Najlepsze aplikacje na MacBooka

Po dokonaniu skoku i zakupie jednego z najlepszych laptopów na rynku — MacBook Air lub Pro — i skonfigurowaniu go i przygotowaniu do pracy, możesz się zastanawiać, co najlepsze aplikacje na MacBooka które możesz pobrać, aby zacząć zwiększać swoje wrażenia.

Niezależnie od tego, czy szukasz programów, które zwiększą Twoją produktywność, rozpoczniesz nową uważną praktykę, a nawet podejmiesz nowe twórcze przedsięwzięcie, MacOS App Store ma coś dla Ciebie. W Gear Nuke wykonaliśmy całą ciężką pracę, aby stworzyć tę listę Bwiększość aplikacji na MacBooka w sklepie. Bez względu na to, czego szukasz, na pewno mamy coś dla Ciebie.

Oto najlepsze aplikacje na MacBooka, które możesz dziś pobrać:

Ulisses – aplikacja do pisania
Microsoft OneNote
Final Cut Pro
Logika Pro
Dobre notatki
Aplikacja Day One Journal
Wydawca pokrewieństwa 2

Ulisses – aplikacja do pisania

Niezależnie od tego, czy jesteś wielokrotnie nagradzanym autorem, czy początkującym bardem, Ulysses jest jedną z najlepszych aplikacji na MacBooka, która dzięki przyjaznemu interfejsowi i ukierunkowanemu na cel interfejsowi pomoże Ci spełnić literackie marzenia. Ta pomocna aplikacja sprawi, że Twoje pisanie będzie uporządkowane i proste, dzięki czemu nie będziesz przytłoczony, niezależnie od wielkości projektu. W jego użytecznym interfejsie znajdziesz również wbudowanego korektora i asystenta edycji, dzięki czemu możesz łatwo doskonalić swoje rzemiosło bez potrzeby korzystania z dodatkowych nieporęcznych programów. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla użytkowników wielojęzycznych, ponieważ może już obejmować 20 języków.

Rozpoczynając swoje projekty, niezależnie od tego, czy jest to powieść, scenariusz czy cokolwiek innego, możesz wyznaczyć osobiste cele i terminy, aby pomóc w dotrzymaniu kroku, podczas gdy Ulisses prowadzi karty, dając ci lepszy wgląd w twoje kreatywne zachowania, dobre i złe. A kiedy już skończysz pisanie, Ulysses pomoże Ci przekształcić Twoje słowa w e-Booki lub rękopisy gotowe do udostępnienia agentom lub znajomym.

Ulysses jest oparty na modelu usług subskrypcyjnych i możesz zapłacić 39,99 USD rocznie lub 5,99 USD miesięcznie, ze zniżką dla studentów w wysokości 10,99 USD przez sześć miesięcy. Po zakupie subskrypcji aplikacji uzyskasz również dostęp do funkcji przechowywania w chmurze Ulyssesa, co oznacza, że ​​możesz uzyskiwać dostęp do swoich prac na innych urządzeniach.

najlepsze aplikacje na Macbooka — logo Microsoft One Note

Microsoft OneNote

Jeśli chcesz śledzić swoje notatki osobiste lub służbowe, rozważ pobranie aplikacji Microsoft OneNote dla komputerów Mac. Myśliciele wizualni mogą wykorzystać fotografię lub szkice, aby przedstawić swoje pomysły, podczas gdy ci, którzy lepiej znają się na słowie pisanym, mogą znaleźć ukojenie w przejrzystym i intuicyjnym formacie robienia notatek. A gdy Twoje foldery zaczynają się przepełniać myślami i plikami, oznaczone kolorami etykiety i znaczniki programu OneNote doskonale nadają się do utrzymywania porządku.

Jeśli nie jesteś pewnym siebie artystą i nadal chcesz tworzyć wizualne historie, narzędzie „Konwertuj na kształty” odciąży Cię, zmieniając nawet najbardziej szalone diagramy bazgrołów w rozpoznawalne wielokąty. Szeroka gama kolorów piór i zakreślaczy programu OneNote zapewnia również, że Twoje notatki nie będą szare.

