„Kosmonauta”: czego się spodziewać

Wieści o Adam Sandlerkierował projektem Netflixa Astronauta (2023) krąży od 2021 roku, ale teraz premiera filmu jest ustawiona na 2023 rok. Przygodowy dramat science-fiction oparty na książce Spaceman of Bohemia autorstwa czeskiego autora Jarosław Kalfar, opublikowany w 2017 roku, przedstawia Sandlera jako tytułowego astronautę Jakuba. W reżyserii Johana Rencka z Czarnobyl sława i napisane przez Dzień Colby’ego, Spaceman podąża za astronautą, który zostaje wysłany na misję w kosmos, gdzie spotyka i zaprzyjaźnia się ze starożytnym stworzeniem, które schroniło się na jego statku. Film, podobnie jak książka, jest opisywany jako „międzygalaktyczna odyseja miłości, ambicji i samopoznania”. Channinga Tatuma jest również na pokładzie jako producent, choć niestety nie jako część obsady filmu. W obsadzie nie brakuje jednak gwiazd, m.in Izabela Rossellini, pośród innych. Ale o tym za chwilę.

WIDEO DNIA Z COLLIDERAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Ten najnowszy dramat science-fiction jest częścią czterofilmowej umowy Sandlera ze streamerem, która rozpoczęła się w 2020 roku. Nieoszlifowane klejnoty star i Netflix współpracują od 2015 roku i współpracowali przy ponad 10 filmach, w tym nadchodzących filmach aktora, takich jak Lew I Wyjęci spod prawa. Choć niekoniecznie spotkały się z uznaniem krytyków, filmy Sandlera na platformie Netflix zgromadziły ogromną widownię, a ostatnie projekty, takie jak Tajemnica morderstwa 2 miejsce wśród najchętniej oglądanych filmów na streamerze. Podczas gdy większość tych filmów obraca się wokół komedii i jej podgatunku, Spaceman będzie nieco niekonwencjonalnym przedsięwzięciem dla tego zespołu. Odchodząc od jego klasycznych, pełnych śmiechu fabuł z lekkomyślnymi postaciami, ten nadchodzący film science fiction będzie nieco bardziej wielowarstwowy i poważny, choć zachowa pewne lekkie elementy. Inne filmy dramatyczne aktora, takie jak Gwar lub nieoszlifowane klejnoty można również rozważyć w tej samej lidze.

Zdjęcie: Annamaria Ward

Jeśli jesteś fanem Adama Sandlera lub po prostu lubisz przygody science-fiction, Spaceman może być filmem, na który nie możesz się doczekać. Czekając, aż film pojawi się w tym roku, możesz czytać dalej, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące filmu, w tym okno premiery, fabułę, obsadę, postacie i wszystko, co wiemy do tej pory o Spacemanie.

POWIĄZANE: Najlepsze komedie w serwisie Netflix już teraz

Kiedy wychodzi Spaceman?

Ze wszystkich dostępnych do tej pory aktualizacji potwierdzono, że Spaceman ma ukazać się jesienią 2023 roku, ale nie podano jeszcze konkretnej daty. Bądź na bieżąco z oficjalną datą premiery filmu, a oto link do strony docelowej filmu w serwisie Netflix:

Oglądaj na Netflixie

Czy jest zwiastun Spacemana?

To trochę zła wiadomość, ponieważ Netflix nie opublikował jeszcze zwiastuna Spacemana. Biorąc jednak pod uwagę, że premiera filmu planowana jest na jesień, tego lata możemy zobaczyć kilka promocji lub zwiastunów. Możesz oglądać tę przestrzeń, gdy przedstawiamy najnowsze aktualizacje w oficjalnym zwiastunie Spaceman, gdy tylko staną się dostępne.

Kto jest w obsadzie Spacemana?

Isabella Rossellini, Paul Dano i Carey Mulligan obsadzono w filmie Spaceman

Obsada tego oryginalnego filmu Netflix jest dość interesująca i warto wspomnieć o reżyserach obsady Nina Złota I Robert Sterne z Korona sława wiąże się z tym samym. Większość bohaterów filmu wzoruje się na oryginalnej powieści. Adam Sandler kieruje obsadą Spacemana jako Jakub Procházka, wychowany przez dziadków osierocony chłopiec z czeskiej wsi, który pokonując wszelkie przeciwności, zostaje pierwszym astronautą niepodległych Czech i zostaje wysłany z misją w kosmos. Sandler będzie można wkrótce zobaczyć w nadchodzących komediach Netflix, The Out-Laws i Nie jesteś zaproszony na moją bat micwęktóre zostaną wydane odpowiednio w lipcu i sierpniu 2023 r.

