Najlepsze praktyki, których należy przestrzegać podczas projektowania witryny poświęconej ochronie zdrowia

Najlepsze praktyki, których należy przestrzegać podczas projektowania witryny poświęconej ochronie zdrowia

Dostawcom opieki zdrowotnej nie wystarczy tworzenie i publikowanie stron internetowych.

Jeśli mają skutecznie docierać do pacjentów i pomagać im, pracownicy służby zdrowia powinni postępować zgodnie z najlepszymi praktykami podczas tworzenia swoich witryn internetowych. Kilka z tych praktyk następuje.

Użyj odpowiednich systemów cyfrowych

Może się to wydawać oczywiste, ale wybór odpowiedniego systemu może pomóc komuś w dobrym uruchomieniu witryny poświęconej ochronie zdrowia.

Oznacza to, że będą chcieli wybrać odpowiedni system zarządzania treścią (CMS). Idealnie, system powinien pasować do strony, którą tworzą i poziomu komfortu tworzenia stron internetowych.

Przykłady systemów zarządzania treścią obejmują:

CMS typu oprogramowanie jako usługa (SaaS). są przechowywane w chmurze, co oznacza, że ​​istnieją w Internecie. Rozwiązania SaaS zarządzają treścią internetową, hostują działania internetowe i oferują wsparcie w kwestiach technicznych.
Własne systemy CMS są tworzone i obsługiwane przez pojedyncze firmy. Użytkownicy często kupują opłaty licencyjne za korzystanie z oprogramowania i płacą regularne opłaty za wsparcie i aktualizacje. Przykładami takich systemów są rozwiązania do zarządzania treścią przedsiębiorstwa Microsoft SharePoint i IBM.
CMS typu open source są do pobrania za darmo, ale wymagają od użytkowników płacenia za dostosowywanie, niektóre szablony oraz pomoc techniczną i wsparcie. Przykładami systemów open source są WordPress, Drupal i Joomla.

Wybierając CMS, weź pod uwagę potrzeby strony, a także ludzi, którzy ją tworzą.

Najlepsze praktyki, których należy przestrzegać podczas projektowania witryny poświęconej ochronie zdrowia

Czy twórcy Twojej witryny utworzyli inne witryny lub zarządzali nimi? Jeśli tego nie zrobili, mogą czuć się bardziej komfortowo z opcjami open source. Rozwiązania mogą początkowo być tańsze, ale będą również wymagać od użytkowników tworzenia większej liczby od podstaw i wykonywania większej liczby czynności konserwacyjnych we własnym zakresie.

Z drugiej strony mniej doświadczeni projektanci stron internetowych mogą chcieć wybrać opcje CMS, które zapewniają większą pomoc techniczną i wsparcie.

Warto przeczytać!  Przegląd programu „Stop chrapaniu i bezdechom sennym” – czy te ćwiczenia pomagają pozbyć się chrapania?

Istnieją również rozwiązania CMS przeznaczone specjalnie dla witryn opieki zdrowotnej, więc ludzie mogą chcieć zainwestować swoje pieniądze i czas w zbadanie tych opcji.

Zastanów się, dlaczego ludzie korzystają z Twojej witryny

Myślenie o ludziach, którzy będą korzystać z serwisów medycznych jest tak samo ważne, jak o ludziach, którzy je projektują.

Co czytelnicy będą chcieli zobaczyć, gdy odwiedzą określone witryny? Przewidywanie potrzeb użytkowników może pomóc projektantom stron internetowych zajmujących się opieką zdrowotną w określeniu, jakie treści chcą umieszczać na swoich stronach, a co chcą pozostawić.

Czy strony przeznaczone są dla prywatnych gabinetów lekarzy ogólnych? Informacje kontaktowe mają kluczowe znaczenie dla tego typu witryn, dlatego projektanci mogą chcieć umieszczać numery telefonów i adresy w widocznym miejscu na każdej stronie.

Najlepsze praktyki, których należy przestrzegać podczas projektowania witryny poświęconej ochronie zdrowia

Mogą również utworzyć oddzielną stronę Kontakt z nami, która zawiera dodatkowe informacje, które mogą pomóc obecnym i potencjalnym pacjentom w skontaktowaniu się, a także odpowiedzieć na niektóre z ich pytań.

Strony internetowe dla specjalistów, takich jak optometryści lub okuliści, mogą również zawierać bardziej specjalistyczne informacje. Na przykład witryny te mogą zawierać oddzielne strony dla każdego schorzenia, które leczy praktyka.

Ludzie obawiają się również płacenia za te zabiegi, więc praktyki mogą chcieć dodać stronę wyjaśniającą rodzaje płatności, które akceptują.

Mogą wymienić swoich preferowanych ubezpieczycieli. Mogą również utworzyć i opublikować formularz, który umożliwi potencjalnym pacjentom przesłanie informacji o ubezpieczeniu lub zadawanie pytań finansowych.

Włącz funkcje ułatwień dostępu

Witryny potrzebują czegoś więcej niż tylko treści. Muszą być również dostępne, aby były naprawdę skuteczne.

