Papież „najlepszym bramkarzem świata” | „Dziesięć prostych czystych kont jest fenomenalne”

Bruno Guimaraes okrzyknął Nicka Pope’a najlepszym bramkarzem na świecie po dziesiątym czystym koncie z rzędu, które pomogło Newcastle wygrać 1:0 z Southampton.

Ostatnie czyste konto pomogło Newcastle w uzyskaniu niewielkiej przewagi przed rewanżem półfinału Carabao Cup ze Świętymi.

Pope nie został pokonany od 6 listopada – 79 dni temu – kiedy Romain Perraud strzelił późną bramkę pocieszenia dla Southampton w przegranym 4: 1 meczu z ludźmi Eddiego Howe’a. To seria 10 meczów i 901 minut, w których Pope nie został pokonany, a jedyne bramki, które Newcastle straciło w tym okresie, to porażka 2:1 w Pucharze Anglii w Sheffield Wednesday, kiedy Martin Dubravka zastąpił Pope’a w bramce.

To bezprecedensowa seria czystych kont, ponieważ od sierpnia 2012 r. (kiedy Opta zaczęła śledzić dane) nie ma innych przypadków, w których bramkarz drużyny Premier League zachował czyste konto w 10 meczach z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Pope został wezwany do wykonania 20 rzutów obronnych w tych 10 meczach, w tym trzech na St Mary’s – z których wybór polegał na odrzuceniu Che Adamsa, gdy pędził na bramkę.

Warto przeczytać!  "Czy wiedzą, że może to jego ostatnia gra?" - Reporter Bucs twierdzi, że mama Toma Brady'ego "dławiła się łzami" podczas meczu Cowboys

W sumie Pope zachował 17 czystych kont we wszystkich rozgrywkach dla Newcastle, a tylko Lawrence Vigouroux z Leyton Orient zarządza więcej (17) wśród bramkarzy lig angielskich w tym sezonie.

Nick Pope robi ważny przystanek, aby odmówić Che Adamsowi

Obraz:
Nick Pope robi ważny przystanek, aby odmówić Che Adamsowi

Pomocnik Newcastle Guimaraes, który zdobył nagrodę dla gracza meczu w wygranym 1:0 meczu, powiedział: „Chciałbym podziękować Nickowi Pope’owi – był dla nas genialny. Jest najlepszym bramkarzem na świecie”.

Papież sam powiedział: „Z tyłu wyglądamy naprawdę solidnie. Chłopcy tak ciężko pracują, aby tak się stało”.

Były bramkarz Newcastle, Shay Given, był zachwycony występami Pope’a, mówiąc: „Musiałem podwójnie ocenić, kiedy statystyki wyszły na temat 10 meczów i 10 czystych kont. To fenomenalne. tam w ważnych momentach, w Palace i kiedy Adams przeszedł dziś wieczorem – robi duży blok. Daje swoim kolegom z drużyny dużo pewności siebie. Najlepszy na świecie? To jest do dyskusji, ale jest w najlepszej formie w swojej karierze. “

Warto przeczytać!  IND vs NZ NA ŻYWO: GRZEJNIK ŁAWKI Rajat Patidar prawdopodobnie zadebiutuje w ODI, podczas gdy Indie będą zmieniać skład na 3. ODI, Śledź aktualizacje IND NZ 3. ODI NA ŻYWO

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia półfinałowe Carabao Cup, pierwszy mecz między Southampton a Newcastle.

Wyglądało na to, że zachowanie czystego konta Pope’a zostało zakończone, gdy Adam Armstrong uderzył z bliskiej odległości obok bramkarza reprezentacji Anglii, ale VAR wkroczył, by wykluczyć bramkę dla piłki ręcznej.

Papież powiedział: „Wiele pracy jest w to włożone, ale VAR nam pomógł. To była ogromna ulga, nie spodziewasz się zbyt wielu ulg. Jesteśmy za to wdzięczni”.

Howe: Papież był wyjątkowy

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Trener Newcastle, Eddie Howe, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat zwycięstwa swojego zespołu w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Carabao nad Southampton, który w przyszłym tygodniu prowadzi 1:0 z powrotem do St. James’ Park i awansuje do finału na Wembley.

Warto przeczytać!  Laine z Blue Jackets jest wielkim zwycięzcą w ostatniej bitwie post-transakcyjnej przeciwko Dubois, Jets

Szef Newcastle, Howe, który tego lata sprowadził Pope’a z Burnley za jedyne 10 milionów funtów, zachwycał się swoim bramkarzem, chwaląc jego umiejętność wstawania w kluczowych momentach meczów.

Howe powiedział: „Dwa rzuty obronne, które wykonał, były ważnymi momentami w grze. Pojedynek jeden na jednego Adamsa miał miejsce w wielkim momencie meczu, kiedy publiczność wchodziła do gry i wchodzili na szczyt, a Nick wstał i wykonał świetną obronę, a wkrótce potem również.

„W tym roku był dla nas wyjątkowy, a obrona grała bardzo dobrze przez większość czasu przed nim, ale zawsze, gdy był potrzebny, produkował dla nas towary”.

Szef Southampton, Nathan Jones, nazwał Pope’a najlepszym bramkarzem w Premier League: „Nie ma lepszego bramkarza w lidze, jeśli chodzi o to, czego potrzebujesz, aby być bramkarzem, używając rąk, jest kategorycznie najlepszy w lidze”.