Noc „mocny” poobijany Eubank Jnr

TO BYŁ chyba jedyny finisz, który mógł zakończyć tydzień, rywalizację, walkę i naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

Liam Smith znalazł najsłodsze ciosy w swoim długim, długim życiu w boksie, które sprawiły, że Chris Eubank Jnr ześlizgnął się z gorzkiej porażki i buntu na płótno. Czas zatrzymał się w kotle Manchester Arena, gdy ludzie stali w szoku, zakrywając usta z niedowierzaniem, wrzeszcząc w sufit i po prostu wpatrując się w ciszę.

A potem Eubank Jnr pokonał hrabiego i jakoś stanął na najbardziej szalonych nogach, jakie kiedykolwiek widziałem, tańcząc bokserskie boogie na ringu; odszedł, jasne, ale walczył z ostatnimi resztkami rozsądku, by upierać się, że nic mu nie jest. Nie było go, był chaos, a potem to trwało. Absolutne szaleństwo.

Smith przeniósł się w dobre miejsce do rozpoczęcia ostatniego ataku; ostre prawe uderzenie zmusiło Eubanka Jnr do trzymania się ostatkiem sił. To nie było dobre, walka została przegrana, jego urok został złamany, jego dusza została zabrana i ponownie upadł, trzymając się szaleńczo nóg Smitha. To był instynkt, pragnienie, ostatnia przegrana sprawa. Smith wiedział, że musi go stamtąd wyciągnąć od chwili, gdy po raz pierwszy go skrzywdził – nigdy nie dawaj Eubankowi drugiej szansy, żadnej szansy, żeby być szczerym. I nigdy nie lekceważ zdolności Smitha do ukończenia; jeśli cię skrzywdzą, wyciągną cię stamtąd. To była idealna burza przeciwieństw w sobotni wieczór.

To był niechlujny koniec, szczerze mówiąc, i tego należy się spodziewać po szalenie nieoczekiwanym. Victor Laughlin, sędzia, machnął ręką, Eubank Jnr błagał o kontynuację, Smith krzyczał i rozpoczęła się najdziksza walka w ringu. Więcej zamieszania poza linami z ludźmi przytulającymi się i krzyczącymi lub patrzącymi w całkowitej ciszy. Było całkowite niedowierzanie i to nie jest lekceważenie zakończenia, to po prostu staromodny fakt bokserski. Cóż to było za zakończenie.

Warto przeczytać!  Drużyna USA zagra w Manili na Fiba World Cup

W chaosie Joe McNally, trener Smitha, objął wciąż niepewnego Eubanka i delikatnie poprowadził go z powrotem do jego narożnika, w bezpieczne ramiona i słowa Roya Jonesa Jnr. Wielki akt dobroci ostatecznie przerwał wielką walkę. Widzisz, Eubank Jnr próbował się przygotować, w swoim zdezorientowanym stanie na kolejny boks – Smith, z wciąż buzującą adrenaliną, był gotowy. McNally zmiótł Eubanka Jnr. To był totalny dramat niezapomnianej nocy.

Eubank Jnr chciał walczyć dalej, coś czystego w nim chciało to kontynuować. Smith to rozpoznał. To wszystko wydarzyło się w tym momencie.

Oficjalny czas to 1-09 czwartej rundy, statystyki z pewnością przegrane w tłumie poniżej 20 000 osób. Surowe statystyki, które niewielu, nawet klan Smithów, mogło przewidzieć. Koniec przeszedł najśmielsze bajki i koszmary wszystkich zaangażowanych. To było zapierające dech w piersiach, poruszające rzeczy, brutalne przypomnienie, że żaden inny sport nie kończy się tak jak my.

W centrum akcji był Smith, najspokojniejszy człowiek w Manchesterze w sobotnią noc. Od tygodni mówi o klasie i jakości; kwestionował umiejętności Eubanka Jnr. Na kilka godzin przed walką zrobiło się nieprzyjemnie, gdy Smith kwestionował coś więcej niż tylko umiejętności Eubanka Jnr. Zarząd się zaangażuje, ale na szczęście w kilka minut po walce obaj bokserzy przeprosili z całego serca. Uścisnęli się na koniec, a Eubank Jnr podszedł do każdego członka rodziny Smithów i otoczenia i podał rękę oraz gratulacje. Wyglądał jak krnąbrny gość na gigantycznym spotkaniu rodzinnym, przekazujący szereg wątpliwych krewnych, wszyscy siedzący w sądzie. To był akt klasy, prawdziwie upokarzająca wymiana zdań, ostatnia szokująca sztuka, gdy o północy opadła kurtyna wydarzenia.

