Jak uaktualnić motywy WordPress, nawet jeśli są dostosowane

Uaktualnienie motywu witryny do najnowszej wersji jest wysoce zalecane, nie tylko dlatego, że zapewnia dostęp do wszystkich najnowszych funkcji, ale także będzie na bieżąco z wszelkimi poprawkami bezpieczeństwa.

Istnieje wiele sposobów uaktualnienia motywu WordPress. W tym poście przyjrzymy się kilku różnym metodom, od automatycznej aktualizacji po zapewnienie, że dostosowany motyw nie zostanie przypadkowo nadpisany.

Utwórz kopię zapasową plików motywów
Automatyczne aktualizacje
Przesyłanie i zastępowanie istniejącego motywu
Uaktualnianie dostosowanego motywu
Przesyłanie tylko zmienionych plików
Ponowne dostosowywanie nowego motywu
Co zrobić, jeśli nie pamiętam moich dostosowań?

Uwaga: Jeśli po przeczytaniu tego posta nadal masz problemy z uaktualnieniem motywu, pozwól nam pomóc! Nasz niesamowity zespół wsparcia może pomóc Ci w każdym problemie WordPress, dużym lub małym – za darmo! Nie ma znaczenia pora dnia lub dzień tygodnia, nasz zespół jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Utwórz kopię zapasową plików motywów

Po pierwsze – zanim zaczniemy, musisz wykonać kopię zapasową bazy danych i bieżącego motywu. Ponieważ zastępujemy i aktualizujemy pliki motywów, istnieje szansa, że coś może pójść nie tak, więc najlepiej jest grać bezpiecznie i mieć kopię zapasową.

Użyj dowolnej metody, z którą czujesz się najbardziej komfortowo. Możesz po prostu skopiować cały katalog WordPress na komputer za pomocą FTP i wykonać kopię zapasową bazy danych za pomocą wtyczki. Snapshot Pro lub inne witryny kopii zapasowych innych firm, takie jak VaultPress, mogą uruchamiać automatyczne kopie zapasowe zgodnie z harmonogramem, aby upewnić się, że witryna jest zawsze przechowywana w bezpiecznej lokalizacji poza siedzibą firmy.

Automatyczne aktualizacje

Automatyczne uaktualnianie motywu jest łatwe i proste. Istnieje kilka sposobów korzystania z automatycznych uaktualnień:

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Wygląd > motywy. Wszystkie motywy, które mają dostępne aktualizacje, będą wyświetlane na banerze alertów. Kliknij motyw, który chcesz uaktualnić, i kliknij “aktualizuj teraz”.

Automatycznie uaktualnij swój motyw WordPress.

Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Dashboard > Updates. Zostaną wyświetlone motywy, które mają dostępne aktualizacje. Wybierz motyw, który chcesz zaktualizować, i kliknij “Aktualizuj motywy”. Jest to również szybki sposób na zaktualizowanie wielu motywów.

WordPress 3.7 wprowadził automatyczne aktualizacje tła dla motywów i wtyczek, które są domyślnie wyłączone. Aby włączyć tę funkcję dla motywów, dodaj następujący fragment kodu do funkcji motywu.php pliku:

add_filter( “auto_update_theme”, “__return_true”);

Ta funkcja będzie działać tylko w przypadku motywów pobranych z repozytorium motywów WordPress. Jeśli używasz motywu premium, nie zostanie on automatycznie zaktualizowany. Dostawcy motywów premium zazwyczaj oferują własne instrukcje dotyczące aktualizacji motywów.

Przesyłanie i zastępowanie istniejącego motywu

Większość dostawców motywów wymaga ręcznego przesłania nowej wersji motywu i zastąpienia starszej wersji w celu jej uaktualnienia.

Jeśli jednak pójdziesz do Wygląd > motywy > Dodaj nowy i spróbuj przesłać nową wersję motywu, który znajduje się już w katalogu motywów witryny, nie powiedzie się i pojawi się komunikat o błędzie informujący, że folder docelowy już istnieje.

Zastąpienie Dwudziestu Czternastu
Uniknij tego błędu, zmieniając nazwę starej wersji motywu.

Powodem tego błędu jest fakt, że nie możesz mieć dwóch folderów w katalogu motywów o identycznych nazwach (oczywiście!).

Istnieje kilka prostych rozwiązań:

Zaloguj się do swojej witryny przez FTP lub cPanel i usuń stary motyw, a następnie prześlij nową wersję. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową starej wersji motywu na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
Jeśli usunięcie starego motywu denerwuje Cię, inną opcją jest zmiana nazwy starej wersji motywu. Umożliwi to pomyślne przesłanie nowej wersji motywu.

Zaloguj się do swojej witryny przez FTP lub cPanel i przejdź do wp-content / themes / i znajdź swój stary motyw.
Zmień nazwę starego motywu na “theme-old” (zastępując “theme” nazwą swojego motywu).
Prześlij nowy motyw.

Stare i nowe wersje motywu pojawią się w interfejsie motywów, ale będziesz mógł je odróżnić po nazwach folderów i numerach wersji.

Stare i nowe motywy
Stare i nowe wersje motywu będą siedzieć obok siebie.

Uaktualnianie dostosowanego motywu

Czy kiedykolwiek spędziłeś niezliczone godziny na dostosowywaniu swojej witryny, tylko po to, aby stracić całą swoją ciężką pracę po aktualizacji motywu?

