Spodziewałbym się zobaczyć ten wzorzec faktów o Elonie Musku w hipotetycznym prawie własności, ale gazeta?

Elona Muska

Rak czy nie, stań przed kamerą! (przez Heisenberg Mediów)

Ten pozew na Twitterze nie ma nic wspólnego z jego rzekomymi bezczelnymi kłamstwami i oszustwami papierów wartościowych z 2018 roku.

Rzeczy internetowe są dziwne ze względu na swoją wirtualność. Ale ten pozew jest prawdziwy. Jak w przypadku nieruchomości.

Jak w Buddy jest winien około 7 milionów dolarów czynszu i jest za to postawiony przed sądem.

Firma Twitter Inc. została pozwana w związku z rzekomym niezapłaconym czynszem w budynku swojej siedziby w San Francisco, co stanowi dodatkowy powód do sporów prawnych między firmą zajmującą się mediami społecznościowymi a sprzedawcami, odkąd Elon Musk przejął firmę w zeszłym roku.

Właściciel, SRI Nine Market Square LLC, zarzucił w pozwie, że Twitter nie zapłacił czynszu w wysokości około 3,4 miliona dolarów za grudzień i podobnej kwoty za styczeń.

W skardze złożonej w piątek w Sądzie Najwyższym w San Francisco właściciel powiedział, że wykorzystał akredytywę Twittera, aby spróbować pokryć brakujące płatności, ale firma nadal jest winna 3,16 miliona dolarów. Zgodnie z aktem prawnym, właściciel domaga się zapłaty za niezapłacony czynsz i inne szkody. Pozew został wcześniej zgłoszony przez San Francisco Business Times.

Warto przeczytać!  Wizjoner we wprowadzaniu prawa prawnego do chmury, współzałożyciel NetDocuments, Alvin Tedjamulia, przechodzi na emeryturę

Chociaż nie jest to jego mocna strona, naprawdę można by oczekiwać, że drugi najbogatszy człowiek na świecie będzie lepiej płacił czynsz. Większość dyskursu dotyczącego różnic między 1% a resztą z nas koncentruje się na podatkach. Na przykład miliarderzy mają mały zwyczaj rutynowego płacenia podatków dochodowych w miarę wzrostu ich bogactwa. Mniej dyskutowane – i dla mnie bardziej interesujące – są oczekiwania co do tego, ile pieniędzy należy przeznaczyć na mieszkanie. Większość z nas marnuje około 40% naszej pensji na utrzymanie dachu nad głową. Chociaż nie znam rocznego dochodu King Twit z głowy, mam silne przeczucie, że 7 milionów dolarów to grosze za jakąkolwiek magiczną sumę.

Może to tylko jakiś ruch szachowy 5D, którego my, obserwatorzy gładkich mózgów, nie rozpoznajemy. Może problemy związane z czynszem i zwolnienia Elona na Twitterze nie stanowią problemu, ale część jego głównego planu, aby zainteresować ludzi pracą na Twitterze w 2023 roku.

Warto przeczytać!  To śmierdzi: Safran SA po cichu rozwiązuje działania egzekucyjne o wartości 17,2 miliona dolarów, obejmujące „kontrakty na toalety pociągów”

NOWOŚĆ: Elon Musk mówi, że Twitter będzie zatrudniał w 2023 roku.

Ten człowiek zwolnił 75% firmy tylko po to, żeby znowu zacząć zatrudniać. Największy troll wszechczasów 😂

— Collin Rugg (@CollinRugg) 21 stycznia 2023 r

Może po prostu redukować, aby tymczasowo przenieść firmę do mniejszego miejsca. Firmy warte miliardy dolarów, takie jak Amazon i Microsoft, zaczynały w garażach – być może powodem, dla którego Musk tak mocno redukuje zatrudnienie, jest to, że zmieści się w jednym z jego samochodów do przewozu samochodów, dopóki nie będzie mógł pociągnąć Goodwina Proctera i zatrudnić grupę pomocników, aby zapełnić wakaty, które stworzył mniej niż miesiąc wcześniej. Do tego czasu staraj się jak najlepiej wykorzystać sprzedaż na podwórku.

Twitter na początku tego miesiąca wystawił na aukcję kegeratory, piece do pizzy i inne materiały ze swojej centrali, co wydawało się być częścią jego najnowszego dążenia do cięcia kosztów. Neon z ptasim logo Twittera kosztował około 100 000 dolarów.

Warto przeczytać!  „Proszę, powiedz mi, czego mi tu brakuje”: ciekawy przypadek Erica Swalwella przeciwko prawom rodzicielskim

Nie ma potrzeby ptaka na Twitterze, gdzie zabiera firmę. Może być na księżyc. Moje pieniądze są jednak na dnie.

Właściciel centrali Twittera pozywa firmę Elona Muska, twierdząc, że nie zapłacił czynszu [Wall Street Journal]

Chris Williams został menedżerem ds. mediów społecznościowych i asystentem redaktora naczelnego magazynu Above the Law w czerwcu 2021 r. Przed dołączeniem do zespołu dorabiał jako nieletni Memelord™ w grupie na Facebooku Law School Memes for Edgy T14s. Wytrzymał Missouri wystarczająco długo, by ukończyć Washington University w St. Louis School of Law. Jest byłym szkutnikiem, który nie umie pływać, autorem publikacji z zakresu krytycznej teorii ras, filozofii i humoru, a także uwielbia jazdę na rowerze, co czasami denerwuje jego rówieśników. Możesz się z nim skontaktować, wysyłając e-mail na adres [email protected] i tweetując na adres @WritesForRent.