Meta nakazała Voxerowi zapłacić 175 milionów dolarów za naruszenie patentów na transmisję na żywo

Meta została zobowiązana do zapłacenia prawie 175 milionów dolarów grzywny programiście aplikacji Voxer za naruszenie patentów na transmisję na żywo | Ilustracja: Alex Castro / The Verge

Meta została zobowiązana do zapłacenia Voxerowi – twórcy aplikacji do przesyłania wiadomości Walkie Talkie – ponad 174 milionów dolarów odszkodowania po tym, jak ława przysięgłych w sądzie federalnym w Teksasie uznała giganta mediów społecznościowych za winnego naruszenia dwóch patentów na transmisję na żywo z Facebook Live i Instagram Live.

Patenty, o których mowa, zostały opracowane przez współzałożyciela Voxer, Toma Katisa, weterana armii amerykańskiej, który starał się naprawić niedociągnięcia, których doświadczył w komunikacji na polu bitwy po tym, jak jego jednostka bojowa wpadła w zasadzkę w prowincji Kunar w 2003 roku. Katis i jego zespół zaczęli opracowywać rozwiązania komunikacyjne w 2006 roku, czego efektem była nowa technologia, która umożliwiła transmisję komunikacji głosowej i wideo na żywo. Voxer powstał w 2007 roku, a aplikacja Walkie Talkie została uruchomiona w 2011 roku.

Meta…

Czytaj dalej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.