Najbardziej niedoceniane kreacje Roberta De Niro

Odkąd zadał proste pytanie „Czy ty do mnie mówisz?” w kultowy cytat, Robert De Niro dał nam wiele niezapomnianych występów. Występuje w wielu klasykach, m.in Wściekły byk, Goodfellas, Ciepło I Ojciec chrzestny część IIłatwo zapomnieć o niektórych innych, które pojawiły się pomiędzy.

Zanim nas onieśmielił jako przebiegły gangster Jimmy Conway w Goodfellas, zrobił się sentymentalny wobec Meryl Streep W Zakochiwać się. Zaledwie rok po zwolnieniu Heata zabierał nas do kościoła jako ojciec Bobby Podkłady. Tak więc, chociaż kilka jego kreacji zawsze będzie wyróżniać się w filmografii aktora, nadszedł czas, aby rzucić światło na te mniej znane, które oferują równie wyjątkowe momenty De Niro.

POWIĄZANE: 15 najlepszych występów Roberta De Niro z filmów innych niż kryminalne

WIDEO DNIA Z COLLIDERA

PRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Walter Koontz w filmie „Bez skazy” (1999)

Zdjęcie za pośrednictwem MGM

Ten Joela Schumachera-reżyserowany film jest trochę podkręcony, jeśli chodzi o kultowego aktora. Kiedy film zaczyna się po raz pierwszy, jesteś tego pewien Doskonały to po prostu kolejna rola twardziela De Niro, ale po około 20 minutach zdajesz sobie sprawę, że to będzie coś zupełnie innego. De Niro gra Waltera Koontza, homofobicznego byłego policjanta z Nowego Jorku, który jest zmuszony uporać się ze swoją bigoterią po wylewie, który pozostawił go pod opieką sąsiada Rusty’ego, geja-przebierańca (Philipa Seymoura Hoffmana we własnym niedocenianym występie kryminalnym). W trakcie filmu ta dwójka nawiązuje nieprawdopodobną przyjaźń we wzruszającym przedstawieniu zarówno De Niro, jak i Hoffmana, które przypomina nam, aby nigdy nie oceniać książki po okładce. Flawless to pozycja obowiązkowa nie tylko ze względu na niewidoczny występ De Niro, ale także ze względu na rezonujące przesłanie.

Joseph „Megs” Megessy w „Jacknife” (1989)

Robert De Niro jako Megs w filmie „Jacknife” z 1989 roku.

Innym występem DeNiro, który wydawał się pojawiać i znikać bez wystarczającej ilości fanfar, jest emocjonalny film z 1989 roku Scyzoryk. Co-star Eda Harrisa przyciągnął większość uwagi i nominację do Złotego Globu, ale to De Niro jako Joe „Megs” Megessy, prymitywny i szorstki weteran Wietnamu z zespołem stresu pourazowego, który ponownie spotyka się ze starym przyjacielem alkoholikiem, Dave’em (Harris). „Megs” czuje pociąg do opiekunki Dave’a, siostry, Marthy (Katie Baker) i pomimo protestów swojego wieloletniego kumpla, nawiązuje z nią związek. Długowłosy i brodaty De Niro nie przypomina niczego, w czym go widzieliśmy, i wnosi do tej roli wyrafinowaną mieszankę surowej energii i mądrości zdrowego rozsądku. A ta trójka razem wnosi wyczuwalne, niewypowiedziane napięcie do dziwnego trójkąta związku.

Leonard Lowe w „Przebudzeniach” (1990)

Przebudzenia

Kiedy aktor może przyćmić innych bez słowa, to jest prawdziwy talent. To było trudne zadanie De Niro w Przebudzenia. Oparta na faktach historia młodego lekarza, którego gra Robina Williamsa, który podaje nowy lek pacjentom w stanie katatonii, z cudownymi wynikami. De Niro gra jednego z takich pacjentów, Leonarda Lowe’a.

Przechodząc od postaci, która komunikuje się za pomocą tablic, do postaci pełnej unikalnych tików, a wreszcie do postaci, która odnajduje swój prawdziwy głos, De Niro pokazuje każdy etap podróży Leonarda. Ten film pokazuje, że zdecydowanie nie jest aktorem do typowania, a to, że ma smykałkę do grania hardcorowego gangstera, nie oznacza, że ​​nie wyciągnie ręki do wrażliwych postaci, godnych doprowadzenia widzów do łez lub dwa.

