Reżyser „Szklanej cebuli”, Rian Johnson, mówi, że jest „wkurzony”, że ma „noże” w tytule

Hollywood nadal opiera się na własności intelektualnej, z naciskiem na ponowne uruchomienie, kontynuacje i markowe produkty, ale reżyser Glass Onion: A Knives Out Mystery, Rian Johnson, żałuje, że nie mógł wyciąć kilku słów z tego tytułu.

Podczas wywiadu dla The Atlantic, który został opublikowany w poniedziałek w Internecie, Johnson powiedział, że starał się, aby zarówno obecny film Netflix, jak i oryginalny hit Lionsgate z 2019 roku Knives Out, wydawały się kompletnymi historiami, które mogą istnieć samodzielnie. Daniel Craig, który gra nieustępliwego detektywa Benoit Blanca, jest jedynym powracającym członkiem obsady kontynuacji, zatytułowanej po prostu jako Glass Onion na ekranie.

„Bardzo się starałem, aby były samowystarczalne” — powiedział Johnson. „Szczerze mówiąc, jestem wkurzony, że w tytule mamy A Knives Out Mystery. Wiesz, że? Chcę, żeby nazywała się po prostu Szklana Cebula”.

Warto przeczytać!  MIRAMAR: Przyciąganie uwagi w Disco House i Nu-Disco

Twórca filmu kontynuował: „Rozumiem to i chcę, aby wszyscy, którym podobał się pierwszy film, wiedzieli, że to kolejny film z serii, ale dla mnie cały urok polega na tym, że za każdym razem jest to nowa powieść prosto z półki. Ale istnieje grawitacja tysiąca słońc w kierunku opowiadania w odcinkach”.

Innym tematem debaty wokół filmu była decyzja Netflixa, by dać mu tylko tygodniową premierę kinową, co jest strategią, o której dyrektor generalny Reed Hastings przyznał, że pozostawiła mnóstwo pieniędzy na stole. Johnson powiedział publikacji, że docenia Netflix, który dał mu teatralną obecność, chociaż wolałby dłuższą metę.

„Chciałbym, żeby tak było [in theaters] dłużej; Chciałbym, żeby był w większej liczbie kin” – powiedział. „Ale doceniam też to, że Netflix to zrobił, ponieważ był to ogromny wysiłek z ich strony i sieci kin, aby dotrzeć do wszystkich i sprawić, by tak się stało. Mam nadzieję, że wypadnie naprawdę dobrze, abyśmy mogli pokazać, że mogą się uzupełniać”.

Warto przeczytać!  Courteeners dążą do pierwszego tytułu na brytyjskiej liście przebojów z reedycją „St Jude”.

W obsadzie Glass Onion znaleźli się także Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Jessica Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson i Dave Bautista.

Źródło