Konto WPMU DEVWOLNY

Zarządzaj nieograniczoną liczbą witryn WP za darmo

Wpisz swój adres e-mail

Zarejestruj się za darmo

Nieograniczona liczba witrynBrak karty kredytowej

Prawdopodobnie odkryłeś później, że powinieneś był stworzyć motyw potomny.

Motyw podrzędny to motyw, który dziedziczy funkcjonalność innego motywu, zwanego motywem nadrzędnym. Motywy podrzędne umożliwiają modyfikowanie lub dodawanie do funkcjonalności motywu nadrzędnego.

Co najważniejsze, utworzenie motywu podrzędnego umożliwia wprowadzanie zmian w witrynie bez dotykania kodu oryginalnego motywu, umożliwiając aktualizację witryny bez groźby utraty wszystkich wprowadzonych dostosowań.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak utworzyć motyw potomny w naszym artykule Jak utworzyć motyw potomny WordPress.

Jeśli chcesz uaktualnić motyw, ale wprowadziłeś dostosowania bez użycia motywu podrzędnego, czytaj dalej.

Przesyłanie tylko zmienionych plików

Jeśli wprowadzono zmiany w kodzie szablonu, warto sprawdzić, czy aktualizacje w nowej wersji motywu są obszerne.

Jeśli programista Twojego motywu opublikował listę zmian w nowej wersji w dzienniku zmian lub pliku readme i tylko plik lub dwa zostały zmienione, możesz po prostu przesłać i nadpisać pliki w starszej wersji za pośrednictwem FTP lub cPanel.

Jeśli którykolwiek ze zaktualizowanych plików jest dostosowany przez Ciebie i pamiętasz, które wiersze kodu zostały zmienione, możesz ponownie wprowadzić dostosowania za pomocą Wygląd > Dostosuj.

Ponowne dostosowywanie nowego motywu

Jeśli pamiętasz wszystkie dostosowania wprowadzone w szablonie lub zapisałeś je gdzieś, najprostszym sposobem jest ponowne dostosowanie go, aby automatycznie uaktualnić go zgodnie z powyższymi metodami, a następnie ponownie dostosować witrynę.

Tak, denerwujące jest to, że musisz dokonać wszystkich dostosowań po raz drugi, ale przynajmniej tym razem możesz zaimplementować motyw potomny, więc nie musisz się martwić o to ponownie.

Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową swojej witryny, zanim to zrobisz, abyś mógł przywrócić stary motyw, jeśli coś pójdzie nie tak.

Co zrobić, jeśli nie pamiętam moich dostosowań?

Jeśli nie zapisałeś gdzieś swoich dostosowań lub nie pamiętasz, jakie zmiany wprowadziłeś, nie stresuj się! Utrudnia to uaktualnienie motywu, ale nadal jest to możliwe.

Istnieją programy, które mogą pomóc w porównaniu dwóch wersji motywów, tj. Starej wersji ze starą dostosowaną wersją lub starej dostosowanej wersji z nową wersją.

Jeśli używasz OS X, Kaleidoscope to świetny program premium, który pozwala porównywać tekst w dwóch różnych plikach. WinMerge to popularna darmowa i otwarta alternatywa dla użytkowników systemu Windows.

Rzućmy okiem na to, jak porównać dwie wersje motywu za pomocą Kalejdoskopu. Ponieważ ten program nie jest darmowy, możesz poszukać bezpłatnych lub tańszych alternatyw, chociaż Kalejdoskop ma 15-dniowy okres próbny, jeśli chcesz go wypróbować.

1. Skopiuj stary motyw i zaktualizowaną wersję na pulpit, aby łatwo uzyskać dostęp do plików. Otwórz Kalejdoskop i przeciągnij i upuść pliki, które chcesz porównać.

Kalejdoskop
Przeciągnij i upuść swoje pliki do Kalejdoskopu.

2. Program wyświetli tekst w obu plikach obok siebie, dzięki czemu można porównać zmiany.

W tym przykładzie odkryłem fragment kodu, który dodałem na dole moich starych funkcji.php pliku.

Kalejdoskop porównaj zmiany
Porównaj różnice między nową i starą wersją motywu.

3. Możesz zmienić kopiowanie dowolnego kodu ze starego pliku do nowego pliku. Kliknij blok (sekcja w kolorze różowym) i u dołu okna kliknij “Kopiuj po prawej stronie”. Tekst ze starego pliku po lewej stronie zostanie automatycznie skopiowany do nowego pliku po prawej stronie.

Kalejdoskop kopiuj od lewej do prawej
Łatwo skopiuj kod ze starej wersji po lewej stronie do nowej wersji po prawej.

4. Powtarzaj te kroki, aż skopiujesz wszystkie dostosowania. Gdy skończysz, spiepnij stary motyw i prześlij go do swojej witryny za pośrednictwem Wyglądy > motywy > dodaj nowe.

Podsumowując

Aktualizacja motywów do najnowszej wersji zapewnia nie tylko najbardziej bogatą w funkcje wersję, ale także najbezpieczniejszą.

Za każdym razem, gdy aktualizujesz swoje motywy, zawsze twórz kopie zapasowe wszystkiego – starego motywu, bazy danych i nowego motywu. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas edycji pliku, będziesz mieć dostępną kopię zapasową, dzięki czemu możesz ponownie rozpocząć proces bez utraty ważnych plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.