Jakie dodatkowe ćwiczenia ćwiczą bracia Stoltman, aby ulepszyć swoją prasę wikingów?

Royal Albert Hall w Londynie w Anglii będzie gospodarzem zawodów Strongman Classic 2023, zaplanowanych na 8 lipca. Wśród 12 zawodników jest dwukrotny najsilniejszy człowiek świata (WSM) Tom Stoltman i najsilniejszy człowiek Europy 2021 (ESM) Luke Stoltman . 26 maja 2023 r. o godz. najsilniejsi bracia świata włączyli kamery, aby sfilmować swój trening do Strongman Classic.

Wśród pięciu wydarzeń zaplanowanych na jednodniowy konkurs jest Viking Press. Obaj Stoltmanowie są notorycznie potężni w wyciskaniu znad głowy, ale wyższe zakresy powtórzeń wymagane w Viking Press w Londynie będą również obciążać kardio. Sprawdź ćwiczenia i ćwiczenia z akcesoriami, które Stoltmanowie wykonali w ramach przygotowań do Viking Press na poniższym filmie:

[Related: The Tom Platz Challenge — 2023 World’s Strongest Man Mitchell Hooper Squats 525 Pounds for 24 Reps]

Wysokonakładowa prasa wikingów

Po założeniu rękawów na łokcie, rękawy na kolana i owijkach na nadgarstki oraz zapięciu pasa, Luke Stoltman jako pierwszy wykonał zestaw roboczy o masie 150 kilogramów (331 funtów). Udało mu się wykonać 20 powtórzeń, po czym usiadł na pobliskiej ławce i zaczął ciężko oddychać.

Podczas gdy Luke wracał do zdrowia, Tom udał się do Viking Press, aby zamieścić pasujące 20 powtórzeń. Jednak dwukrotna mistrzyni WSM zdecydowała się tylko na owijki na nadgarstki i nakolanniki.

Obaj Stoltmanowie oczekują, że sportowcy biorący udział w konkursie Viking Press podczas Strongman Classic będą zdobywać powtórzenia nawet w wieku nastoletnim. Duet był bliski porażki przy 20 powtórzeniach podczas treningu i uważa, że ​​jest to wyznacznik poprawy ich kondycji cardio.

Ponieważ Viking Press jest czwartym z pięciu wydarzeń w Strongman Classic 2023, jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek osiągnął próg 20 powtórzeń. Wpływa na to zmęczenie z poprzednich wydarzeń, podobnie jak pozycja w tabeli liderów i wiedza, kto musi pokonać kogo.

[Related: 2023 Shaw Classic Will Feature an Arm-Wrestling Event; Pavlo Kordiyaka, Mateusz Kieliszkowski Added to 16-Man Roster]

Szkolenie dotyczące akcesoriów

Aby uzupełnić swój trening Viking Press, Stoltmanowie wykonywali na siłowni rozciąganie ruchów wyciskania. Trzeba przyznać, że trenowali w kulturystycznym stylu powtarzania do bliskiej porażki, zamiast trenować sprawność ruchową.

Pierwszym ćwiczeniem było wyciskanie na ławce skośnej na maszynie Smitha. Kontynuowano wyciskanie na maszynie do klatki piersiowej w pełnym zakresie ruchu i głębokim rozciąganiu na dole każdego powtórzenia.

Trzecim ćwiczeniem w ich rutynie było wyciskanie hantli z 50 kilogramami w każdej ręce. Zdecydowali się na szybsze powtórzenia, zamiast pełnych skurczów u góry. Bez zbytniego odpoczynku przeszli do wyciskania sztangi z węższym uchwytem, ​​ponownie dla szybkości.

Zauważalnie, ich węższy uchwyt pozwolił im uzyskać większe zgięcie łokcia w celu odchylenia tricepsa. Ma to sens w przypadku treningu Viking Press, ponieważ prawie pełne zgięcie łokcia między każdym powtórzeniem jest powszechne podczas tego wydarzenia.

Stoltmanowie są świadomi, że siła tricepsa jest prawdopodobnie decydująca w górnej części zestawu i zakończyli swoją sesję pompkami tricepsa. Wykonują pompki w superseriach z przywiązaniem do liny i stałym drążkiem, wymieniając się tam iz powrotem bez odpoczynku między seriami.

Stoltmanowie pojawili się w świetnych nastrojach i głodni powrotu na parkiet. Przed kłusem do Royal Albert Hall pozostał im jeszcze miesiąc treningu. Przekonamy się, czy któryś z nich będzie w stanie wyprzeć aktualnego mistrza Strongman Classic Oleksii Novikov w lipcu.

Wyróżniony obraz: @tomstoltmanofficial na Instagramie