Udostępnianie stron internetowych dla wszystkich to nie tylko dobra rzecz, ale także prawo. Ustawa Americans with Disabilities Act (ADA) wymaga od gabinetów lekarskich i szpitali oferowania stron internetowych z dostępnymi funkcjami. Te cechy mogą

Warto przeczytać!  Jak diagnozuje się raka?

Najlepsze praktyki, których należy przestrzegać podczas projektowania witryny poświęconej ochronie zdrowia

Zezwól ludziom na korzystanie z klawiatur oprócz myszy komputerowych do nawigacji. Dołącz etykiety, jasne instrukcje i alerty o błędach, które wskazują, czy ludzie nieprawidłowo wypełniają lub pomijają określone pola. Dodaj podpisy do filmów i alternatywy tekstowe, które opisują obrazy w witrynie. Używaj odpowiednich kontrastów kolorów i nie polegaj na wskazówkach kolorystycznych.

Takie funkcje ułatwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się i zrozumienie informacji na stronach internetowych. Ponieważ gabinety medyczne leczą osoby niepełnosprawne i cierpiące na schorzenia, konieczne jest, aby te placówki opieki zdrowotnej robiły wszystko, co w ich mocy, aby dotrzeć do pacjentów, którym służą.

Dołącz strony FAQ i paski wyszukiwania

Oczywiście te praktyki medyczne powinny projektować witryny, które są łatwe w nawigacji dla wszystkich.

Oprócz stron, które zawierają informacje kontaktowe i informacje o ubezpieczeniu, praktyki mogą chcieć dołączyć stronę z często zadawanymi pytaniami (FAQ). Strony poszczególnych przychodni mogą zawierać pytania i odpowiedzi charakterystyczne dla ich przychodni, ale pacjenci wielu przychodni mogą mieć podobne pytania, np.

Co się stanie, jeśli będę potrzebować pomocy, gdy gabinet lekarski będzie zamknięty? Co to jest telezdrowie? Z kim mam się skontaktować w celu uzyskania dodatkowej pomocy?

Odpowiadanie na takie pytania to kolejny sposób, w jaki gabinety opieki zdrowotnej mogą pomagać swoim pacjentom.

Pasek wyszukiwania to kolejne pomocne narzędzie online, które może odpowiadać na pytania pacjentów.

Dodając to pole do swoich stron internetowych, lekarze wprowadzają narzędzie, które pozwala pacjentom szybko i dokładnie przeszukiwać strony internetowe.

Najlepsze praktyki, których należy przestrzegać podczas projektowania witryny poświęconej ochronie zdrowia

Dzięki paskom wyszukiwania pacjenci nie będą musieli przeszukiwać każdej strony witryny internetowej, aby znaleźć dokładnie te informacje, których szukają. Zamiast tego mogą wpisać kilka słów, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do potrzebnych informacji.

Warto przeczytać!  Mentalność pieniężna, aby zmienić swoje finanse w wieku średnim dzięki Kiné Corder

Spraw, aby strony internetowe z praktykami były atrakcyjne i proste

Dostęp do informacji na stronach medycznych jest łatwiejszy, jeśli strony są proste i atrakcyjne.

Atrakcyjny nie musi oznaczać fantazyjnego. W rzeczywistości elegancki i efektowny projekt jest często prosty.

Elegancki projekt może obejmować użycie ograniczonej ilości tekstu i otoczenie go dużą ilością białej przestrzeni. Takie podejście może sprawić, że tekst będzie bardzo widoczny i łatwy do znalezienia.

Proste projekty mogą również pomóc ludziom w szybszym czytaniu stron. Mogą pomóc w szybszym ładowaniu stron. Są to ważne kwestie w naszym świecie ogarniętym obsesją na punkcie szybkości.

Dołączenie prostego paska menu nawigacyjnego na górze stron internetowych może również pomóc odwiedzającym witrynę w znajdowaniu rzeczy. Menu może zawierać kilka słów, które pomogą użytkownikom znaleźć strony w witrynie, np

Lokalizacje i godziny pracy Poznaj nasz zespół Co leczymy Informacje o ubezpieczeniu Skontaktuj się z nami

Gdy odwiedzający witrynę klikają każde słowo paska nawigacyjnego, mogą napotkać menu rozwijane z dodatkowymi informacjami. Dzięki tym rozwijanym tabelom projektanci witryn mogą dodawać do witryny duże ilości przydatnych informacji bez zaśmiecania poszczególnych stron.

Witryny, które są wolne od bałaganu, wyglądają na bardziej kontrolowane i zaplanowane. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będą wyglądać na przestarzałe lub przestarzałe. Takie projekty mogą wskazywać, że same praktyki są aktualne, że są odpowiedzialni za swoje strony internetowe i sposób, w jaki praktykują medycynę.

Aby uzyskać dodatkową kontrolę, skontaktuj się z twórcami praktyk. Możemy pomóc Ci stworzyć skuteczne projekty medycznych stron internetowych i podjąć inne działania, aby pomóc Twojej praktyce cyfrowo i medycznie.