Liver King oskarżony o podsycanie dysmorfii mięśni u młodszych mężczyzn – jednocześnie ukrywając swoje osobiste stosowanie sterydów

Eksperci obwiniają gwiazdy mediów społecznościowych, takie jak „Król Wątroby”, za powodowanie u wielu młodszych mężczyzn „dysmorfii mięśniowej” i zwracania się ku szkodliwym sterydom.

45-letni Brian Johnson jest nazywany Królem Wątróbek w mediach społecznościowych i może pochwalić się 5 milionami obserwujących na swoich platformach społecznościowych.

Znany z zamiłowania do niegotowanego mięsa, nabrzmiałych mięśni i pierwotnego stylu życia, zrobił furorę w sieci. Jednak zszedł poniżej serca, ukrywając stosowanie sterydów, podczas gdy twierdził, że jego 9 „zasad przodków” miało wpływ na jego sylwetkę.

Wpływowy ma teraz do czynienia z pozwem zbiorowym o wartości 25 milionów dolarów od potencjalnych klientów, którzy kupili jego suplementy diety i towary, mając nadzieję, że pomoże im to osiągnąć jego etap.

On i różne gwiazdy mediów społecznościowych, takie jak on, są dodatkowo obwiniane za podsycanie katastrofy psychologicznej wśród młodszych mężczyzn, którzy wyobrażają sobie, że powinni osiągnąć niewyobrażalny poziom zdrowia, aby uważać ich za zdrowych.

Brian Johnson (na zdjęciu), 45 lat, jest osobą wpływającą na zdrowie w mediach społecznościowych, która występuje pod tytułem „Król wątroby”. Propaguje spożywanie niegotowanego mięsa i prowadzenie „pierwotnego” trybu życia

W wywiadzie dla ABC, Liver King poluje i zabija krowę, którą on i jego rodzina zjedli na surowo.  Chodzi też boso

W wywiadzie dla ABC, Król Wątroby patrzy i zabija krowę, którą on i jego domownicy zjedli potem niegotowaną. Dodatkowo chodzi boso

W wywiadzie dla ABC/Nightline pan Johnson wspomniał, że przyjął swój dziwny sposób życia z powodu problemów medycznych, z którymi borykają się jego młodzi ludzie.

Jedno z jego dzieci cierpiało na dziecięce autoimmunologiczne zaburzenia neuropsychiatryczne związane z infekcjami paciorkowcami, często nazywane PANDAMI.

Choroba jest wywoływana przez infekcję Strep A w młodości dziecka i powoduje, że dziecko cierpi na dysfunkcję obsesyjno-kompulsyjną.

„Moi młodzi ludzie byli naprawdę chorzy. Jadąc do szpitala, nie mogli oddychać – poinstruował ABC.

„Odkryłem o tym kompletne problemy związane z zamieszkaniem przodków. Wprowadziliśmy wątrobę, żółtka, zupy z kości, uzyskiwały wyższe.

„Przez lata nasze dzieci żyły w ten sposób, a teraz żyją życiem, które jest metodą wyższą od nich [previously] żył.

On dodatkowo bierze pod uwagę swoich młodych ludzi za przydomek Liver King, który przywdziewa.

„Tytuł to Liver King, ponieważ wątroba jest królem. Jeśli jest to jeden czynnik, który możesz teraz zrobić właściwie, który jest możliwy do wdrożenia, możesz to zrobić natychmiast, pojawi się wątroba w twoim życiu i możesz naprawdę poczuć różnicę” – powiedział.

Wątroba zyskała na znaczeniu w 2021 roku, kiedy zaczął przesyłać absurdalne filmy o sobie w mediach społecznościowych, spacerując boso i bez koszuli, połykając krew i spożywając niegotowane mięso i robale.

Szczególnie zyskał uznanie za spożywanie niegotowanych byczych jąder i wątroby ze świeżo zabitych zwierząt.

„Dlaczego miałbym jeść warzywa, skoro mogę jeść jądra” – wspomniał we wcześniejszych filmach.

Poinstruował ABC, że początkowo nie chciał korzystać z mediów społecznościowych, jednak zauważył je jako platformę do reklamowania swojego modelu uzupełnienia.

„Jeśli nie będę miał 1 000 000 obserwujących w ciągu sześciu miesięcy, nie zrobię tego” – powiedział, gdy po raz pierwszy uruchomił swoje konta na TikTok, YouTube i Instagramie.

Osiągnąłby milion w ciągu kilku miesięcy, robiąc furorę na tej planecie osób mających wpływ na zdrowie.

The Liver King promuje 9 zasad przodków: spać, jeść, przenosić się, chronić, łączyć, chłód, słońce, walka i więź.

Odnosił się do swoich naśladowców, swoich kolegów „pierwotnych”, a innych „pod-pierwotnych”. Jego rozdarta sylwetka posłużyła jako pierwszy instrument reklamowy.

„Promujemy pomysłowy i proroczy styl życia przodków” – powiedział.

