajduje się „HomePod”. Alternatywnie dotknij Klimat u góry głównego ekranu Twojego domu.

Spójrz na Temperatura oraz Wilgotność odczyty u góry ekranu. Jeśli masz wiele czujników temperatury w pokoju, wyświetli średnią z nich. (Jeśli właśnie zaktualizowałeś swój „HomePod”, czujniki mogą potrzebować kilku minut na kalibrację.)

Stuknij odczyt, a następnie ponownie stuknij przycisk czujnika, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji.

W wyświetlonej karcie menu możesz zmienić nazwę czujnika, zmienić pomieszczenie, z którym jest powiązany, sprawdzić jego stan oraz dodać automatykę.

Dom

To wszystko. Pamiętaj, że możesz również dotknąć przycisku Klimatyzacja na głównym ekranie aplikacji Home, aby uzyskać odczyt. Pamiętaj, aby sprawdzić opcje automatyzacji, które mogą być przydatne do aktywacji innych urządzeń w pomieszczeniu na podstawie wzrostu lub spadku temperatury/wilgotności. Powiązane podsumowania: HomePod mini, HomePodPrzewodnik kupującego: HomePod Mini (neutralny), HomePod (kup teraz)Powiązane forum: HomePod, HomeKit, CarPlay, technologia domowa i samochodowa
Ten artykuł, "Jak korzystać z czujników temperatury i wilgotności w HomePod i HomePod Mini" po raz pierwszy pojawił się na MacRumors.com

Warto przeczytać!  Najlepsze oferty Apple w Czarny piątek na rok 2022

Omów ten artykuł na naszych forach