Jay-Z, Yo Gotti oddalają pozew złożony przeciwko Departamentowi Więziennictwa stanu Mississippi

Pozew został złożony przez Jay-Z i innych artystów po tym, jak śledczy federalni odkryli, że więźniowie w Mississippi State Penitentiary żyją w niekonstytucyjnych i nędznych warunkach.

Adwokaci zatrudnieni przez muzyka Jaya-Z dobrowolnie odrzucili dwa pozwy złożone w imieniu więźniów z Mississippi w 2020 roku.

Jak donosił LegalReader.com, Jay-Z i koalicja innych artystów twierdzili, że więźniowie z Mississippi byli zmuszani do życia w nędznych i potencjalnie niekonstytucyjnych zdradzieckich warunkach.

Pozew dotyczył w szczególności warunków panujących w zakładzie karnym Mississippi State Penitentiary w Parchman.

Mississippi State Penitentiary, najstarsze więzienie wyłącznie dla mężczyzn w stanie, stało się przedmiotem dochodzenia federalnego Departamentu Sprawiedliwości po fali przemocy między 2019 a początkiem 2020 roku.

Jednak jeszcze zanim więzienie stało się siedliskiem przemocy, stanowi inspektorzy sanitarni znaleźli dowody na liczne problemy w całym obiekcie, w tym zepsute toalety i pokryte pleśnią prysznice.

Więźniowie powiedzieli również urzędnikom państwowym i prawnikom, że wiele drzwi do cel nie jest zamykanych, a szczury, karaluchy i owady są częstym widokiem w więzieniu.

Na początku tego roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych opublikował raport wskazujący, że Parchman naruszył konstytucyjne prawa więźniów.

W swoim raporcie urzędnicy wymiaru sprawiedliwości stwierdzili, że funkcjonariusze więzienni nie chronili więźniów przed przemocą, nie zaspokajali odpowiednio potrzeb więźniów w zakresie zdrowia psychicznego ani nie podejmowali odpowiednich kroków w celu zapobiegania samobójstwom.

Zdjęcie za pośrednictwem Pexels/Pixabay. (CCA-BY-0.0)

Ponadto rząd federalny zarzucił, że zakład karny Mississippi State Penitentiary rutynowo stosował izolatki i izolację jako kary za stosunkowo błahe przestępstwa.

Według The Associated Press, Jay-Z zdecydował się zakończyć proces po tym, jak adwokaci więźniów i stanowy Departament Więziennictwa zgodzili się, że w ciągu ostatnich trzech lat dokonano znacznej poprawy.

Muzyk Mario Mims – lepiej znany jako Yo Gotti – powiedział w poniedziałek, że on, Jay-Z i inni członkowie „Team Roc” są zadowoleni, że Parchman zaczął zajmować się problemami więźniów.

Jednak Mims ostrzegł, że krótkoterminowe ulepszenia to absolutne minimum potrzebne do przekształcenia więzienia stanowego Mississippi.

„Cieszymy się, że Parchman zaczął zajmować się okrutnymi i nieludzkimi warunkami w więzieniach po dochodzeniu Departamentu Sprawiedliwości, ale nie jesteśmy zadowoleni z krótkoterminowej poprawy” – powiedział Mims w poniedziałkowym oświadczeniu. „Departament Więziennictwa Mississippi przez dziesięciolecia zaniedbywał te torturujące warunki życia, więc nadal będziemy pociągać ich do odpowiedzialności i zapewniać, że zobowiążą się do stworzenia długotrwałych zmian, które bezpiecznie chronią ich osadzonych w więzieniach”.

Od czasu wszczęcia procesu Departament Więziennictwa zainstalował klimatyzację w większości więzienia, odnowił łazienki i zaktualizował systemy elektryczne, wodne i kanalizacyjne Parchmana.

Courtney Cockrell, adwokat Departamentu Więziennictwa stanu Mississippi, powiedziała, że ​​stanowy system więziennictwa będzie nadal ulepszany.

„Departament Więziennictwa Mississippi docenia ogromną odpowiedzialność związaną z zakwaterowaniem osób skazanych pod naszą opieką, opieką i kontrolą i zawsze był zaangażowany w ciągłą poprawę warunków życia osób przetrzymywanych we wszystkich naszych zakładach poprawczych, w tym w Mississippi State Penitentiary w Parchman – powiedział Cockrell. „W związku z tym podejmujemy i będziemy nadal podejmować staranne wysiłki, aby poprawić jakość życia wszystkich osób pozostających pod opieką MDOC i zapewnić im możliwości pomyślnego powrotu do swoich społeczności”.

Źródła

Jay-Z i Yo Gotti odrzucają federalny pozew przeciwko więzieniu Mississippi po modernizacji

Pozwy sądowe finansowane przez Jaya-Z kończą się, gdy więzienie w stanie Mississippi poprawia się

Warto przeczytać!  Prawny tweet dnia: 6 grudnia 2022 r