Najnowszy must-have kancelarii — zrównoważona przestrzeń biurowa

Żywe ściany, panele słoneczne, hotele dla owadów i nie tylko

Od ścian z mchu po okładziny wychwytujące dwutlenek węgla, zrównoważone biura są obecnie na topie, a firma Hill Dickinson właśnie stała się najnowszą firmą, która zabezpiecza bardziej zielone pastwiska.

Zespół operacyjny firmy z Leeds ma przenieść się do nowej inwestycji pod adresem 11 Wellington Place, która jest reklamowana jako „jedna z najbardziej zrównoważonych inwestycji biurowych w Yorkshire”. „Inteligentny budynek” umożliwia monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym i wytwarza własną energię elektryczną za pomocą prawie 8000 stóp kwadratowych paneli słonecznych.

Tas Quayum, dyrektor operacyjny w Hill Dickinson, skomentował:

„11 Wellington Place to kamień milowy dla naszego zespołu i klientów w Leeds. To tętniące życiem miasto z jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Wielkiej Brytanii i postrzegamy je jako ważną część przyszłego rozwoju Hill Dickinson. Nie możemy się doczekać, aby być w tej przestrzeni z naszym zespołem i klientami jeszcze w tym roku i świętować ten kolejny etap naszej podróży po mieście”.

A firma nie jest jedyną, która zabezpiecza bardziej ekologiczne wykopaliska. Ponownie w Leeds, firma Reed Smith niedawno ujawniła plany przeniesienia swojego centrum wsparcia do nowego, świadomego ekologicznie projektu, który obiecuje obniżyć zużycie energii do 27% poniżej średniej. W innym miejscu zespół TLT z Manchesteru planuje przenieść się latem 2024 roku do budynku Eden w Salford, gdzie ponad 350 000 roślin wraz z budkami dla ptaków i „hotelami dla owadów” jest włączonych do projektu, próbując zapewnić 174% zysk netto w różnorodność biologiczna obszaru.

W Londynie firma Allen & Overy (wkrótce A&O Shearman, jeśli partnerzy wyrażą na to zgodę) przeprowadzi się do nowego, „przyjaznego dla środowiska” biura w City na początku 2027 r. Nowa siedziba przy 2 Broadgate jest częścią zobowiązania firmy do ograniczenia emisji dwutlenku węgla emisji o 50% do 2030 r.

W międzyczasie firma Taylor Wessing zdecydowała się na gruntowny remont biura w obecnej przestrzeni przy 5 New Street Square. Firma podjęła decyzję o „zachowaniu i naprawie… zamiast wymiany” w ramach swoich wysiłków na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju.

Osborne Clarke niedawno przeniósł także swoje flagowe biuro w Bristolu do nowego niskoemisyjnego kompleksu zwanego budynkiem Halo. Nowe wykopaliska są rozmieszczone na pięciu najwyższych piętrach budynku i obejmują wewnętrzne ogrody i żywe ściany.