Recenzja Shokz OpenRun Pro: Czysty dźwięk na otwartej drodze

Shokz (wcześniej Aftershokz) stał się czymś w rodzaju plakatu marki słuchawek na przewodnictwo kostne. Zwłaszcza jeśli chcesz coś poćwiczyć, ale nie chcesz też całkowicie zatykać uszu przed tym, co dzieje się wokół ciebie – to w końcu piękno słuchawek na przewodnictwo kostne.

OpenRun Pro znajduje się na szczycie gamy Shokz, oferując dwa tryby dźwiękowe, długi czas pracy na baterii i konstrukcję, która zapewnia wygodę nawet podczas dłuższych treningów.

POCKET LINT WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Za 159,95 GBP / 179,95 USD te słuchawki z przewodnictwem kostnym z pewnością nie są tanie, a przy wielu innych słuchawkach z przewodnictwem kostnym oferujących podobne funkcje za mniej, czy OpenPro jest warte tych dodatkowych wydatków? Poddaliśmy je próbie, aby się tego dowiedzieć.

Shokz OpenRun Pro

Shokz OpenRun Pro oferują obecnie jedne z najlepszych dźwięków, jakie można uzyskać ze słuchawek na przewodnictwo kostne, a jednocześnie mają konstrukcję, która czyni je idealnymi do biegania, przejażdżek i zawsze, gdy chcesz lepiej wiedzieć, co dzieje się wokół ciebie.

Zalety Zrównoważona, czysta jakość dźwięku Wygodne noszenie przez długi czas Elementy sterujące są łatwe w użyciu Cons Nowy tryb Bass nie robi wielkiego wrażenia Prawdopodobnie lepsze opcje wartości w zakresie Shokz

Projekt

Dostępne w czterech różnych kolorach Konstrukcja odporna na pot Dostępne w wersji standardowej i mini

OpenRun Pro, patrz Shokz, wybiera wypróbowaną i przetestowaną konstrukcję z pałąkiem na szyję, ze słuchawkami umieszczonymi nad uszami i wokół głowy. Ważący 29 g tytanowy Pro z pewnością nie waży dużo ani nie skacze, dzięki czemu idealnie nadaje się do noszenia przez długi czas i podczas bardziej intensywnych treningów.

Shokz oferuje Pro w rozmiarze standardowym (niebieskim na poniższym obrazku) i mini (czarnym) – Shokz mówi, że jeśli twoja głowa mierzy ponad 23,5 cm od ucha do ucha, standard jest najlepszą opcją, ale wybierz mini, jeśli jest mniejszy. Standard pasuje nam dobrze, ale każdy z nieco mniejszą głową może najpierw sprawdzić swoje wymiary.

Shokz OpenRun Pro

Jeśli chcesz, aby Twoje słuchawki były kolorowe, tutaj też masz opcje. Występują w odcieniach czerni, błękitu, beżu lub różu, więc niezależnie od tego, czy chcesz zachować niski profil, czy też wolisz słuchawki w jaśniejszym odcieniu, Shokz zapewni Ci ochronę.

Wszystkie modele mają konstrukcję z certyfikatem IP55, co oznacza, że ​​są odporne na pot i są chronione przed rozpryskami wody. Z pewnością nie mieliśmy problemów z używaniem ich do bardziej intensywnych treningów, ale nie chcemy ich brać na kąpiel – przesyłanie strumieniowe przez Bluetooth i woda nie mieszają się.

W sumie są trzy fizyczne przyciski, z dwoma przyciskami pod prawą stroną słuchawek i większym pojedynczym wypieczonym na zewnętrznej stronie jednego z ramion.

Shokz OpenRun Pro

Przyciski te umożliwiają regulację głośności, pomijanie utworów, sterowanie połączeniami i są dobrze rozmieszczone, aby używać ich w ruchu. Shokz oferuje również miejsce na mikrofon z podwójną redukcją szumów, który umożliwia odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym i rozmawianie z inteligentnym asystentem telefonu.

Jeśli chodzi o ładowanie, Shokz wykorzystuje własny, zastrzeżony kabel ładujący, który magnetycznie podłącza się do portu, znajdującego się tuż nad głównym zestawem fizycznych przycisków. Własne kable nigdy nie są najwygodniejsze na wypadek, gdybyś je zgubił lub zostawił, a także nie jest to super bezpieczna konfiguracja ładowania. Nie trzeba wiele, aby go wyrzucić z miejsca, więc upewnij się, że umieściłeś go w miejscu, w którym nikt nie będzie przeszkadzał, w przeciwnym razie możesz wrócić i stwierdzić, że w ogóle nie był naładowany.

Wydajność

Shokz w OpenRun Pro przyjmuje podejście otwartego ucha i dostarcza dźwięk za pomocą technologii przewodnictwa kostnego. Dzięki temu słuchawki spoczywają na kości tuż za uchem, kierując dźwięk do uszu za pomocą wibracji i utrzymując uszy wolne, dzięki czemu nadal możesz być świadomy tego, co dzieje się wokół ciebie.

