Mushroom Group współpracuje ze specjalistą od hip-hopu Valve Sounds

BRISBANE, Australia — Mushroom Group, australijski gigant muzyki niezależnej, nawiązał współpracę z Valve Sounds, reaktywowaną wytwórnią alternatywną R&B, hip-hop i soul.

Badać

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Zobacz najnowsze filmy, wykresy i wiadomości

Valve Sounds, współzałożona przez Sashę Chifurę i Shelley Liu, jest „zaangażowana w rozwój” tych gatunków w Australii i „poświęca się stworzeniu przestrzeni dla tych artystów, aby wywarli wpływ na międzynarodową scenę”, czytamy w oświadczeniu.

Wraz ze zmartwychwstaniem, szeregiem podpisów artystów i planem wydawniczym. Wytwórnia z Melbourne powraca na rynek z listą zawierającą wiele łączników Sydney R&B Maina Doe; Urodzona w Nigerii, mieszkająca w Melbourne producentka, wokalistka i performerka IJALE; oraz nowicjusz z Brisbane indie/R&B, King Ivy.

Aby uczcić powrót Valve Sounds, trio wyda specjalny wspólny numer „WYA” (Where You At), w następny czwartek (2 lutego).

Warto przeczytać!  Fredro Starr ogłasza, że ​​odchodzi na emeryturę z rapu: „To ostatni rok”

Mushroom Group „od jakiegoś czasu szuka odpowiedniego partnera hip-hopowego/R&B, który uzupełniłby nasze inne wytwórnie” — zauważa dyrektor operacyjny Mushroom Labels, Chris Maund.

Valve i jego współzałożyciele „wyróżniali się, ponieważ są zakorzenieni w tej scenie i mają jasną wizję przebicia się przez światowych artystów hip-hopowych/R&B. Valve podpisuje kontrakty z artystami, których dźwięk jest zarówno autentyczny, jak i bez granic, co daje im realną szansę na przebicie się i dostarczanie na arenie międzynarodowej” – powiedział Billboard.

Maund wskazuje na sukces niedawnego singla Maina Doe „Primal Design”. Mushroom Group obsłużyła utwór, który trafił na „mnóstwo globalnych list odtwarzania”, wyjaśnia. „To będzie początek wielu”.

Po uruchomieniu w 2015 roku Valve Sounds wydało nagrania UV Boi, Nasty Mars, ESESE, Villette i Maya Hirasedo i zyskało reputację dzięki swoim wydarzeniom i imprezom w Melbourne, skupiając się na międzynarodowych i lokalnych artystach.

Warto przeczytać!  Aktualizacja Happy Death Day i Freaky Crossover wydana przez Blumhouse

Wśród najważniejszych wydarzeń znalazły się wydarzenia we flagowych miejscach Melbourne Music Week 2016 i 2017 w Bibliotece Stanowej Wiktorii i Katedrze św. Pawła, a zespół zespołu był kuratorem sceny na festiwalu Falls, prezentowanym w VICE.

„Jedne z moich najmilszych wspomnień to imprezy Valve Sounds, które urządzaliśmy w ciągu dnia” — wspomina Liu. „Czuję wdzięczność za współpracę z Mainą Doe, IJALE i King Ivy – trzema artystami, w których naprawdę wierzę, że reprezentują przyszłość muzyki pochodzącej z Australii i nie tylko”.

Dzięki nowej umowie Valve Sounds będzie miało dostęp do pełnego pakietu usług Mushroom Labels w zakresie marketingu, promocji, budowania widowni, strategii społecznej, dystrybucji i analiz, a także globalnej promocji, marketingu i usług etykietowania odbiorców za pośrednictwem Virgin Music Label & Artist UMG. Services, sojusz zawarty w 2022 r., we współpracy z istniejącymi zespołami Mushroom w USA i Wielkiej Brytanii.

Warto przeczytać!  Fajna stworzona przez fanów animowana sekwencja napisów początkowych do BETTER CALL SAUL

Wcześniej Valve Sounds współpracowało z wytwórnią Sony Music.

Valve Sounds działa obecnie w ramach 25-osobowej grupy firm w ramach Mushroom Group, założonej 50 lat temu przez nieżyjącego już Michaela Gudinskiego.

Dyrektor generalny Mushroom Group, Matt Gudinski, syn Michaela, pochwalił swoich nowych partnerów. „Ich przejrzysta wizja wytwórni i wiedza na temat sceny R&B i hip-hopu wyróżniają ich jako kluczowych liderów branży przyszłości” — komentuje. „Z wielką przyjemnością witamy ich w rodzinie i cieszymy się na długotrwały związek”.

Mushroom Labels obejmuje Liberation Records, Ivy League, I OH YOU, Soothsayer, Bloodlines, Liberator Music oraz 100s + 1000s.