Jeden na cztery iPhone’y może być produkowany w Indiach do 2025 rokuAppleInsider jest wspierany przez swoich odbiorców i może zarabiać prowizję jako partner Amazon i partner afiliacyjny od kwalifikujących się zakupów. Te partnerstwa partnerskie nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne.

Apple podobno planuje przenieść jedną czwartą produkcji iPhone’a do Indii do 2025 roku, ponieważ firma chce zdywersyfikować swój łańcuch dostaw i nie polegać tak mocno na Chinach.

Co więcej, w środę analitycy JP Morgan powiedzieli również, że wierzą, że Apple przeniesie około 5% produkcji iPhone’a 14 do Indii pod koniec 2022 roku.

Jeśli twierdzenie jest dokładne, byłaby to radykalna zmiana dla Apple, ponieważ większość produktów Apple jest obecnie produkowana w Chinach. Obecnie około 5% produktów Apple jest wytwarzanych w Indiach, Wietnamie i innych lokalizacjach.

Raport ukazał się 9 września 2022 r., Ujawniając, że indyjski konglomerat Tata Group prowadzi rozmowy z Wistronem w celu nawiązania partnerstwa w zakresie produkcji iPhone’a.

Dalsze szczegóły planów nie zostały potwierdzone, ale Tata Group może kupić udziały w indyjskich zakładach Wistron. Niewykluczone też, że obie firmy zbudują nowy zakład montażowy.

Tajemnica Apple może utrudniać produkcję iPhone’a w Indiach, ponieważ kraj ten musiałby spełnić rygorystyczne zasady Apple. Lokalni dyrektorzy podobno zbadali linie montażowe Foxconn i pracują nad znalezieniem wszystkich potencjalnych sposobów na wycieki.

Istnieją również obawy, że indyjscy urzędnicy celni otwierający paczki w celu sprawdzenia zgłoszeń mogą być kolejnym wektorem wycieków produktów.

Nieco ironicznie, Indie mogą również stanowić wyzwanie dla Apple i iPhone’a. Jego rząd bada przyjęcie wspólnych ładowarek do wszystkich przenośnych urządzeń elektronicznych, co może wywrzeć większą presję na Apple, aby przyjął USB-C dla swojego smartfona.

17 sierpnia 2022 r. indyjski sekretarz ds. Konsumentów Rohit Kumar Singh odbył spotkanie z producentami, aby rozpocząć badanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.