Przekonaj mnie: edycja BMW Gran Coupe

Próbuję, jak mogę, wygląda na to, że nie można cię oszukać — 63% twierdzi, że E46 M3 jest jedynym prawdziwym królem. Ale jak daleko sięga twoja lojalność wobec M? Ile naprawdę jest warta ta odznaka? Przekonajmy się, porównując M6 Gran Coupe z nowszym 840i.

Nie tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

2020 Seria 8 840i xDrive Gran Coupe vs 2014 BMW M6 GRAN COUPE

Zobacz listę 840i Gran Coupe

Zobacz listę M6 Gran Coupe

Porozmawiajmy o samochodach BMW generacji F. Osiągnęli ten dziwny punkt, w którym wyglądają i czują się przestarzali (niektórzy bardziej niż inni), ale wciąż są zbyt młodzi, by uznać ich za klasyków. To może sprawić, że będą osiągalne. Dotyczy to zwłaszcza BMW M6 Gran Coupe z 2014 roku.

A samochody F są nadal szybkie, zwłaszcza M5 i M6. Ci faceci mieli S63 V-8 o mocy 560 koni mechanicznych i osiągają 60 koni mechanicznych szybciej niż obecne M4 w podstawowej formie.

Czego nie kochać?

2014 BMW M6 GRAN COUPE

Zdjęcie: CarMax

Cóż, weźmy szczyt:

42 998 $. Wow, to prawie 100 000 $ zniżki od ceny, kiedy jest nowy, człowieku. 59.000 mil. Bezwypadkowy, dwóch właścicieli. Najgorsze połączenie kolorów ever. Czarna na brązowej dwukolorowej skórze i drewniana kreska? Mówiąc o tym, te siedzenia i kierownica są poważnie popękane i wyblakłe jak na tak niski przebieg. S63 nie jest najbardziej niezawodnym silnikiem BMW, jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany. Wraz z nim możesz otrzymać gwarancję CarMax. To ma ceramikę węglową! Natychmiast usuń znaczek z naklejki CarMax

Nie będę cię okłamywał, myślę, że tracisz wiele praktyczności w porównaniu z M5 za nic. W środku jest równie ładnie i myślę, że F10 wygląda świetnie na swój sposób.

W każdym razie ten M6 wygląda na nieco przestarzały, prawda? Zobaczmy więc, co jeszcze możemy znaleźć w tej cenie.

2020 Seria 8 840i xDrive Gran Coupe

Wysłuchaj mnie – ten samochód nie traci tak wiele w dziale wydajności. Wygląda też dużo lepiej.

840i-xdrive
Fotografia: CarFax $48.995 54.059 mil Yummy Carbon Black nad ciekawym czarno-czerwonym wnętrzem Znowu z mocno zużytymi siedzeniami i kołem. Proszę umyć ręce. Zalety samochodu z podwoziem typu G. Żadnych wypadków, jeden właściciel. To nie jest garbienie się, osiąganie 60 w 4,7 sekundy.

Tak, ten samochód to tylko ruch uliczny, ale dobrze wyglądający ruch uliczny. Idealny na co dzień, bardziej niezawodny, lepszy na gaz, więcej funkcji niż M6… jak tatuś.

Wielka bitwa coupe

m8
Prawdopodobnie chcesz M8…

Seria 8 nie sprzedawała się dobrze i nie sądzę, żeby BMW zamierzało ją przywrócić, co wyjaśniałoby, dlaczego tracą na wartości szybciej niż ta bransoletka, którą twój były chłopak dał ci w zeszłe święta. Ale popularny samochód nie oznacza, że ​​jest dobry – seria 8 zapewnia wszystko, czego możesz potrzebować, i jest bardziej stylowa niż jej odpowiednik z serii G 5. Sześciocylindrowy rzędowy B58 nie powinien sprawiać problemów, jest przyzwoity pod względem zużycia paliwa i ma czysta historia.

Widzieć? Czasami mogę ci przynieść dobre rzeczy.

M6? Cóż, jest szybszy i tańszy… tak jak obecnie. Silniki BMW to nie bzdury, ale ten samochód ma już prawie dziesięć lat, więc kto wie, czy dzieli go tylko jeden obrót od zrobienia wspaniałego bałaganu na podjeździe. Gwarancja CarMax może być tutaj darem niebios.

Mimo wszystko (i po naprawdę dobrych detalach) nie jestem tego pewien. Ten brąz na brązie na brązie (słyszeliśmy, że lubisz brązy!) wnętrze, te drewniane wykończenia – na co dzień jest na co popatrzeć.

Więc co powiesz? Nowsze, ładniejsze, bardziej praktyczne BMW? A może sprawca kłopotów z plamami kupy w środku?

Wiesz co robić…

Chcesz sprawdzić swój samochód?

Jeśli mieszkasz w okolicy trzech stanów i chcesz, żebym to sprawdził, wyślij mi e-mail!

Wspieraj sprawę

Prowizje mogą być otrzymywane za linki do produktów na tej stronie. Pomóż, jeśli możesz.

Używam korpusów i obiektywów aparatu Nikon, Westcott Ice Light 2, statywu Manfrotto, filtrów B + W oraz iMaca Pro, aby tworzyć dzieła sztuki, które tu widzisz.

Śledź nas na Instagramie @machineswithsouls