Liver King twierdzi, że żyje według dziewięciu zasad przodków, które są odpowiedzialne za jego niesamowitą sylwetkę.  Jednak w zeszłym roku ujawniono, że wydaje do 11 000 $ miesięcznie na sterydy, aby napędzać swoje treningi

Liver King twierdzi, że trzyma się 9 zasad przodków, które mogą mieć wpływ na jego niewyobrażalną sylwetkę. Jednak w zeszłym roku ujawniono, że wydaje aż 11 000 $ miesięcznie na sterydy, aby doładować swoje ćwiczenia

Król wątroby wcześniej twierdził, że jedzenie surowego mięsa było odpowiedzialne za jego budowę, ale teraz przyznaje, że wcześniej kłamał i stosował sterydy

Król Wątroby wcześniej twierdził, że spożywanie niegotowanego mięsa było płatne dla jego konstruktu, jednak teraz przyznaje, że wcześniej kłamał i używał sterydów

Pomimo wielu krytyków wokalnych, którzy uznali, że jego budowa ciała wydawała się niewyobrażalna, by odnieść sukces, Liver King stanowczo zaprzeczył, by kiedykolwiek stosował sterydy anaboliczne.

Dom kart do gry upadł pod koniec 2022 roku, kiedy okazało się, że wydawał około 11 000 $ miesięcznie na leki zwiększające wydajność.

W filmie zatytułowanym „The Liver King Lie”, autorstwa YouTubera More Plates More Dates, ujawniono sekret Liver Kinga.

Pan Johnson szybko przyznał się do stosowania sterydów, przyznając, że rewelacje były prawdziwe w filmie z odpowiedzią zatytułowanym „I Lied”.

„To nie mogło być bardziej trzewne” — wspomniał o tym, jak czuł się oglądając wideo, które go obnażało.

„Moje serce opadło. Kiedyś byłem w szoku. Nie mogłem sobie tego wyobrazić.

„Wziąłem pod uwagę wszystkich ludzi, którzy we mnie wierzyli… Wydawałem się wtedy w zasięgu wzroku i okłamałem ich”.

Greg Doucette, znający się na rzeczy kulturysta i YouTuber zajmujący się zdrowiem, który sam przyznał się do używania sterydów, poinstruował ABC: „Jeśli byłeś wykształcony w jakimkolwiek zakresie, zidentyfikujesz, że ta budowa ciała nie jest czysta”.

Pan Johnson zdefiniował sterydy, których użył, mówiąc: „Próbowałem kilku sterydów. Biorę testosteron od czterech, pięciu lat. Przez kilka i pół roku brałem hormon rozwoju.

Wspomniał, że zwrócił się ku sterydom, gdy poczuł, że chce więcej, aby wypełnić swoją funkcję właściciela przedsiębiorstwa, ojca i influencera.

Greg Doucette (na zdjęciu), wpływowy trener fitness, który przyznał się do używania sterydów, mówi, że kłamstwa Króla Wątroby były niebezpieczne dla młodych ludzi, którzy mogą go podziwiać

Greg Doucette (na zdjęciu), osoba mająca wpływ na zdrowie, która przyznała się do używania sterydów, mówi, że kłamstwa Króla Wątroby były szkodliwe dla młodszych ludzi, którzy będą wyglądać tak samo jak on

„Czy naprawdę czuję, że się nie nadaję? Tak – wspomniał.

„Kiedyś wprowadzałem w błąd, ponieważ brałem te leki poprawiające wydajność i prowadziłem ludzi do wyobrażenia sobie, że to tylko te 9 zasad przodków doprowadziło mnie tutaj.

„Kiedyś nie miałem racji… to jedna z wielu głównych rzeczy, których żałuję w całym moim życiu”.

Wspomniał, że ostatni raz użył sterydów 2 stycznia.

„Jestem zdrowszy niż kiedykolwiek. Gdyby nie to, zapewniam cię, że i tak mógłbym być na tym czymś.

Eksperci ostrzegają, że fasada, którą umieścił na niej Król Wątroby, jest niebezpieczna dla młodszych mężczyzn.

„Młodzi ludzie patrzą na influencerów jak na swoich idoli w sposób, w jaki wcześniejsze pokolenia sprawdzały gwiazdy filmowe, muzyków” – poinstruowała ABC Emily Hand.

Pan Doucette wspomniał: „Jeśli miałbym wyjaśnić właściwą męską budowę ciała, to rzeczywiście zmieniała się ona przez lata. Teraz większy niż kiedykolwiek jest szczuplejszy. Ma bardzo niski zakres tłuszczów. Mając 6-pak brzucha.

„Tkanki mięśniowe pojawiają się wszędzie”.

Kontynuował: „Aby dobrze wyglądać, stres jest większy niż kiedykolwiek. Zwykle powoduje to, że ludzie zastanawiają się „jak mogę się ulepszyć”.

„Prawdopodobnie założyliby, że mogę zrobić jedną rzecz z moim programem odchudzania lub pójść na siłownię i ćwiczyć”, ale uważają, że to nie wystarczy.

„Mnóstwo tych ludzi naprawdę ucieka się do przyjmowania leków zwiększających wydajność”.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób doświadcza, że ​​4,9 procent mężczyzn i kilka, 4 procent kobiet w liceum używało sterydów, nazywając to „szkodliwą kombinacją”.

„To jest poważny problem dotyczący dobra publicznego” — poinstruował ABC Harrison Pope, twórca kompleksu Adonisa.

Stosowanie sterydów może powodować wypadanie włosów, powstawanie cyst i pryszczy. W najgorszych okolicznościach może wywołać ważne i niewątpliwie śmiertelne punkty wieńcowe serca.

Eksperci twierdzą również, że powoduje to sytuację zwaną „dysmorfią mięśniową”, w której osoba wyobraża sobie, że jest za mała, niezależnie od tego, ile ma mięśni.