Po raz pierwszy dwa sequele były nominowane do nagrody za najlepszy film

Nieczęsto zdarza się, że kontynuacje naprawdę stają się poważnym kandydatem do Oscara… i nigdy nie było tak, że dwa jednocześnie ubiegały się o nagrodę dla najlepszego filmu. Zarówno Top Gun: Maverick, jak i Avatar: The Way Of Water zdobyły nominacje do Oscara, ale muszą stawić czoła silnej konkurencji.

Inne filmy nominowane w tym roku do Oscara w kategorii najlepszy film to Wszystko wszędzie i na raz, Elvis, Tár, Zjawy z Inisherin, Fabelmanowie, Cisza na froncie zachodnim, Trójkąt smutku i Gadające kobiety. Oczywiście, niezależnie od tego, jak to wszystko potoczy się w przypadku Josepha Kosińskiego czy Jamesa Camerona, przynajmniej wszyscy możemy się zgodzić, że to był wspaniały rok dla filmów.

Warto przeczytać!  The Corrs ogłaszają australijską trasę koncertową 2023

Oba filmy mają szansę na wiele innych nominacji. Za Avatar: The Way Of Water mamy nominacje w kategorii Najlepszy dźwięk, Najlepsze efekty wizualne i Najlepsza scenografia. Z drugiej strony Top Gun: Maverick jest całkiem niezły z kilkoma nominacjami iw niektórych ważniejszych kategoriach. Kandyduje w kategoriach: najlepsza oryginalna piosenka, najlepszy dźwięk, najlepsze efekty wizualne, najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszy montaż filmowy.

Oba filmy zarobiły mnóstwo pieniędzy w kasie, otrzymały entuzjastyczne recenzje krytyków i były lubiane przez ogół społeczeństwa. Niestety, kiedy walczysz z tak wspaniałymi filmami, nie zawsze jest to gwarantowana wygrana. Na szczęście oba te filmy mają prawdopodobnie ogromny wpływ kulturowy, a to może naprawdę dać im przewagę. Top Gun: Maverick ma również nominacje w kilku całkiem kluczowych kategoriach, takich jak najlepszy montaż filmowy. Nawet jeśli nie wygra najlepszego filmu (co jest bardzo mało prawdopodobne), nadal może zabrać do domu kilka Oscarów w innych kategoriach.

Warto przeczytać!  Dave Grohl pomaga Pinkowi „rozkręcić imprezę” okładką na Chanukę

Niezależnie od tego, jak to się potoczy, wszyscy zaangażowani w oba filmy powinni być podekscytowani wiedząc, że byli częścią bicia rekordu Oscarów. Ludzie często sprzeciwiają się fali kontynuacji, którą jedzie Hollywood, ale te nominacje pokazują, że czasami kontynuacje są naprawdę dobre.

Najlepsi zdobywcy Oscara za najlepszy film w historii

Ponad 90 filmów zdobyło tytuł najlepszego filmu z Oscarów. Oto najlepsi z najlepszych.