Odświeżony Polestar 2 2024, magnetyczne złącze ładowania Forda, wiatrowe i słoneczne: Today’s Car News

Ford może rozważać nowe złącze ładowania. Przejście na wiatr i słońce sprawia, że ​​pojazdy elektryczne są czystsze i szybsze. A Polestar przełącza się na napęd na tylne koła. To i więcej znajdziesz w Green Car Reports.

Polestar szuka zasięgu 300 mil dla swojego Polestara 2, w ramach zmiany modelu jednosilnikowego na napęd na tylne koła. Istnieją różne inne ulepszenia akumulatora, układu napędowego i zestawu funkcji technicznych w odnowionych, nadchodzących modelach 2024.

Ford złożył patent na nowy typ złącza ładowania pojazdów elektrycznych wykorzystujący sprzęgło magnetyczne. Nie jest to jednak ładowanie indukcyjne i wykorzystuje magnesy, aby pomóc wyrównać i zabezpieczyć fizyczne przewodniki. Brzmi trochę jak złącze MagSafe, którego możesz używać w produktach Apple?

Warto przeczytać!  Wybór dnia: Ford Thunderbird z 1958 roku

Według danych amerykańskiej Energy Information Administration, wzrost udziału energii wiatrowej i słonecznej w miksie energetycznym naszego kraju spowoduje odcięcie węgla i gazu ziemnego, co sprawi, że pojazdy elektryczne będą czystsze, nawet w perspektywie krótkoterminowej, patrząc na kilka następnych lat.

________________________________________

Śledź Green Car Reports na Facebooku i Twitterze

Biuletyn raportów dotyczących ekologicznych samochodów

Zarejestruj się, aby codziennie otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące ekologicznych samochodów i środowiska!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie e-maili od Green Car Reports. Rozumiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji. Polityka prywatności.