Les Ants: wreszcie gra wideo do słynnej bestsellerowej powieści

Microids rozpocznie inny rodzaj adaptacji: powieść. I to nie byle jakie, bo to arcydzieło Bernarda Werbera.

To trochę zaskakujące ogłoszenie, rzeczywiście możemy dowiedzieć się o istnieniu gry w Microids Mrówki. Daleko od tego, co obecnie robi się z Tintinem, jesteśmy tutaj na strategicznym eksperymencie. Studio Tower Five mówi nawet w opisie „bitew taktycznych”. Co powiesz na?

Les Ants, gra, której się nie spodziewaliśmy

W grze Mrówki uosabiamy „Zbawiciela mrówek”, którego główną misją jest przewodzenie swojemu ludowi i odbudowanie domu, sprawienie, by ewoluował, sprawiał, że prosperował i podbijał nowe terytoria w różnych porach roku. Gra wydaje się również doskonale odtwarzać florę według pór roku, sądząc po pierwszych zrzutach ekranu.

Warto przeczytać!  McDonald's otwiera swoją pierwszą robotyczną restaurację (i jest wydajna)

Gra toczy się w trzeciej osobie i powinna pozostawiać sporo miejsca na eksplorację i konfrontacje. Tytuł zaoferuje również wiele map w fotorealistycznej scenerii leśnej Ile-de-France do eksploracji. Graficznie prezentuje się bardzo pomyślnie. Pozwalamy ci ocenić:

Mrówki

Trzeba powiedzieć, że Mrówki powinien używać silnika graficznego Unreal Engine 5, aby uzyskać taki rendering. Tym bardziej imponujące jest to, że karty w grze zmieniają się w zależności od pory dnia (dzień, noc, świt i zmierzch), aby urozmaicić wrażenia i spotkania.

Gra strategiczna 3D w czasie rzeczywistym o rosnącym poziomie trudności — gra będzie oferować intuicyjne wrażenia nowicjuszom, z obecnością samouczków, które nauczą podstaw STR i pomogą zrozumieć użycie mechaniki gry. będzie oferować skalowalny poziom trudności i modułowe doświadczenie dla weterani, którzy odkryją nową mechanikę gry oraz zaawansowane strategie i techniki walki.

Warto przeczytać!  Amazon: pomysły na prezenty za mniej niż 10 euro | Boże Narodzenie 2022

Mrówki

Niestety w tej chwili nie jest dostępny żaden film pokazujący wykonaną pracę, ale w każdym razie pozostaje to raczej innowacyjna propozycja i nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się trochę więcej. Gra jest zaplanowana na 2024 rok we wszystkich mediach.

Powieść Bernarda Werbera fascynującym uniwersum i refleksjami nad naturą ludzką urzekła miliony czytelników na całym świecie. Cieszymy się, że dzięki tej adaptacji gry wideo możemy zaoferować graczom możliwość odkrycia tego wszechświata z nowej perspektywy.