W przypadku pomysłów zbyt dobrych, by zachować je dla siebie, program OneNote oferuje również świetne narzędzia do współpracy w funkcji wspólnego notatnika, za pomocą której można po prostu udostępniać obrazy i tekst grupom naukowym i projektom roboczym.

najlepsze aplikacje na macbooka — ostateczne logo pro

Final Cut Pro

Kiedy masz gotowe zestawy materiału do edycji, potrzebujesz Final Cut Pro, który jest z pewnością jedną z najlepszych aplikacji na MacBooka dla twórców. Podczas gdy natywna aplikacja Apple iMovie jest doskonałym narzędziem dla początkujących do krótszych i prostszych projektów, gdy jesteś gotowy, aby wypchnąć łódź, Final Cut Pro jest wyposażony w mnóstwo funkcji kinowych, które mogą zamienić twoje nagrania i klipy w krótkie filmy, YouTube filmy, filmy dokumentalne i nie tylko.

Śledzenie obiektów uczenia maszynowego w programie Final Cut Pro może ułatwić edycję i sprawić, że wyniki będą wyglądały bardzo profesjonalnie. Ci, którzy strzelają w trybie kinowym iPhone’a, będą mieli również dodatkową korzyść w postaci możliwości manipulowania punktem centralnym ujęcia po fakcie, co zmienia zasady gry, gdy nie masz możliwości robienia powtórek.

Aplikacje opracowane przez Apple mają wiele zalet dla użytkowników MacBooków, z których główną jest ciągłe inwestowanie w nowe funkcje. Przez lata Final Cut Pro był często aktualizowany o nowe narzędzia i technologie, które mogą pomóc usprawnić proces edycji, i niewątpliwie w przyszłości będzie ich więcej. Ponadto Final Cut Pro jest w pełni obsługiwany przez Apple Silicon, co oznacza, że ​​nie ma znaczenia, czy używasz MacBooka Air M1, czy MacBooka Pro M2, możesz w pełni wykorzystać jego prawdziwą moc. Gdy już zapoznasz się z interfejsem i przepływem pracy Final Cut Pro, możesz odkryć cały świat wtyczek, które dostosują Twoje kreatywne doświadczenia do konkretnych potrzeb.

najlepsze aplikacje na macbooka — logo logic pro

Logika Pro

Szukając przystępnego oprogramowania do produkcji muzyki, które jest odpowiednie dla wszelkiego rodzaju projektów audio, łatwo się potknąć. Na szczęście Logic Pro jest dostępny na MacBooki i oferuje ogromną bibliotekę narzędzi, które mogą zamienić Twoje muzyczne pomysły w w pełni wyprodukowane utwory.

Tworząc utwory w Logic Pro, będziesz mieć dostęp do świetnego samplera, który potrafi tworzyć przekonujące instrumenty ze wszystkiego, co możesz mu rzucić, od przedmiotów gospodarstwa domowego po szczekanie szczeniąt. Bez względu na to, gdzie leży Twoja inspiracja, sampler Logic może przekształcić ją w plastyczny dźwięk, który jest gotowy do kształtowania według własnego uznania. Jeśli jednak wolisz tradycyjne instrumenty, Logic Pro zawiera prawdziwą pozytywkę zawierającą gitary, pianina i inne elementy, którymi można manipulować w gatunku muzycznym, który próbujesz stworzyć.

Podobnie jak Final Cut Pro, Logic Pro jest aplikacją opracowaną przez Apple, co oznacza, że ​​były (i będą) spójne aktualizacje, dzięki którym wrażenia użytkownika będą jeszcze lepsze. Najnowsze dodatki obejmują integrację Dolby Atmos i edycję dźwięku przestrzennego.

najlepsze aplikacje na macbooka — logo goodnotes

Dobre notatki

Jeśli jesteś gotowy do digitalizacji swoich dzienników i notatników, nie ma lepszej aplikacji na MacBooka niż GoodNotes. Pracując na wszystkich Twoich urządzeniach Apple, od iPhone’a po iPada i MacBooka, ten zaufany towarzysz nauki może podzielić Twoje projekty i pomysły na łatwe w użyciu foldery, które doskonale nadają się do codziennego użytku. Każdy notatnik można dostosować do własnych preferencji, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą stworzyć spersonalizowane wrażenia. GoodNotes jest również wyposażony w szereg szablonów, dzięki czemu zawsze możesz znaleźć odpowiednie dopasowanie do każdego projektu, którego się podejmujesz.