Nominowany do Oscara i zdobywca nagrody BAFTA, Careya Mulligana dołącza do obsady jako ciężarna żona Jakuba, Lenka; nominowany do nagrody BAFTA i Złotego Globu Fabelmanowie gwiazda Paweł Dano występuje jako głos Hanuša, tajemniczego, obcego stworzenia, które zaprzyjaźnia się z Jakubem; Teoria Wielkiego Wybuchu gwiazda Kunal Nayyar występuje jako Petr, inżynier misji Jakuba, a słynna aktorka Isabella Rossellini gra babcię Jakuba. W innych rolach Piotr Papanek występuje jako młody Jakub i Jana Flandersa jako Gregor.

Powiązane: „Leo”: data premiery, obsada, fabuła i wszystko, co wiemy o animowanym filmie Netflix Adama Sandlera

Kto tworzy Spacemana?

wspólne zdjęcie mężczyzny i książki

Spaceman jest inspirowany powieścią Jaroslava Kalfařa Spaceman of Bohemia z 2017 roku i wyreżyserowany przez Johana Rencka. Renck, szwedzki reżyser filmowy, telewizyjny i teledysków, najbardziej znany jest z reżyserowania wielokrotnie nagradzanego miniserialu Czarnobyl, za który otrzymał nagrodę Primetime Emmy. Oprócz Czarnobyla wyreżyserował także różne odcinki popularnych programów telewizyjnych, m.in Chodzące trupy, Breaking Bad, WikingowieI Bates Motel. Spaceman to drugi pełnometrażowy film reżysera, pierwszy z 2008 roku Pobieranie Nancyi ma wyreżyserować nadchodzący serial science-fiction, Dzień Tryfidów. Colby Day pisze scenariusz do filmu Spaceman w swoim drugim projekcie fabularnym. Wcześniej napisał, wyreżyserował i wyprodukował kilka filmów krótkometrażowych oraz niezależny film z 2011 roku Nie chcę się zabić. Jest także uznawany za scenarzystę i producenta wykonawczego nadchodzącego filmu Andrzej Stanton film, W mgnieniu oka.

Operator Jakub twójktóry wcześniej pracował nad Czarnobylem, Przesyłki z innego miejscaI Thelma, jest uznawany za zdjęcia do Spaceman. Renck jest także producentem wykonawczym filmu Bena Ormanda I Barry’ego Bernardiegochwila Reid Caroline, Piotra Kiernana, Michał Walls, Tima Headingtona, Lia BumanI Maks Silva będą producentami filmu obok Channinga Tatuma.

POWIĄZANE: „Hustle” do „Uncut Gems”: ranking najlepszych ról dramatycznych Adama Sandlera

Jaka jest historia Spacemana?

Carey Mulligan zagra w Spacemanie

Podążając za fabułą oryginalnej powieści, Spaceman śledzi przygody czeskiego astronauty Jakuba. Jakub, mężczyzna w średnim wieku z klasy średniej, pierwszy astronauta niezależnego narodu, zostaje wysłany z misją dotarcia do tajemniczej gromady kosmicznego pyłu i pobrania jej próbki. Ale nie czuje się dobrze w podróżach kosmicznych, a także tęskni za żoną w domu. Wtedy Jakub spotyka na pokładzie swojego statku kosmicznego tajemniczą (miejmy nadzieję sympatyczną) istotę, co prowadzi do przygody w rodzaju streszczenia filmu Netfliksa. Oto oficjalne streszczenie opisane przez streamera:

Gdy astronauta wysłany na kraniec galaktyki w celu zebrania tajemniczego starożytnego pyłu odkrywa, że ​​jego ziemskie życie rozpada się na kawałki, zwraca się do jedynego głosu, który może mu pomóc spróbować złożyć je z powrotem. Tak się składa, że ​​należy do istoty od zarania dziejów, która czai się w cieniu swojego statku.

Kiedy i gdzie będzie kręcony Spaceman?

Zdjęcia do przygodowego filmu science-fiction rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku, kiedy tytuł filmu został zmieniony na Spaceman z oryginalnego tytułu zaczerpniętego z powieści. Główne zdjęcia odbyły się w Nowym Jorku, a produkcja została przeniesiona do Czech, gdzie zakończyła się w lipcu 2021 roku.