Warto przeczytać!  Ruud otrząsa się z nerwów po kontuzji. ​​Złamane serce

Zaczęło się od naprawdę przerażającego wejścia z obu stron, stara arena była najgłośniejsza od triumfalnych dni Ricky’ego Hattona. Zdjąłem słuchawki, żeby posłuchać. Hałas mnie poruszył, był fizyczny. Smith był pierwszy, promieniejąc. „On to uwielbia” — wyszeptał do mnie Joe Gallagher. Oboje byliśmy cztery stopy od płótna na służbie BBC Five Live. Potem Eubank Jnr przechadzał się wzdłuż ołtarza. „Wygląda na to, że jest sam” — powiedział Gallagher. Zaginął tata zawodnika, zaginął jego brat Sebastian. Gallagher dokonał trudnej obserwacji. Miałem gulę w gardle; wyglądał, jakby był sam.

Pierwszy był ostrożny, jak się spodziewaliśmy. Eubank Jnr chybił, szurał, by postawić stopy, a Smith trzymał się nisko i trzymał ręce wysoko. Smith zgarnął rundę. Tłum mógł odetchnąć na dzwonku.

Eubank zajął drugie miejsce i wyraźnie wygrał trzecie miejsce. W trzecim odepchnął Smitha, wylądował cięciem podbródkowym przez gardę i wyglądał na szczęśliwego. Jednak kilka razy spudłował, a na twarzy Smitha nie było paniki, gdy prawe ciosy podbródkowe otworzyły jego gardę.

Pod koniec trzeciej rundy absolutnie nic nie wskazywało na nagły koniec, który dzieliło zaledwie kilka sekund. Chciałem kolejnych dziewięciu rund, wiedząc, że będą jeszcze lepsze. Atmosfera była mieszanką oczekiwania i czystych emocji. I wtedy zabrzmiał dzwonek na czwartą i ostatnią rundę. Stali, wszystkie zakłady były wyłączone.

Warto przeczytać!  "Jest porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu Messiego z PSG" - Guillem Balague dostarcza aktualności i miażdży doniesienia o powrocie Barcelony

Eubank Jnr ponownie przejął kontrolę, Smith poruszył głową, następnie Smith poprowadził go do własnego narożnika. Potem czas zwolnił, ludzie wstali, a Smith wylądował prawym, lewym hakiem, nieznacznie przesunął ciężar ciała, trafił jeszcze dwa razy, zanim lewy górny, prawy krzyż i lewy hak upuściły Eubanka Jnr. Jego głowa opadła do przodu, był na zewnątrz i zsunął się ze słupka ringu, nogi się ugięły, brzydkie i luźne pod jego ciałem. Jego oczy są dzikie i wpatrzone. Okaleczenie. Smith poszedł w jeden róg, poszedł w drugi, Eubank Jnr wstał, podskoczył na dwóch nogach, upierał się, że jest dobry. Sędzia przez chwilę się zastanawiał, a potem kontynuował. A kilka sekund później było już po wszystkim. Więcej chaosu, ludzi i emocji.

„Oczywiście, wstał za szybko” – powiedział Jones Jnr, mówiąc cicho o północy przed garderobą swojego zawodnika. „Teraz już wie. Wszyscy musimy się uczyć”. Sprawdziłem z Jonesem Jnr i promotorem Eubanka Jnr, Kalle Sauerlandem, czy nie było problemów przed walką. Nie, taką odpowiedź otrzymałem i chciałem. Jest to również odpowiedź, na którą zasługuje Smith.

Smith ma teraz wspaniałe możliwości, wspaniałe możliwości. Wszystkie są zabawne i wszystkie wydają się zawierać coś w rodzaju wymarzonej nocy na Anfield. Co za biznes, co to była za noc.

WERDYKT – Genialny Smith udowodnił w jednej zapierającej dech w piersiach sekwencji, że każdego można powstrzymać.