Frank Goode w Wszyscy mają się dobrze (2009)

Wszyscy są cali

Dzięki znakomitej obsadzie, w tym De Niro, Drew Barrymore, Kate BeckinsaleI Sama Rockwella, Wszyscy są cali prawdopodobnie powinien odnieść większy sukces niż był. Podczas gdy wielu krytyków odrzuciło to jako zbyt papkowate, De Niro robi imponujące wrażenie jako cichy, zamyślony patriarcha rodziny.

Zdając sobie sprawę, że znaczna część więzi z jego dorosłymi dziećmi pochodzi od jego niedawno zmarłej żony, Frank (De Niro) jest zdeterminowany, aby to zmienić. Wyrusza w podróż, aby odwiedzić każdego z nich, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że ich życie nie jest tak idealne, jak kazali mu sądzić. W tym występie De Niro doskonale oddaje złamane serce po stracie, zarówno w prawdziwym życiu, jak i w wyobraźni.

Ojciec Bobby Carillo w Sleepers (1996)

Podkłady
Zdjęcie za pośrednictwem Warner Bros.

Chociaż nie ma w tym głównej roli, jego występ pokazuje, że nawet krótki czas na ekranie De Niro jest lepszy niż żaden. Oparta na książce Lorenza Carcaterry o tym samym tytule, Sleepers to ponura i niepokojąca historia czterech młodych chłopców, którzy doświadczają świata nadużyć ze strony strażników w areszcie, po tym, jak żart się nie udał. To, co następuje, to historia zemsty. Chociaż Carcaterra twierdzi, że jest to prawdziwa historia, od tego czasu pojawiły się pytania, na ile jest prawdziwa. Prawdziwa historia czy nie, ten film chwyta widza i nie puszcza. Podczas gdy okrzyki są zdecydowanie zasłużone dla młodych aktorów, mała, ale ważna rola De Niro równie zasługuje na podkreślenie.

Gra ojca Bobby’ego Carillo, miejscowego księdza, który ma bliskie relacje z chłopcami. De Niro przoduje w wywieraniu głębi emocji potrzebnych do portretowania męża Bożego, zmagając się między swoimi wartościami moralnymi a sercem, gdy jest wezwany do zapewnienia alibi w sądzie. Poza tym, kto inny mógłby wykonać ekstremalne zbliżenie, które wydaje się trwać i trwać? Bez słowa De Niro pozwala widzom dokładnie poczuć, przez co przechodzi ojciec Bobby. Teraz są to mocne kotlety aktorskie.

Frank Raftis w Zakochaniu się (1984)

Zakochiwać się

Zakazany romans i rozpad małżeństwa mogą nie wydawać się najbardziej świąteczną przesłanką, ale Zakochanie zdecydowanie zasługuje na miejsce na świątecznej liście do obejrzenia. Opowiada historię dwóch nieznajomych małżeństw, które przypadkowo mieszają prezenty podczas ostatniej świątecznej wyprawy na zakupy. I, jak jest napisane na puszce, w końcu „zakochują się”. Ale kiedy tymi dwoma nieznajomymi są młody Robert De Niro i Meryl Streep, trudno nie kibicować temu romansowi. Całkowicie odejście od ról dzierżących broń, z którymi był najbardziej kojarzony, ta postać pozwala De Niro pokazać swoją łagodniejszą, bardziej romantyczną stronę, a to jest warte obejrzenia.

Dwight Hansen w życiu tego chłopca (1993)

Życie tego chłopca

De Niro i DiCaprio grający ojczyma i pasierba, czy może być coś lepszego? Ten dramat z początku lat 90., będący adaptacją autobiografii Tobiasa Wolffa, opowiada historię rodziny pogrążonej w chaosie po tym, jak niedawne małżeństwo stało się przemocą. De Niro gra Dwighta, mężczyznę, który na zewnątrz wydaje się być Panem Właściwym, ale wkrótce pokazuje swoje prawdziwe oblicze. W jednej ze swoich najbardziej wyróżniających się kreacji znakomicie wciela się w postać o tak niskim poczuciu własnej wartości, że musi przygnębiać wszystkich wokół siebie — nawet własnych pasierbów. Sceny między Dwightem a jego zbuntowanym pasierbem Tobym (Leonarda DiCaprio) są niezwykle potężne i Życie tego chłopca okazał się ważnym dodatkiem do filmografii obu aktorów. Na szczęście po raz kolejny zostaliśmy potraktowani tym potężnym parowaniem zaledwie kilka lat później w dramacie z 1996 roku, Pokój marwina.