Nowy rok, nowy ty — Jak zegarek Apple Watch i iPhone mogą pomóc w osiągnięciu celów związanych ze zdrowiem i kondycją

Tak, to ten czas w roku, kiedy mnóstwo jest porad typu „nowy rok, nowy ty” – i kiedy ludzie entuzjastycznie składają sobie wszelkiego rodzaju śluby, z których większość zapomina się pod koniec stycznia.

Ale jak powie ci każdy ekspert fitness lub dietetyk, sekretem trwałej zmiany jest ustalenie realistycznych celów zdrowotnych i sprawnościowych, które opierają się na stosunkowo niewielkich zmianach, które możesz wprowadzić do swojego codziennego życia. Apple Watch może ci pomóc na trzy sposoby…

Po pierwsze, może biernie mierzyć szereg wskaźników związanych ze zdrowiem i kondycją, od liczby kroków, które robisz, po tętno spoczynkowe (kluczowy wskaźnik sprawności). Dane te są dostępne na żądanie w aplikacji Zdrowie na Twoim iPhonie. Pokrótce omówimy prosty sposób udostępniania najistotniejszych danych na jednym ekranie.

Po drugie, zegarek może szybko wyświetlać aktywne spalanie kalorii i minuty ćwiczeń dzięki pierścieniom aktywności. Ustawienie tego jako komplikacji na tarczy zegarka (wyjaśnione poniżej) oznacza, że ​​samo spojrzenie na zegarek powie ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak sobie radzisz danego dnia.

Po trzecie, może dostarczać danych w czasie rzeczywistym podczas treningów, aby pomóc Ci zmotywować się podczas ćwiczeń.

Ustal trwałe cele

Istnieje naturalna ludzka skłonność do szybkiego uzyskiwania wyników, co może prowadzić ludzi do wyznaczania celów, które mogą być osiągalne w krótkim okresie, ale jest mało prawdopodobne, aby były trwałe w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Klasycznym przykładem są diety awaryjne. Ludzie na wpół głodzą się przez tydzień lub dwa, tracą dużo wody i trochę tłuszczu, ale są tak głodni, że w końcu objadają się – i ponownie przybierają na wadze.

Jeśli zamierzasz schudnąć, większość dietetyków powie ci, że trwałe tempo utraty wagi jest rzędu jednego do dwóch funtów tygodniowo. To może nie brzmieć jak dużo, zwłaszcza jeśli próbujesz stracić dużo na wadze, ale to się sumuje. W ciągu sześciu miesięcy możesz stracić 50 funtów. Utrata wagi w tym tempie jest łatwa do osiągnięcia dzięki prostym zmianom nawyków żywieniowych, które nie spowodują uczucia głodu i których nie będziesz desperacko eliminować tak szybko, jak to możliwe.

Warto przeczytać!  Elon Musk rozpoczyna walkę z Apple i nie, to nie ma nic wspólnego z wolnością słowa

Podobnie z ćwiczeniami. Jeśli twój normalny program ćwiczeń obejmuje łagodny spacer do kawiarni oddalonej o kilka przecznic, dobrze byłoby obiecać wstawanie każdego ranka godzinę wcześniej i pójście na trzykilometrowy jogging, ale szanse na utrzymanie tego przez więcej niż kilka dni są raczej niskie. O wiele lepiej zacząć od przekształcenia spaceru z dwóch przecznic w szybszy spacer po 10 przecznicach i stamtąd budować.

Oczywiście każdy jest inny. Dla niektórych ambitny cel – taki jak bieg na 10 km dla zabawy, półmaraton lub maraton – może być tym, co motywuje cię do działania. Ale nawet takie programy jak „kanapę do 10 000” zaczynają się powoli. Typowy przykład zaczyna się od trzech dni w tygodniu, aw pierwszym tygodniu wystarczy biegać przez minutę, chodzić przez dwie minuty i powtarzać kilka razy.

Jedną rzeczą, która okazała się dla mnie kluczowa, jest wybór ćwiczeń, które lubię. Nigdy nie zamierzam iść do maszyny do wchodzenia po schodach w mojej lokalnej siłowni, ale aktywnie lubię spacery i jazdę na rowerze, więc są to łatwe sposoby na osiągnięcie celów ćwiczeń.

Ale jest jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli chodzi o cele…

Wyznaczaj cele, które możesz bezpośrednio kontrolować

Kolejną kluczową radą ekspertów w dziedzinie zdrowia jest wyznaczanie celów, które możesz bezpośrednio kontrolować. Osobiście myślę w kategoriach wejść i wyjść. Dane wejściowe to takie rzeczy, jak liczba kalorii, które jem każdego dnia, podczas gdy dane wyjściowe to, ile schudnę.

Podobnie z ćwiczeniami: dane wejściowe to liczba minut ćwiczeń, które wykonujesz każdego dnia, a dane wyjściowe to tętno spoczynkowe. Im więcej ćwiczeń będziesz wykonywać, tym będziesz sprawniejszy, a w rezultacie tętno spoczynkowe spadnie. Ale sensowne jest skupienie się najpierw na minutach ćwiczeń, ponieważ jest to całkowicie pod twoją kontrolą.

Ważne jest, aby mierzyć zarówno dane wejściowe, jak i wyjściowe, ponieważ te ostatnie śledzą twoje postępy w osiąganiu celów, ale nie możesz bezpośrednio kontrolować wyników. Dlatego sensowne jest skupienie się na rzeczach, które możesz kontrolować. Pod warunkiem, że będziesz postępować zgodnie z konsensusem ekspertów co do ustalania tych danych wejściowych, wyniki będą widoczne.