Shokz OpenRun Pro

Shokz twierdzi, że wykorzystuje dziewiątą generację swoich inteligentnych rozwiązań na przewodnictwo kostne, które nazywa technologią TurboPitch, aby zapewnić czysty i wyraźny dźwięk. Zawiera również dwie jednostki wzmacniaczy basów CoreCushion, które obiecują coś cieplejszego i mocniejszego niż poprzednie słuchawki.

Istnieje kilka sposobów oceny słuchawek z przewodnictwem kostnym. Pierwszym z nich jest ogólna jakość dźwięku muzyki i wykonywania połączeń, a drugim to, jak dobrze może zachować tę jakość dźwięku, gdy łączy się z dźwiękiem wokół ciebie. Powiedzielibyśmy, że na obu frontach OpenRun Pro ogólnie wykonuje bardzo dobrą robotę.

Słuchawki można ustawić na jeden z dwóch trybów dźwięku. Są to Standard i Vocal Booster, przy czym ten ostatni ma na celu położenie większego nacisku na słuchanie głosów i dialogów.

Shokz OpenRun Pro

W trybie Standard EQ otrzymujesz coś, co ma na celu zapewnienie mocniejszego i bardziej basowego profilu dźwiękowego, choć nie możemy powiedzieć, że robi to w szczególnie imponujący sposób. Ta próba wzmocnienia basu tworzy bardziej niezrównoważony dźwięk, a dążenie do większego dźwięku odbywa się kosztem szczegółowości i przejrzystości.

Przełącz się na tryb wokalny ze słuchawek lub towarzyszącej aplikacji Shokz na telefon, a prawdopodobnie uzyskasz najlepszą i najbardziej satysfakcjonującą wydajność z Pro. Używaliśmy go do słuchania podcastów w tym trybie i zapewnia on głosy z większą wyrazistością i dużo większą finezją niż w trybie Standard.

Shokz OpenRun Pro mini

Kiedy wprowadzasz więcej hałasu z zewnątrz, takiego jak wiatr, ruch uliczny lub systemy dźwiękowe ze środowisk wewnętrznych, Pro wykonują dobrą robotę, aby być słyszanymi. Odkryliśmy jednak, że obsługa połączeń przy silnym wietrze lub ruchu ulicznym w pobliżu nie była tak wyraźna, jak w przypadku prowadzenia rozmów w środku – podobnie jak można się spodziewać po standardowych słuchawkach dousznych.

Żywotność baterii

10 godzin pracy na baterii 5-minutowe szybkie ładowanie wystarcza na 1,5 godziny baterii Do 10 dni czuwania

Shokz ma na celu skrócenie żywotności baterii, więc możesz spodziewać się do 10 godzin, zanim będziesz musiał chwycić kabel ładujący. Kiedy zaczyna brakować, Shokz zawiera tryb szybkiego ładowania, który zapewnia 1,5 godziny słuchania po pięciominutowym ładowaniu.

Shokz OpenRun Pro

Jeśli używasz ich regularnie przez tydzień, może średnio godzinę dziennie, teoretycznie powinno to wystarczyć, abyś mógł z nich korzystać przez tydzień z pewnymi zmianami. Jeśli używasz ich również poza czasem treningu, prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z tej funkcji szybkiego ładowania, która zapewnia szybkie doładowanie, gdy jej potrzebujesz.

Jak wspomniano, masz tutaj do czynienia z zastrzeżonym kablem do ładowania, ale włączenie tego trybu szybkiego ładowania pomaga upewnić się, że są to słuchawki, które mogą zasilać przez dobry tydzień użytkowania i zająć tylko godzinę, aby uzyskać od 0 do 100%.

Werdykt

Shokz OpenRun Pro to naprawdę dobrze zaprojektowane słuchawki na przewodnictwo kostne, które oferują lekkie, bezpieczne i wygodne dopasowanie oraz profil dźwiękowy, który prawdopodobnie zapewnia lepszą przejrzystość z przodu niż obiecany bas i moc. Żywotność baterii jest mniej więcej taka sama jak w przypadku innych słuchawek z przewodnictwem kostnym w tej cenie, ale powinna wystarczyć średnio na tydzień użytkowania.

Największym problemem jest to, że Shokz ma inną parę słuchawek – standardową Shokz OpenRun – które oferują wiele takich samych funkcji i wydajności za mniej, z może odrobinę krótszą żywotnością baterii między ładowaniami.

To powiedziawszy, jeśli chodzi o porównanie najlepszych słuchawek na przewodnictwo kostne na rynku, zwłaszcza tych przeznaczonych do sportu i ćwiczeń, OpenRun Pro to nazwa, która pojawia się raz po raz. I ostatecznie, to rzeczywiście z bardzo dobrego powodu.