GoodNotes ma również szereg dynamicznych funkcji, które są idealne dla uczniów, w szczególności łatwy w konfiguracji tryb karty flash, który może usprawnić naukę na pamięć. Podczas pracy osobistej GoodNotes oferuje również narzędzie do nagrywania dźwięku, które może rejestrować dźwięki spotkań lub wykładów, gotowe do późniejszej transkrypcji.

Jeśli używasz go w połączeniu z iPadem, dodatkowa zaleta rozpoznawania pisma ręcznego da ci możliwość przeszukiwania bazgrołów Apple Pencil, aby znaleźć pomysł, którego szukasz.

najlepsze aplikacje na macbooka — logo dziennika pierwszego dnia

Aplikacja Day One Journal

Znalezienie czasu na refleksję i podsumowanie w dzienniku jest niezbędną uważną czynnością, w którą warto zainwestować, biorąc pod uwagę wiele stresów współczesnego życia. Działając na MacBooku, iPhonie, iPadzie, a nawet Apple Watch, aplikacja Day One Journal jest wygodnym i intuicyjnym narzędziem, które pozwala regularnie robić uważne notatki, gdziekolwiek jesteś, co czyni ją jedną z najlepszych aplikacji na MacBooka.

Po pobraniu aplikacji i uruchomieniu zostaniesz poproszony o zbadanie, jak się czujesz, co rozpoczyna uważny codzienny proces. Niezależnie od tego, czy chcesz przykleić słowo pisane, czy dodać notatki głosowe, zdjęcia lub filmy, Day One zapewni bezpieczeństwo Twojego dziennika dzięki kompleksowemu oprogramowaniu do szyfrowania.

W aplikacji dostępne są również dodatkowe szablony i przyjazne podpowiedzi dla osób, które nie są przyzwyczajone do codziennego pisania i prowadzenia dziennika. Te wstępnie zaprojektowane narzędzia to świetny sposób na wejście w proces tworzenia dziennika bez żadnej presji.

Day One ma również wbudowaną funkcję On This Day, która pozwala wrócić do wspomnień z minionych lat, działając jak emocjonalna kapsuła czasu, idealna do śledzenia postępów i celów.

najlepsze aplikacje na macbooka — logo wydawcy affinity 2

Wydawca pokrewieństwa 2

Znalezienie dobrej jakości oprogramowania do projektowania może wydawać się przytłaczające na rynku zdominowanym przez pakiet kreatywny Adobe. Jednak Affinity Publisher 2 oferuje intuicyjną, kreatywną przestrzeń wystarczającą do osiągnięcia celów projektowych, bez względu na to, jak eklektyczne mogą być. Jeśli szukasz makiet książek, czasopism, stron internetowych, materiałów marketingowych, szablonów mediów społecznościowych i nie tylko, Affinity Publisher 2 będzie doskonałym towarzyszem, który pomoże Ci zrealizować Twoje pomysły.

Wbudowany system Auto Flow umożliwia szybkie tworzenie dużych projektów poprzez kopiowanie podstawowych elementów wizualnych z projektu, a narzędzie Style Picker tworzy spójność całego projektu, pobierając style z jednego obiektu i szybko stosując je w innym.

Te pomocne funkcje sprawiają, że projektowanie projektów staje się dziecinnie proste, ale jeśli jesteś w błocie i chcesz pobawić się pewnymi aspektami bez ryzyka uszkodzenia całego layoutu, możesz skorzystać z narzędzia Master Pages, które zapisuje cały projekt podczas poprawiać i dostrajać jego mniejsze punkty.

Affinity Publisher 2 jest również bardzo przyjazny dla Apple, co oznacza, że ​​można go z łatwością używać na iPadzie, iPhonie i MacBooku. Tak więc, jeśli jesteś w ekosystemie, będziesz mieć dostęp do swoich kreatywnych projektów, gdziekolwiek jesteś.