Polityka ESG różni się na poziomie federalnym i stanowym

W klasycznym odcinku sitcomu „Parks and Recreation” członek rady miasta Jeremy Jamm wykorzystuje biurokratyczny podstęp, aby zagrozić nadziejom bohaterki Leslie Knope na nowy park w mieście Pawnee w stanie Indiana. Chcąc zabezpieczyć miejsce projektu pod lokalizację sieci burgerów, Jamm zaprasza urzędników do Pawnee, aby przeprowadzili ćwiczenie gotowości na wypadek katastrofy tego samego dnia, co gala zbierania funduszy na proponowany park. Wesołość pojawia się, gdy Knope stara się koordynować reakcję na symulowaną epidemię ptasiej grypy, jednocześnie przygotowując się do gali.

Być może fikcyjne porwania w Pawnee zainspirowały nowy rządowy test warunków skrajnych dla instytucji finansowych. W zeszłym tygodniu Rada Rezerwy Federalnej ogłosiła szczegóły „pilotażowej analizy scenariuszy klimatycznych” z udziałem sześciu największych amerykańskich banków. Fed planuje przedstawić bankom scenariusze, w których zmiany klimatyczne zagrażają aktywom i zebrać dane na temat ich reakcji, w celu „pogłębienia zrozumienia praktyk zarządzania ryzykiem klimatycznym i budowania zdolności do identyfikowania, mierzenia, monitorowania i zarządzania klimatem” związane z tym ryzyko finansowe”.

Warto przeczytać!  [Panel Recap] Wyzwania związane z organizacją wydarzeń związanych z Web3

Zaangażowanie Fed w tak ambitny projekt z Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase, Morgan Stanley i Wells Fargo odzwierciedla postawę administracji Bidena wobec włączenia łagodzenia zmian klimatycznych do regulacji w szerszym znaczeniu. To inna historia na szczeblu stanowym, gdzie republikańscy politycy są nadal zaangażowani w udaremnianie programów środowiskowych, społecznych i rządowych. W najnowszym przykładzie skoordynowanej kampanii anty-ESG politycy GOP celują w Institutional Shareholder Services i Glass Lewis.

Dwie wiodące firmy doradcze dla pełnomocników znalazły się pod ostrzałem konserwatystów za poparcie propozycji akcjonariuszy wzywających firmy do zwiększenia zaangażowania w ESG. Koalicja ponad 20 rzeczników generalnych GOP napisała w zeszłym tygodniu do firm, aby podnieść pomysł, że „dowody dotyczące rzecznictwa i celów związanych ze zmianą klimatu sugerują potencjalne naruszenia zobowiązań umownych i obowiązków prawnych”. (Gwoli przypomnienia, nic nie wskazuje na to, by ISS lub Glass Lewis uznały korespondencję za wystarczająco przekonującą, by zmienić swoje opinie na temat ESG). firma inwestycyjna BlackRock w zeszłym roku o swoim rzecznictwie ESG.

Warto przeczytać!  OGNIOWY dzień!

Chaos w „Parks and Recreation” owinięty w klasyczny sitcomowy sposób: empatyczny biurokrata stanowy przerwał Knope za niepowodzenie w próbie katastrofy celowo, aby wrócić do przygotowań do gali, podczas gdy jej dziwaczna banda współpracowników włączyła się, by zrobić cele charytatywne impreza zakończona sukcesem. Biorąc pod uwagę determinację obu stron konfliktu, takie czyste rozwiązanie w toczącej się batalii o ESG wydaje się bardziej bajką.