PS Plus Premium: świetna wiadomość dla łowców trofeów

Jest nadzieja dla łowców trofeów subskrybentów PS Plus Premium. Twórcy zaczynają dodawać platynę do tytułów, które już od jakiegoś czasu są dostępne w katalogu.

PS Plus Premium spotkało się z ostrą krytyką od czasu jego premiery. Składają się na to trzy przyczyny: brak klasycznych gier z ery PS1, problemy ze spowolnieniem spowodowane importem wersji PAL oraz brak trofeów dla wielu oferowanych gier. Stopniowo Sony koryguje strzelaninę i to właśnie w tym ostatnim aspekcie należy spodziewać się ulepszeń.

Wkrótce jeszcze więcej trofeów do gier PS Plus Premium?

Dostępna od kilku miesięcy usługa PS Plus Premium jest wciąż ulepszana. Sony w końcu zaczyna słyszeć recenzje od graczy, aw styczniu pojawi się kilka gier z ery PS1. Abonenci skarżyli się, że japoński wydawca zbytnio polegał na remasterach lub składankach wydanych na PS4 lub PS3 jako tytuły retro, a nie prawdziwe klasyki. Niektórzy mają jednak nadzieję, że więcej z tych produkcji oferuje listy trofeów. Niektórzy programiści dodają go, a inni nie. Jednak cała nadzieja nie jest stracona.

Warto przeczytać!  Xbox Game Pass dodaje Mortal Shell z powrotem

Jak ujawniono na stronie TrueTrophies, po raz pierwszy trofea zostały właśnie wstecznie dodane do gry w katalogu PS Plus Premium. Super Stardust Portable rzeczywiście nagle opuścił serwis kilka godzin temu, ku konsternacji graczy, którzy zobaczyli, jak nowy tytuł odchodzi, gdy lista jest już ograniczona. Było to oczywiście tylko tymczasowe, aby móc dodać obsługę trofeów. W sumie 17 brązowych, srebrnych, złotych i oczywiście platynowych trofeów można teraz zdobyć w dość łatwy sposób.

PS Plus Premium dodał trofea PS1

To odkrycie jest już emulowane w sieci. Rzeczywiście możliwe jest, że każda gra PS Plus Premium, która nie ma listy trofeów, otrzyma ją nawet po pojawieniu się w katalogu, jeśli zechcą zespoły deweloperskie. Z drugiej strony, obecnie oferują to tylko gry PlayStation Studios na PS1 i PSP. To jednak wciąż dobra wiadomość dla łowców trofeów.

Warto przeczytać!  Firma Adobe wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby ułatwić tworzenie podcastów