Skadden wymaga od prawników obecności w biurze cztery dni w tygodniu

Amerykańska firma modyfikuje politykę pracy, która obowiązuje na całym świecie, w tym w Londynie

Odchodząc od wprowadzonych w czasie pandemii środków WFH, Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom ogłosiły, że pracownicy będą pracować z biura przez minimum cztery dni w tygodniu.

Nowa polityka, która obowiązuje na całym świecie, w tym w Londynie, spowoduje, że prawnicy i personel Skadden będą w biurze od poniedziałku do czwartku, a następnie piątki będą elastyczne dla osób, które chcą pracować z domu.

Przed ostatnią zmianą amerykańska firma wymagała, aby osoby otrzymujące wynagrodzenie przychodziły do ​​biura od wtorku do czwartku.

Rzecznik firmy powiedział:

„Dając adwokatom elastyczność pracy zdalnej w piątki i w określonych okresach w ciągu roku, nasz zmodyfikowany hybrydowy model pracy wykorzysta najlepsze aspekty pracy zdalnej, jednocześnie napędzając innowacje i rozwój zawodowy poprzez częstszą współpracę osobistą”.

2023 Legal Cheek Firm Lista większości

Skadden nie jest sam w zwiększaniu elastyczności WFH po pandemii. Inne amerykańskie firmy, Davis Polk & Wardwell i Milbank, wymagają, aby prawnicy przychodzili do biura od wtorku do czwartku, podczas gdy Paul Hastings powiedział swoim pracownikom, że „domyślnie” powinni oni pracować w biurze.

Tymczasem amerykański gigant private equity BlackRock ogłosił w tym miesiącu podobną politykę wymagającą od pracowników chodzenia do biura przez co najmniej cztery dni w tygodniu.

Czy znasz inne firmy prawnicze, które wymagają prawników i personelu w biurze przez co najmniej cztery dni w tygodniu? Daj nam znać pod adresem [email protected]