News24.com | OBEJRZYJ | Mężczyzna, który otworzył drzwi latającego samolotu, „spieszył się”, by wysiąść

Mężczyzna po trzydziestce otworzył drzwi samolotu podchodzącego do lądowania.Według lokalnych mediów pasażer śpieszył się do zejścia z szyby. Dziewięciu pasażerów zostało zabranych do szpitala z problemami z oddychaniem.

Pasażer samolotu Asiana Airlines, który otworzył drzwi wyjścia awaryjnego, gdy samolot podchodził do lądowania w Korei Południowej, powiedział policji, że zrobił to, ponieważ czuł się nieswojo i chciał szybko wysiąść – podały lokalne media.

Mężczyzna po trzydziestce otworzył drzwi awaryjne w piątek, kiedy Airbus A321 znajdował się około 213 metrów nad ziemią podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w Daegu, wywołując panikę na pokładzie.

“Podczas [police] Podczas przesłuchania mężczyzna powiedział urzędnikom, że był bardzo zestresowany po niedawnej utracie pracy i że otworzył drzwi, ponieważ chciał szybko wyjść po tym, jak poczuł się uduszony” – podała w sobotę południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

Policja planuje oskarżyć mężczyznę, którego tożsamość nie została zidentyfikowana, o naruszenie krajowego prawa ochrony lotnictwa, poinformował Yonhap.

Dziewięciu pasażerów zostało wysłanych do szpitala z problemami z oddychaniem po incydencie, co wielu pasażerów przeraziło. Wszyscy zostali wypisani ze szpitala po około dwóch godzinach, powiedział przedstawiciel straży pożarnej.

Nagranie wideo najwyraźniej zrobione przez osobę na pokładzie i opublikowane w mediach społecznościowych pokazało, że włosy pasażerów są szarpane przez powietrze wpadające do kabiny, gdy otwierają się drzwi awaryjne.

Jin Seong-hyun, były urzędnik ds. bezpieczeństwa w kabinach Korean Air, powiedział, że o ile mu wiadomo, ten przypadek był bezprecedensowy, ale pasażerowie otwierali wyjścia awaryjne bez zezwolenia, gdy samoloty były na ziemi.

Urzędnik południowokoreańskiego ministerstwa transportu powiedział wczoraj, że możliwe było otwarcie wyjść awaryjnych na poziomie gruntu lub blisko niego, ponieważ ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz kabiny było podobne.

Żyjemy w świecie, w którym fakty i fikcja zacierają się

W czasach niepewności potrzebne jest dziennikarstwo, któremu można zaufać. Przez 14 darmowych dni możesz mieć dostęp do świata dogłębnych analiz, dziennikarstwa śledczego, najlepszych opinii i szeregu funkcji. Dziennikarstwo wzmacnia demokrację. Zainwestuj w przyszłość już dziś. Następnie będziesz płacić 75 zł miesięcznie. Możesz anulować w dowolnym momencie, a jeśli anulujesz w ciągu 14 dni, opłata nie zostanie naliczona.