Prawnik twierdzi, że praca społeczna nie jest „opłacalna”, wybiera więzienie za plucie

Home Daily News Prawnik mówi, że praca społeczna nie jest „opłacalna”…

Sprawiedliwość karna

Prawnik twierdzi, że praca społeczna nie jest „opłacalna”, wybiera więzienie za plucie

Zdjęcie z Shutterstocka.

Prawnik z Wisconsin wybrał we wtorek więzienie zamiast prac społecznych za oplucie czarnoskórego nastolatka podczas protestu w 2020 roku.

Shorewood, Wisconsin, prawniczka Stephanie Rapkin, lat 67, odrzuciła wyrok roku w zawieszeniu i 100 godzin prac społecznych, donoszą Milwaukee Journal Sentinel, Fox 6 i WISN. Zamiast tego została skazana na 60 dni więzienia.

Rapkin została skazana za wykroczenie i zakłócanie porządku publicznego w kwietniu, pomimo jej zeznań, że pluła na ówczesnego 17-letniego protestującego Erica Lucasa III, ale nie na niego. Incydent miał miejsce w 2020 roku i został zarejestrowany na wideo.

Sędzia hrabstwa Milwaukee, Laura Crivello, powiedziała we wtorek Rapkinowi, że kuratorzy sądowi mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniej pracy społecznej, ale Rapkin powiedział, że nie będzie to „opłacalne”. WISN poinformował o odpowiedzi Rapkina.

„Wysoki sądzie, nikt mnie nie chce” – powiedział Rapkin. „Nie mogę wyjść z domu z powodu gróźb śmierci. Nikt nie chce, żebym zgłosił się na ochotnika. Próbowałem przez ostatni rok tylko dla własnego zdrowia psychicznego.

Powiedziała, że ​​„wolałaby teraz pójść do więzienia i zająć się tym”.

Rapkin opuścił salę sądową w kajdankach.

Prawnik Rapkina, Anthony Cotton, powiedział po przesłuchaniu, że Rapkin został uznany za rasistę i od czasu incydentu unikany przez sąsiadów.

Rapkin wciąż stoi przed zarzutem pobicia za rzekome uderzenie policjanta kolanem w pachwinę podczas kłótni przed jej domem.