Samsung Galaxy Book 3 zadebiutuje z pierwszą na świecie technologią ekranu dotykowego

Wkrótce ogłoszony Samsung Galaxy Book 3 zadebiutuje z ekscytującą nową technologią ekranu dotykowego, ujawnił dziś dział wyświetlaczy firmy.

Co najmniej jeden model z następnej gamy Galaxy Book będzie zawierał czujniki wbudowane w wyświetlacz OLED, bez konieczności stosowania dodatkowej folii dotykowej.

Samsung nazywa to pierwszym na świecie zintegrowanym dotykowym wyświetlaczem OLED o „dużej powierzchni” i twierdzi, że umożliwi bardziej przenośną konstrukcję oraz ogólnie cieńsze i lżejsze laptopy.

14-calowy laptop Asus Zenbook jeszcze nigdy nie był tak tani

14-calowy laptop Asus Zenbook jeszcze nigdy nie był tak tani

Jeśli szukałeś nowego laptopa, nie szukaj dalej, ponieważ Asus Zenbook 14 można kupić za mniej niż 700 funtów przez ograniczony czas.

Argos Uzyskaj cztery miesiące Spotify Premium za darmo Teraz tylko 699,99 GBP Zobacz ofertę

Warto przeczytać!  Używałem Apple Fitness Plus przez 7 dni: Oto moja uczciwa recenzja

Samsung twierdzi, że technologia jest bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ eliminuje plastikową folię dotykową, a ponieważ struktura panelu jest uproszczona, zmniejsza ogólną grubość i wagę wyświetlacza.

Ta technologia jest już używana w niektórych telefonach Samsunga, a także w najnowszych wyświetlaczach iPhone’a (których producenci Samsunga). Jednak Samsungowi udało się zwiększyć skalę technologii, aby uwzględnić ją w większej obudowie.

„Wraz ze wzrostem obszaru wyświetlania rośnie liczba czujników dotykowych wymaganych dla technologii zintegrowanej z dotykiem, a poziom trudności technologii rośnie” – powiedział szef planowania produktu Lee Ho-joong w komunikacie dla mediów (za pośrednictwem ZDNet).

Gdzie indziej wyświetlacze będą zawierać radio o proporcjach 16:10, częstotliwość odświeżania 120 Hz i rozdzielczość 3K. Krążyły pogłoski, że Samsung zamierza rozszerzyć nazewnictwo premium „Ultra” na modele w nowej Galaxy i może to być jeden z powodów.

Warto przeczytać!  Zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Apple może zostać uruchomiony przed WWDC

Czy Galaxy Book 3 Ultra może być urządzeniem, które zadebiutuje w tej technologii? Tego dowiemy się na Samsung Unpacked 1 lutego.