Spotify sprzedaje teraz audiobooki

Spotify kontynuuje swoje dążenie do bycia punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb słuchowych dzięki wprowadzeniu Audiobooków Spotify.

Wejście Spotify na rynek audiobooków było oczekiwane, odkąd firma nabyła platformę audiobooków Findaway w 2021 roku, a na koniec, oto jesteśmy: 20 września Spotify uruchamia Spotify Audiobooks dla wszystkich użytkowników w USA. Oznacza to, że będziesz mógł słuchać ulubionej muzyki, podcastów i książek w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy płacisz za subskrypcję Spotify Premium. Jednak w przeciwieństwie do muzyki i podcastów na Spotify, audiobooki nie są bezpłatne.

Spotify bada inne modele biznesowe, ale na razie audiobooki są dostępne do indywidualnego zakupu. Aby kupić audiobooka za pośrednictwem Spotify, zostaniesz przeniesiony do Internetu z aplikacji, aby sfinalizować zakup – na przykład jak płacisz za Spotify Premium – a następnie przeniesiony z powrotem do aplikacji. Każdy audiobook jest indywidualnie wyceniany zgodnie ze standardami branżowymi. Nie ma zniżki dla użytkowników Spotify Premium.

Proces zakupu audiobooków krok po kroku za pośrednictwem Spotify.
Źródło: Spotify

Funkcja ta pozwala użytkownikom pobierać książki audio, które mogą przechowywać na zawsze; platforma oferuje ponad 300 000 w różnych gatunkach, w tym The Summer I Turned Pretty Jenny Han i Becoming Michelle Obamy. Użytkownicy mogą dodawać do zakładek swoje miejsce podczas słuchania książek i oceniać je. Oceny użytkowników będą wyświetlane obok tytułów.

W momencie premiery polecane tytuły są wybierane redakcyjnie, ale Spotify planuje rozszerzyć swój algorytm rekomendacji na audiobooki w najbliższej przyszłości, pozwalając na dostosowane rekomendacje.

Podczas gdy Audiobooki Spotify są obecnie dostępne tylko w USA, firma planuje rozszerzyć audiobooki na inne kraje.

Mashable zapytał i niestety, żadne audiobooki, które słuchasz na platformie, nie zostanie uwzględnione w tegorocznym Spotify Wrapped.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.