Narzędzie „OpenCore”, które pozwala użytkownikom uruchamiać system macOS Ventura na nieobsługiwanych komputerach Mac, jest już dostępne

Na początku tego roku grupa programistów stworzyła narzędzie, które pozwala użytkownikom instalować macOS Ventura na nieobsługiwanych komputerach Mac, takich jak „kosz na śmieci” Mac Pro. Chociaż to narzędzie było wcześniej oprogramowaniem w wersji beta, oficjalna wersja OpenCore 6.0 jest teraz dostępna dla każdego użytkownika, który chce go wypróbować.

Jak wcześniej omawialiśmy tutaj na 9to5Mac, „OpenCore Legacy Patcher” (lub po prostu OCLP) to narzędzie, które pozwala starszym komputerom Mac na uruchamianie systemów MacOS Big Sur i Monterey bez oficjalnego wsparcia ze strony Apple. Narzędzie jest oparte na tym samym programie ładującym OpenCore, który jest używany w Hackintosh, który jest dobrze znaną metodą uruchamiania systemu macOS na zwykłych komputerach PC.

Warto przeczytać!  Gopuff uruchamia zaplanowane dostawy, prezenty i odbiór w sklepie

Dwa miesiące po wydaniu pierwszej wersji beta systemu macOS Ventura twórcy OCLP zademonstrowali kilka starych komputerów Mac z systemem macOS Ventura dzięki temu narzędziu. Jednak zapewnienie zgodności OCLP z systemem macOS Ventura nie było łatwym zadaniem.

Według twórców Apple usunął większość starszych sterowników z systemu macOS 13, ponieważ ta wersja nie obsługuje już żadnych komputerów Mac z procesorami Intel starszymi niż siódma generacja. Pomimo tych ograniczeń najnowsza wersja OCLP z powodzeniem ożywia komputery Mac, które zostały wycofane przez firmę Apple.

Komputery Mac z systemem macOS Ventura z OpenCore

Oto modele komputerów Mac, na których można uruchomić system macOS Ventura z OCLP:

2008 – 2016 MacBook 2009 – 2017 MacBook Air 2008 – 2016 MacBook Pro 2009 – 2017 Mac mini 2007 – 2017 iMac 2008 – 2013 Mac Pro

Warto przeczytać!  Czy powinniśmy mierzyć produktywność programistów?

Oczywiście niektóre rzeczy mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ projekt jest nieautoryzowaną modyfikacją Apple i nadal jest „aktywny”. Z pewnością nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nadal polegają na swoich komputerach w pracy, ale interesujące jest to, że ludzie wciąż znajdują sposoby na dalsze korzystanie z komputerów sprzed dziesięciu lat.

Więcej informacji na temat narzędzia OpenCore można znaleźć w serwisie GitHub.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: