Matka skazana za zawinięcie „Małej Mary Anne” w folię i wyrzucenie dziecka do śmietnika YMCA kilka dni po tajnym urodzeniu w 2007 roku

Tara Brazzle (po lewej) na zdjęciu policyjnym hrabstwa Lancaster z 2021 r. i (po prawej) w 2023 r.

Matka z Indiany i była mieszkanka hrabstwa Lancaster w Pensylwanii, która w 2007 roku potajemnie urodziła „Małą Mary Anne” i wyrzuciła noworodka do śmietnika za YMCA, gdzie pracowała, spędzi od pół dekady do dwóch dekad za kratkami w stanie Keystone.

Tara E. Brazzle, obecnie 46-letnia, złożyła w Alford wniosek o morderstwo trzeciego stopnia, co oznacza, że ​​zgadza się, że było wystarczająco dużo dowodów, aby skazać bez formalnego przyznania się do przestępstwa. W rezultacie we wtorek została skazana na 5,5 do 20 lat za kratkami w Pensylwanii, według biura prokuratora okręgowego hrabstwa Lancaster, Heather Adams.

„Baby Mary Anne” została znaleziona martwa w śmietniku 24 września 2007 roku po tym, jak ktoś poczuł zapach rozkładających się szczątków i zgłosił to policji. Sprawa prześladowała członków społeczności Lancaster przez ponad dekadę.

Mała Mary Anne

Nagrobek Baby Mary Anne (zrzut ekranu CBS 21)

Do lata 2021 r. Nie byłoby żadnych większych wydarzeń publicznych, ale sierżant policji w Lancaster City Bureau of Police. Randell Zook w listopadzie 2018 r. wykorzystał publiczną genealogiczną bazę danych genetycznych, aby powiązać dziecko z Brazzle przez drugiego kuzyna.

„Dowody DNA zebrane w sprawie zostały przesłane do Parabon NanoLabs, które stało się dobrze znane z łączenia analizy genetycznej z badaniami genealogicznymi w celu ustalenia pochodzenia ofiary lub oskarżonego” – powiedziało biuro prokuratora okręgowego. „Sierżant Zook i Parabon byli w stanie ustalić, że Brazzle była matką Baby Mary Anne po tym, jak DNA dziecka zostało przesłane do publicznej genealogicznej bazy danych genetycznych w listopadzie 2018 r. i ujawniło drugiego kuzyna”.

Jak donosi Law&Crime po jej aresztowaniu, Brazzle poleciała do Kalifornii dzień po tym, jak 1 lipca 2021 r. usiadła na rozmowę z Biurem Policji Miasta Lancaster i po raz pierwszy przyznała, że ​​jest matką dziecka. Brazzle mieszkała wówczas w Valparaiso w stanie Indiana i była matką innych dzieci.

„Podczas przesłuchania Brazzle przyznała się, że jest matką dziecka i urodziła dziecko w swojej dawnej rezydencji znajdującej się w Ronks, Strasburg Township, hrabstwo Lancaster” – poinformowało biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Lancaster. „Brazzle wskazała, że ​​wiedziała, że ​​jest w ciąży, nie szukała żadnej opieki prenatalnej dla dziecka i nie zapewniła dziecku żadnej opieki medycznej po porodzie. Według Brazzle kilka dni później umieściła dziecko w śmietniku za YMCA.

Decyzja Brazzle o locie do Kalifornii po dokonaniu tych zeznań natychmiast skłoniła śledczych do ubiegania się o nakaz jej aresztowania. Gdy Brazzle wylądowała w Golden State i wysiadła z samolotu, została aresztowana przez Departament Policji San Jose, powiedzieli prokuratorzy.

Brazzle, która w czasie incydentu występowała pod imieniem Tara Indrakosit, została oskarżona o owinięcie „Małej Mary Anne” – urodzonej między 35 a 38 tygodniem ciąży – w ręcznik i kilka plastikowych toreb przed umieszczeniem ofiary w płóciennej torbie z nią łożysko i pępowina. Sekcja zwłok wykazała, że ​​dziecko zmarło w wyniku uduszenia.

Prokuratorzy stwierdzili, że dokładny sposób uduszenia był „sporną kwestią” faktyczną i wskazali, że był to czynnik napędzający dążenie do tego wyniku.

„Chociaż istnieje sporna kwestia dotycząca konkretnego sposobu, w jaki dziecko zostało uduszone, oskarżona zgadza się, że Wspólnota na rozprawie przedstawi wystarczające dowody, na podstawie których ława przysięgłych mogłaby skazać ją przynajmniej za morderstwo trzeciego stopnia” – powiedział Pierwszy zastępca prokuratora okręgowego Todd Brown, według biura prokuratora okręgowego. „W szczególności zachowanie oskarżonej, która ukrywała zarówno ciążę, jak i poród dziecka oraz nie zwracała się o pomoc lekarską ani pomoc i ostatecznie pozbyła się dziecka w sposób, w jaki to zrobiła, stanowi podstawę, na podstawie której można stwierdzić złośliwe zabójstwo ”.

Brown miał nadzieję, że wyrok przyniesie „zamknięcie wielu osób ze społeczności cywilnej i organów ścigania, które zostały dotknięte tym wydarzeniem w 2007 roku”.

Część wyroku Brazzle wymaga również zapłacenia 4 846,62 $ za „specjalne koszty ścigania dotyczące opłat za laboratorium DNA”, zauważyli prokuratorzy.

Gazeta Lancaster LNP poinformowała, że ​​Brazzle złożył w sądzie przeprosiny. Jej obrońca Anthony Damiano, nawiązując do „problemów” z przeszłości swojego klienta, podobno powiedział, że była maltretowana jako dziecko przez swojego ojca z Teksasu.

Masz wskazówkę, którą powinniśmy znać? [email protected]