Warto przeczytać!  Jak przenieść wszystkie dane ze starego iPhone'a na nowy iPhone

Na przykład, jeśli chcesz schudnąć w zalecanym tempie od jednego do dwóch funtów tygodniowo, musisz stworzyć deficyt kalorii w wysokości około 500 kalorii dziennie. Innymi słowy, powinieneś spalać 500 kalorii więcej niż spożywasz każdego dnia.

Docelowa liczba kalorii potrzebna do osiągnięcia tego celu zależy od tego, jak jesteś aktywny i jaki masz metabolizm, więc skonsultuj się z lekarzem – ale dla osoby prowadzącej siedzący tryb życia oznacza to zwykle 1200-1500 kalorii dla kobiety i 1500-1800 kalorii dla kobiety. człowiek.

Twój zegarek nie może śledzić kalorii, które jesz, ale może śledzić spalane kalorie.

Jak Twój zegarek Apple może pomóc

Pierwszym i najbardziej oczywistym krokiem jest dodanie pierścieni aktywności jako komplikacji. W zależności od tego, jak bardzo chcesz się skoncentrować, istnieją trzy opcje:

Pierścienie aktywności jako mała komplikacja na dowolnej ścianie Wykres aktywności jako centralna komplikacja na ścianie modularnej Wybierz ścianę aktywności

Oto przykłady każdego z nich. Najpierw małe pierścienie na twarzy Metropolitan:

Po drugie, wykres na modułowej ścianie:

Wreszcie twarz aktywności:

Chociaż możesz ustawić twarze i komplikacje bezpośrednio na zegarku, osobiście uważam, że szybciej i łatwiej jest to zrobić w aplikacji Watch na iPhonie. Aby wybrać twarz:

Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie Stuknij w Galeria twarzy u dołu ekranu Przewijaj, aż znajdziesz twarz, która Ci się podoba Stuknij twarz Stuknij Dodaj

Aby dostosować komplikacje:

Stuknij Mój zegarek u dołu ekranu Stuknij twarz, którą właśnie dodałeś, u góry ekranu Przewiń w dół do Komplikacje i wybierz pozycję Stuknij tę pozycję i wybierz Aktywność

Aplikacja Treningi

Zegarek automatycznie śledzi Twoje ćwiczenia, ale jeśli aktywujesz aplikację Trening, będziesz mógł śledzić swoje statystyki w czasie rzeczywistym.

Możesz nacisnąć duży boczny przycisk, aby wyświetlić swoje aplikacje (w razie potrzeby wybierając Wszystkie aplikacje) lub poprosić Siri o „Otwórz treningi”, ale najłatwiejszym sposobem na to jest wybranie Treningów jako jednej z komplikacji – wtedy zawsze jest to po prostu stuknij dalej.

Warto przeczytać!  Dramaty Apple TV+ zdobywają dwa miejsca na liście najlepszych programów roku AFI

Istnieją wbudowane treningi dla wielu form ćwiczeń, a także możesz utworzyć niestandardowy trening, jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego istniejącego.

Aplikacje innych firm

Istnieje również wiele aplikacji do ćwiczeń innych firm, które mają na celu poprowadzenie Cię przez rutynę ćwiczeń lub dostarczenie bardziej szczegółowych danych.

Gentler Streak to jedna z bardziej popularnych opcji, ostatnio wybrana przez Apple jako aplikacja roku na Apple Watch.

Skonfiguruj pulpit nawigacyjny aplikacji Zdrowie

Zegarek Apple Watch automatycznie przesyła dane do aplikacji Zdrowie na iPhonie. Sama ilość przechwyconych danych jest imponująca, ale może również utrudniać skupienie się na najbardziej przydatnych danych do celów. Z tego powodu warto poświęcić kilka minut na skonfigurowanie strony Podsumowanie, aby wyświetlała kluczowe dane.

Aby to zrobić:

Otwórz aplikację Zdrowie na swoim iPhonie Stuknij przycisk Podsumowanie u dołu ekranu Stuknij przycisk Edytuj u góry ekranu obok pozycji Ulubione Stuknij gwiazdki, aby wybrać dane, które chcesz zobaczyć jako pierwsze

Pełna gwiazdka oznacza, że ​​przedmiot pojawi się w Twoich ulubionych, pusty początek, że nie.

Zalecam tutaj selektywność: jeśli wybierzesz zbyt wiele elementów, przewijanie ich stanie się zbyt dużym obowiązkiem.

Połącz dowolne urządzenia innych firm z aplikacją Zdrowie

Jeśli posiadasz jakiekolwiek zgodne urządzenia zdrowotne i fitness innych firm, takie jak inteligentna waga, możesz użyć aplikacji towarzyszącej, aby udostępniała dane aplikacji Zdrowie. W ten sposób nie będziesz musiał szukać w więcej niż jednym miejscu.

Na przykład, mam Withings Body Cardio Scales, które mierzą:

Waga Procent tkanki tłuszczowej Masa kostna Masa mięśniowa BMI Tętno Prędkość fali tętna Wiek naczyniowy

Wszystkie te dane są automatycznie przesyłane do aplikacji Apple Health za każdym razem, gdy się ważę.

Oczywiście technologia nie wykona za ciebie całej ciężkiej pracy, ale może znacznie ułatwić śledzenie twoich postępów i motywację.

Czy zgadzasz się z koncepcją „nowy rok, nowy ty”? Podziel się swoimi celami i doświadczeniami w komentarzach.

Zdjęcie: Christine Sandu/Unsplash

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Źródło